Jump to content

Sytuacja na serwerze

Husky
 Share

Recommended Posts

Nie wiem, może WY opiekunowie tego nie zauważacie, ale są ludzie którzy naprawdę sługo siedzą na tym serwerze i potrzebują zmian, nie tylko RS'ów w dodatku jeszcze nie skończonych. W dodatku połowa rzeczy jest zbugowana.

Na serwerze DALEJ jest mapa cs_bikini która crashuje serwer!

Mapa rats: CT nie ma szans wyjścia z własnego respa, a już zwłaszcza z lodówki... Było dużo skarg na tą mapę i miała zostać dodana do puli 'małych map' - tak się nie stało.

Trochę o klasach: Jest dużo propozycji nowych klas, nawet tych ściągniętych z innych serwerów. Wypadałoby wprowadzić jakieś zmiany, a nie jedynie pisać, że to jest HARD COD. To ma znaczyć, że taki już pozostanie? Że nie będzie już żadnych zmian ?

Sanitariusz - zbugowany, czasami działa apteczka, czasami nie + jej nie widać

Kamikadze - klasa praktycznie nie grywalna, a wystarczy zmienić wybuch, który miałby działać po śmierci

Perki dalej te same... 0 zmian.

Już nie powiem o innych bugach, wiem, że takowe są, lecz nie przykuwam już tak mocnej uwagi do tego serwera, jak robiłem to wcześniej :)

Ten ostatni reset zmienił coś oprócz wyzerowania lvl'i?

Małe podsumowanie: Ludzie, nie wiem jakim cudem jeszcze grają na tym serwerze. Każdy piszę, że potrzeba zmian, lecz nikt (czyt. administracja) się tym nie interesuję. Nie raz widzę jakieś konwersacje w której głównym zamysłem jest przejście na inny serwer. To już o czymś świadczy nieprawda ?

Możecie pisać swoje zdanie na ten temat. JA osobiście mam dość starego, przerobionego COD'a.

PS. Proszę za szybko nie zamykać tematu, żeby chociaż połowa graczy mogła się z tym zapoznać i wyrazić własne zdanie.

Ja się zgadzam w 100%. Połowa klas niegrywana (poza tymi graczami jak ja, którzy chcą mieć odrobinę wyzwania). Lekki sniper, kamikadze, agent specjalny (zbugowane fleshe po 40lvl wyrzucaja ludzi w powietrze i tak sobie wisza do konca mapy), zaborca, arktyczny. Można by dodać im coś ciekawego, co przy okazji by działało. 
Warto pomyśleć nad tym, żeby reset nie usuwał skinów. Zaraz powiecie, że to bez sensu, ALE ludzie by grali roznymi klasami zeby uzbierac skiny do wszystkich broni. Teraz jak ja np lubie 4 klasami grac to  nie maopcji do wszystkich skiny kupić jak klan chce rozwijać itd. Co z tego, że to jest hard jak glownie chodzi o zabawe. Jak sie mam dobrze bawic jak 2 razy na 3 mapy crash serwera. Czyli exp z 2 map i monety uzbierane do smieci. Ludzie odchodza na 401 a nie ma zadnych zmian tutaj zeby chociaz sprobowac ich zatrzymac. 
Proponuje

Lekki sniper albo wiecej sily bazowej (bo ginie od strzała właściwie), albo wiekszy dmg albo jakies 2 skoki np skoro jest LEKKI
Kakikadze - 2 skoki. Lepiej by mu BH wchodzily.
Agent - poprawic te fleshe po 40 lvl, zablokowac mu perk bezlik ammo (bo ma bezlik wbudowany) i dodac fale wyrzucajaca bronie
Zaborca - usunąć mu tą falę i dodać np mniejsza grawitacje czy cos takiego.
Nie mówię tu o wielkich zmianach ale teraz to co 2gi komandos, swat, talib albo premka. 
Można by też nowa klase dodac jakąś. Co z tego, że mamy dużo klas jak tak na prawde grywalnych jest z 7. 

~Edit~

Jestem rowniez za wprowadzeniem platnej uslugi na przenoszenia lvl z 1 klasy na 2ga. Tez pewnie wiekszosc osob by sprobowalo innymi klasami grac. 

Edited by pat0

To samo zdanie co przedmowcy. Potrzeba zbalansowac niektore klasy, zmienic badz naprawic. Wgrac jakies nowe mapy, niektore usunac, bo jest chyba 12 rodzaji dusta ktorym juz mozna sie zzygac. Exp i monety na koniec mapy dla najlepszych to chyba klasyka na Codach, dajmy na to: 

1. 1000 expa 100 monet

2. 500 expa 50 monet

3. 200 expa 20 monet

Wydaje mi sie, ze troche przesadzilem z liczbami, dlatego to byloby do ustalenia jeszcze. Nastepna rzecz perki - mamy powiedzmy 50 perkow na serwie, 45 z nich to syf. Brakuje takich typowych jak wspomniane wczesniej awp, scaut i kilka innych. Serwer potrzebuje zmian, ale przede wszystkim potrzeba jakiegos zainteresowania i ludzi, ktorzy sie tym zajma. Poki co wszystko konczy sie na gadce, ze to jest Hard Cod. 

