Jump to content
  • Create New...

Recommended Posts

@ d0naciak Takie pytanie.. Kiedy zamykasz serwer??? Bo widać gołym okiem ze Twoje "chęci" utrzymania serwera są równe zeru. Gdy reset ma miejsce to ludzi jest w chuuuuuuuj ale szkoda że tylko przez tydzień... Wiem ze masz od groma roboty na innych serwach i na forum plus zycie prywatne ale trochę to śmieszne a zarazem bardzo żenujące że tętniący życiem 201 jest olewany przez graczy ponieważ "góra" robi to samo.. I tutaj znowu nasuwa się pytanie czysto adminowskie- Jak nagrać 360 minut przy pustym serwie?

Dokładnie jak mają zamiar tak dbać o ten serwer to niech go zamkną, ważne że są wspomnienia ale trochę szkoda jak się od 3, 4 lat gra wydało pięniądze itp...

Po resecie jest praktycznie cały czas serwer full, są starzy gracze którzy wpadają są i nowi ale jeśli nic nie zrobicie to nawet starzy gracze nie wpadną 

Przepraszam za to co napiszę ale to moje zdanie czysto z autopsji. Uważam, że ilość graczy zależy od tego kto gra na serwerze. Jeśli gracze prezentują równy poziom to nawet i na serwerze 201 było by ciągle full osób. Gracze którzy są po prostu najlepsi niszcząc tym samym rozgrywkę innym sprawiają, że nowi nie zostają. Tak samo jak ktoś myśli, żeby kupić premium, vipa, bo w sumie serwer jest świetny ale tego nie zrobi bo na serwerze jest paru graczy których się zabić nie da. To prawda, na serwerze 201 nie ma dobrego balansu pod tym względem, bo jak ktoś dobry wbija wyższy lvl nie idzie go już utłuc. Inaczej wygląda to na drugim serwerze. Nawet jeśli ktoś gra świetnie ma wyższy lvl to dalej są perki, klasy które dają jakąkolwiek szansę na ugranie czegoś. Gracze często wybierają łatwiejszy serwer, bo po prostu gra jest wygodniejsza(klasy niewidzialne, granaty, rakiety, miny itd). Tam z 140lvl już lekko można bez vipa, bez premki zabijać nawet i ten 350lvl. Zauważyłem, że jak ja grałem na ten reset na 401 to gdy grałem frekwencja spadła nawet o 20 osób, serio.. Klasy na 201 są zbalansowane ale rozgrywka na wyższych lvlach już nie i już. Czasy się zmieniają, serwer od 2016 wygląda dokładnie tak samo i kiedyś tam przez godzinę wejść nie mogłem, a teraz nasza społeczność stale maleje i to jest fakt. Oczywiste jest to, że kwiatem naszych serwerów cs 1.6 jest cod 401 i dlatego prace tam są bardziej widoczne niż tutaj. I to nie jest tak, że oni nad tym serwerem nie pracują, tylko widocznie nie mają pomysłu albo czasu, żeby te pomysły wprowadzić w życie:) Tak mi się wydaje, bo w sumie tak naprawdę nie wiem nic o ich planach :D

Mr. Trzeci ma tutaj rację odnośnie tego że gość który ma np. powyżej 100lvl wymiata dość kozacko co zniechęca ludzi do gry... Ale podejrzewam ze to jest wina czasu który jest poświęcany przez samego "Ojca" tego serwera. Te lata wstecz też dobrze pamiętam a dokładnie 2017 kiedy to trafiłem na ten serwer i osoby które miały wysokie lvl były łatwe do zabicia co wiązało się z większą grupą ludzi na serwie chcących expić od resetu do resetu.. a nie tak jak teraz jest ze po expią 5 dni i nara bo nudno bo ktoś jest nieśmiertelny itp itd..

