Jump to content

Opiekunowie.

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ
 Share

Recommended Posts

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ

Witam,

Wiem, że kiedyś był temat, ale dalej niektóre osoby nie mają rangi admina na forum,  a więc proszę niech każdy opiekun zobaczy kto ową rangę nie posiada i poinformował daną osobę, aby zgłosiła się do odpowiedniego tematu.

Z poważaniem,

Samiec :D

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ

Jeżeli admin nie chce pisać bo mu się nie chce to może róbmy tak tydzień bez rangi- ostrzeżenie jedno do tabelki, a jak wiemy 3 ostrzeżenia- ZABRANIE ADMINA.

• 1 month later...
Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ

Zacznij od początku:
1. Dowiedz się kto jest adminem.

2. Dowiedz kto ma zawieszonego admina, bądź ma zgłoszoną nieobecność. 

3. Spróbuj wyjaśnić na spokojnie taką sprawę na PW.

4. Sam musisz wiedzieć co należy w takich typu sprawach zrobić gdyż jesteś opiekunem.

5. Zacznij grać na codzie i poznawaj graczy, adminów i nawiąż z nimi kontakt.

6. Nie myśl, że wyższa ranga pozwala Ci na więcej.

58 minut temu, Shawins napisał:

Jakie 4 minuty, źle patrzysz ma ich aż 9k. Dostałeś opiekuna mając 0 minut przegranych więc radze ci to nadrobić żeby nie było takich spin z adminami.

Człowieku chodzi mi o ostatni tydzień... 

Przypierdzielił się gościa, który ma przegrane w ciągu tygodnia 1800 minut. Czytaj tam wyżej dokładnie, bo nie rozumiem po co do mnie spina skoro wszystko było zrobione tak jak powinno. 

Bez zbędnego gadania, pozwolę podsumować problem.

Goryl gra tu od jakiegoś czasu, stracił admina jak się okazało za nic, co go zdenerwowało przez co nie grywał na Codzie- co nie znaczy ze Coda nie zna, i graczy - w przeciwieństwie do Ciebie na chwilę obecną. Admina odzyskał, mam nadzieję że będzie tak samo aktywny jak kiedyś.

Sam w podaniu Nors pisałeś, że opiekun musi też dbać o atmosferę na serwerze, co wiąże się z byciem znaną osobą na serwerze, do czego wymagane jest granie na tym (znowu) serwerze - tak jak Shawins mówi, graj więcej, poznaj się z ludźmi i adminami, bo to jest wymóg jaki Ty musisz spełniać - to że Goryl też niepotrzebnie wszczął kłótnię w tym podsumowaniu też prawda, ale ty jako Opiekun musisz sobie z tym radzić i sprawy rozwiązywać najlepiej pokojowo - tak z grubsza podsumowane, mam nadzieje że więcej takich pytań tutaj nie będzie, choć kto pyta nie błądzi, to jednak to są banały, to o co zapytałeś, przynajmniej wg. mnie i nie wymaga pisania o pomoc na forum - wystarczy zrozumieć co w takich sytuacjach czynić, a to wymaga doświadczenia jako opiekun.

Moim zdaniem największy problem to jest troszke brak doświadczenia , ale spokojnie to sie łapie z czasem , i tak jak dla mnie Goryl to dziecko i nie powinno go tu byc ale okej ja nie mogę nic z tym zrobić xd Normalnie powinieneś to załatwic na spokojnie i samemu , ale gdy to nie skutkuje to też powinieneś pokazać jaka jest róznica między opiekunem a adminem i kto ma więcej do powiedzenia.

Spokojnie zawsze się znajdzie jakiś co myśli i wszystko wie i się będzie sprzeczał , ale z czasem nauczysz się jak samemu to rozwiązywać. ;)

Chcesz rady? Z adminami trzeba krótko i na temat jak się nie podoba, nikt nikogo do kaloryfera nie przykuwa. Jak za bardzo dasz sobie wejść na głowę to będą Cie uważać jak równego i olewać, jak pokażesz 2/3 razy kto tu ma więcej do gadania to zaczną się bać i o to jest w sumie dobre :)

Najlepszym przykładem takiej osoby jest Roni, jak dla mnie spoko człowiek ale skurczybyk jakich mało

• Support

Admini muszą znać miejsce w szeregu.

Z jednej strony działacie w jednym teamie i musicie współpracować, bo w końcu robicie to dla dobra serwera. Dlatego część decyzji podejmuje się razem, oni często mają głos doradczy i z nimi często rozmawiam.

Równocześnie wiedzą, że ktoś ma jednak dowodzić w tej ekipie i tą osobą jest opiekun. Żaden admin nie może Ci wyskoczyć z pyskówą publicznie, takiego delikwenta bierzesz na PW i rugasz solidnie, żeby wiedział, że lód po którym zaczął stąpać jest cieniutki jak noga komara...

Zasady są proste, jak jest dobrze, TRZEBA pochwalić, rozmawiać, doradzać.

Jak jest konflikt, trzeba interweniować, czasami być mediatorem, zamiatać pewne rzeczy i kryć przed graczami (rozwiązywać w wąskim gronie adminów, a nie wywlekać...)
Jak jest źle, to trzeba solidnie opieprzyć, postraszyć i postawić do pionu.

Prosta strategia, która pozwala na efektywne działanie. Każdy z nas ma swój styl, ale nie bój się poznać tych ludzi i podejmować decyzji... Większość z nas ma tą sytuację, że adminów wybraliśmy my, więc wiemy z kim mamy do czynienia... Ty musisz ludzi poznać i nauczyć się ich chociaż po trochu. To Ci da przewagę i pomoże w pracy z nimi.

Chłopy ja wszystko rozumiem, byłem już opiekunem dość sporo czasu - nie do końca mój serwer więc nie chce się wybijać przed szereg, nie lubię jak ktoś się wymądrza na forum publicznie - mój błąd że nie poprosiłem o listę adminów Donaciaka, bo ten Goryl nie miał rangi. Raczej wolne pilnować atmosfery ale z takimi odzywkami on poczuję, że może robić wszystko co chcę. Donaciak mi wszystko wyjaśnił, teraz czekam na większe zaufanie z jego strony - a na zaufanie trzeba pracować. :) 

Aha i nie każdy wie, że ten dział jest po to aby się, pytać lub dawać ciekawe propozycję - więc na przyszłość proszę nie wyzywać i nie obrażać mnie od dzieci, bo "nabijam sobie posty" .

Dziękuje Wszystkim - sprawa została wyjaśniona. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.