Wiecie co majstry ja się ch**a znam na prowadzeniu rakiety ale zauważyłem że jak się ciut ciut dłużej wbijało ten cały level expa i inne ch**e muje blade twarze to serwer był grywany i skiny jak resetowaliście raz na trzy miesiące to każdy się starał itepe ited i tdi więc jak nie macie pomysłów to wyłączcie go na jakiś czas czy co tam się robi bo ja się generalnie na tych komputrach nie znam ja jak chce w coś pograć to daje komputer do informatyka żeby mi grę zainstalował albo nowe konto na datezone zrobił . A generalnie jest ciepło ładnie cycki wyszły na wierz z pod płaszczy kurtek i innych ubrań wierzchnich to człowiek sam z siebie mówi pierdole siedzenie ciągle przed komputerem ide na dwór sam wiem po sobie jak się ciepło robi to na komputer to wchodzę  jak już wyżej wspomniałem na chwile i jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś wszystkim dogodził tym bardziej polakowi było już kiedyś że na serwerze dziennie było możę z 10 osób przychodzi taki czas i ch*j i tyle w temacie nie ma co się podniecać i spuszczać na klamkę od drzwi czy coś w tym stylu kto ma grać to będzie grał tyle że dobrze jakby było jeszcze ze 2 adminów ogarniętych a nie za słowo bąk czy inne będą banować no to tyle w temacie. Za słowa na ka cha itp nie przepraszam bo ja się w tańcu nie pierdole.

By Nunko,

Jeżeli nie masz nic sensownego do powiedzenia na ten temat to się nie wypowiadaj gdyż Twoja wypowiedz jest zbędna i nic nie wnosi do tego 

13 godzin temu, d0naciak napisał:

Nie rozumiem takiego głupiego gadania "lepiej zamknij ten serwer jak tak to ma wyglądać". Ja rozumiem, że granie na serwerze przy tak małej ilości graczy jest trudne, jednak po co wjeżdżać z buta z atakiem że olewamy sobie serwer i jak ma tak to wyglądać to lepiej go zamknijta bo po co komu taki serwer. Ja sam zadecyduję co z nim zrobić, także spokój proszę. Nie wiesz co robię, a takie zarzuty ze strony admina są po prostu przykre no ale cóż. Jak mam być szczery, to prace przy serwerze teraz a 3 lata temu to niebo a ziemia. Teraz staram się wymyślać dużo więcej, zmian też wdrażam dużo więcej wraz z @ [V]ice[V]ersa. Łatwo się hejtuje serwer kiedy gra na nim mało osób, bo teoretycznie każda wada może być potencjalną przyczyną tego, że ten nie jest grywalny. Ja pamiętam czasy kiedy mając Nóż Komandosa i granat w ręku wystarczyło rzucić granat i zmienić na kosę żeby mieć 1/1 z HE :P Wtedy to bugi były przerażające, a o kompatybilności na linii perk-klasa nikt nie myślał (czyli np. zmniejszona widoczność się na siebie nie nachodzi itd.) a serwery jakoś fullowały. Prawda jest taka, że staramy się jak możemy i moim zdaniem robimy bardzo wiele by ten serwer odżył na dłużej. Inni właściciele sieci nie potrafią pisać pluginów, dlatego ja pod tym względem mam przewagę i z większą łatwością mogę chociażby wymienić parę klas czy perków. Skutek tych naszych zmian okazał się być mierny.

Jeśli chodzi o zarzut w moją stronę, to z tego co wiem to chodzi Ci o sytuację gdzie exp pod koniec mapy się dodawał co rundę po przedłużeniu, a ja poprawiłem ten błąd dopiero po dwóch dniach. Nie zauważyłem na Steamie powiadomienia od VIcka stąd zostało to naprawione dopiero po dwóch dniach, jednak nie uważam że ten jeden błąd choć nie mały przyczynił się w głównej mierze do tak słabej grywalności na serwerze. Główne czynniki wg mnie to:

• ceny reklam wywindowały o nawet 200%, czyli czasem trzeba płacić nawet 3 razy więcej za reklamy. Jako sieć nie stać nas w tym momencie na to, aby wydawać na reklamy trzykrotność tego co zwykle, zdecydowałem się więc ograniczyć stawki na czym ucierpiał między innymi Cod 201
  • graczy z rok na rok jest coraz mniej, przede wszystkim w okresie wakacyjnym które w tym roku zaczęły się dosyć szybko. Co prawda na samym początku pandemii serwery miały się po prostu świetnie i pękały one w szwach, jednak teraz wszyscy widzą jaka jest sytuacja na 1s2k i serwery po prostu bardzo spadły. 

Co do tego, że trudniej zabić jest gościa na 201 niż na 401, to tak:

• Nie chcę robić dwóch takich samych serwerów. Serwery specjalnie różnią się od siebie po to, aby graczy między nimi po prostu podzielić. Nie chciałbym robić dwóch identycznych serwerów, bo wtedy imo szybciej by się one graczom znudziły. Strategia od kiedy jestem właścicielem jest taka, żeby one się między sobą różniły i moim zdaniem nie ma potrzeby większego balansowania graczy z większą różnicą poziomów między sobą, o czym więcej też napiszę w kolejnych punktach
  • Imo też niektórzy jednak może lubią to, że mogą sobie wbić poziom i mieć przewagę - można spotkać takie sytuacje w wielu wysokobudżetowych produkcjach więc nie widzę powodu dlaczego miałoby to nie zadziałać na 201
  • Kolejna sprawa to jak mam być szczery to pogrywałem sobie na 201 i z mojej perspektywy wyglądało to nieco inaczej. W sensie nie było aż tak trudne zabijanie graczy z 100+ poziomem. Ocierałem się nawet o szczyty tabeli, więc imo zabijanie tych topowych graczy nie jest czymś niemożliwym.
  • Jakbyśmy zbalansowali rozgrywkę to kto wie, czy nie zaczęło by się narzekanie w drugą stronę, czyli "mam 150 poziom i nic mi ta klasa nie daje". Nie wydaje mi się też, że 3 lata temu balans w rozgrywce był lepszy :P Raczej pod tym względem niewiele się zmieniło
  • Jak widzicie ten balans swoją drogą? Bo moim zdaniem trzeba wywalić awanse jeżeli ten balans chcecie mieć. A jestem pewny, że potem byłoby narzekanie, że awanse to była jednak spoko sprawa i nikt nie rozumie czemu zostały usunięte, bo były fajne. Poza tym, czy usuwanie awansów które są od początku serwera to nie będzie zbyt wiele? Czy nie chcemy za dużo przypadkiem zmieniać?

Podsumowując powiem tak, od jakiegoś czasu kombinujemy na różne sposoby żeby ten serwer zrobić grywalnym. Mam wrażenie że jest tego trochę za dużo, w sensie naginamy się w każde strony żeby serwer wrócił na top a koniec końców gracze wbijają na 2 tygodnie i znowu robi się klapa. Już chyba prostszym podejściem byłoby postawienie nowego serwera, niż w obecnym robienie dużych zmian co 3 miesiące. Będziemy próbowali z Vickiem utrzymać ten serwer, jednak trzeba pogodzić się z tym że graczy generalnie nie przybywa i serwer ma 4.5 roku za sobą. Oczywiście mi bardzo zależy na tym, aby ten żył wiecznie jednak nie zawsze jest to takie proste. Darujcie sobie proszę zarzuty że lecimy w bambuko i kasujemy kokosy co reset bo nie tak to wygląda. Doszliśmy do wniosku, że na przyszły reset spróbujemy już nieco mniejszym nakładem pracy spróbować czy da się ten serwer uratować, bo jak my mamy co reset się spinać a ostatecznie wychodzi z graczy niezadowolenie, to serio prościej byłoby postawić coś nowego. Może jego czas już nadszedł, może nasze głowy to już za mało by ten serwer utrzymać, ciężko powiedzieć. Po prostu zobaczymy jak to teraz wyjdzie i mam nadzieję, że nie będę musiał serwera jeszcze zamykać. 

W skrócie ująłem trochę to co chciałeś napisać. Ja was zawsze bronie, nigdy nie atakuję. Bo jak mnie wywaliliście z sieci to biegałem po innych serwerach i tam był bug za bugiem. Potem ludziom na serwerze mówiłem tutaj, że nie mają na co narzekać bo na innych sieciach jest tragedia. Borykacie się po prostu z problemem braku graczy. Czego się dziwić? Stara gwardia ma po 30/40 lat, zostali nieliczni, cała reszta wchodzi na zwykłe serwery. Została część młodszych braci, sióstr, a nawet dzieci którzy starają się przejąć pałeczkę. Społeczność codów jest na wymarciu i to cud, że jeszcze istniejemy, bo takie zombie + exp, diablo już dawno są martwe. Nie uważam, że serwer ma zostać zamknięty, a same awanse to jego najlepsza zaleta bo tylko do wbicia poziomu, do określonego szczeblu daje motywację do grania. Masz dużo na głowie, dużo też głów ma wiele do zaoferowania i dużo pomysłów może się zrodzić. Może ilość opiekunów powinna się zwiększyć, osób co potrafią coś w pluginy, nie osób co nie potrafią nic. Nikt się nie zgłosi, trudno szukamy dalej. Uważam, że cod jest świetny i nie trzeba go zamykać. Może powinieneś zrobić tak jak pisałeś tyle według mnie, nie od początku, tylko zupełna modyfikacja starego 201, czyt. dodanie nowych ciekawych rzeczy, zupełna wymiana klas itd. No nie wiem, nie ja jestem tu szefem.

• 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.