Edited by beeZy

No tak jak tutaj wyżej koledzy wspomnieli, gram na tym serwerze od 6h, za duzo to jeszcze o nim nie wiem ale co wiem to się wypowiem, ratsa usunąć bo CT nie ma jak wyjść  z respa  5s minie i ogrom granatów leci na resp Ct czy to na lodówkę czy pod nią.

Dustów też jest dużo dziś grałem kilka pod rząd o nie było co wybierać dustów.

Exp oraz monety jestem jak najbardziej za.

Perki się nowe przydadzą bo pewnie tym graczom którzy już trochę zabawili na tym serwerze  się znudziły, chociaż mi jeszcze nie i są wykonane całkiem pomysłowo.

Znaleźć przyczynę crashów i ją usunąć, a co do nich to dopiero raz natknąłem się dziś na crash.

Klasy tez można by było zbalansować, tyle ode mnie. 

Ja tez jestem za. Pisał krystek, że skiny beda sie resetowac co 2 resety a jest co reset. Wgrac nowe mapki jak bylo przed tym jak bartowsky zwalil serw.  Zmienic pare klas ew dodac nowe. Jestem takze za przenoszeniem expa oraz wgrac top 3 na koniec mapy jak wczesniej. Oraz zrobic coś z tym crashem :) I dać możliwość wbicia 201 lvl.

Reset serwera robić dopiero wtedy jak ktoś dobije do 201 poziomu... Dodać z powrotem Explorer dla najlepszego gracza mapy, usunąć kilka klas i wzamian dodać coś z propozycji, tak samo zrobić z perkami...  Do tego zostawić dust, dust2, dust2002, dust4ever, assault_upc, dustow i assaultow usunąć i wzamian dodać nowe mapki... I dana mapę można grać tylko raz na 10, albo nawet więcej mapek, bo na chwilę obecną gra się tylko dusty, assaulty, West i c4... 

Edited by Pycio

Z góry mówię że przenoszenie lvl odpada bo zostaje awans na klasie. Chcieliście nowe klasy i perki to zostały dodane miesiąc temu, na żadnym serwerze nie ma co miesiąc nowych klas.

Skiny do uzgodnienia można by było zrobić co 2 czy 3 resety. Exp za monety do przemyślenia i uzgodnienia dobrej stawki. Bo monet na jednej mapce można bardzo dużo zebrać. A co do resetu po wbiciu 201 lvl. Można zauważyć że osoby nie grają tylko jedną klasą wcześniej @SquaLL na wsparciu wbił 100 któryś i na komandosie 160 czy 170 i był wtedy płacz że on ma duży lvl i grać się nie da i kiedy ten reset. Każdemu się nie dogodzi. A co do edytowania klas czy dodawania nowych, to nie od Nas zależy tylko od Was. Dacie jakieś fajne propozycje to klasy zostaną zmienione. Jeśli chodzi o mapy to map jest bardzo dużo wgranych ale to nie Nasza winna że wybieracie tylko dusta czy westa. Tak wygląda demokracja więcej głosów wygrywa, serwer sam Sobie map nie wybiera. Napisze dzisiaj listę map jakie są wgrane żebyście wiedzieli co nominować. A i tak będziemy wgrywać nowe mapy.

Thomas, powiedz mi po cholere jest tyle dustow, assaultow? Dlaczego dalej jest bikini, skoro miała być już dawno usunięta? Grasz na serwie to wiesz jakie mapy są grane, tak więc wiesz które można usunąć bo nie są grane i wzamian dać nowe mapki... Równie dobrze możesz usunąć dusty, westy i dać całkiem nowe mapy.. Ale nie, lepiej powiedzieć że skoro nie nominujecie, to Wam to odpowiada...

Usuniesz podstawowe mapy to będzie płacz czemu nie ma dustów czy westa tylko jakieś bez sensu mapki.A bikini jest już dawno usunięte.

/Thomas

Edited by Thomas

Dokładnie... I wtedy to jest de facto wybór między dżumą a cholerą... 

Thomas, skoro już dawno jest usunięte to czemu dalej pojawia się w vote? 

Będzie płacz? No to zostaw podstawowy dust i koniec... A nie do zrzygania jedne i te mapy... Dust, dust2, dust2002, assault_upc, assault5503, west BIG, West, c4, rats1337, office_rats (kolejność dowolna)... Czasem się zdarzy intern, albo mirage... Rzadziej train, office... 

Co do klas i perkow... No zostały dodane w zeszłym miesiącu... I co fala mocy była może tydzień  i została usunięta... Ciekawe czemu, pewnie za mocna była... Ale inkwizytor jest dalej i z fali ma w 90% przypadkach 1/1...

To może ja też zabiorę głos.

1. Niestety przez ostatni czas miałem sporo spraw na głowie, głównie związanych z pracą, że nawet chwila gry na serwie była lekką odskocznią, ale nie miałem głowy do zabawy z tym wszystkim. Dzisiaj na szczęście zaczynam długi weekend i mogę na spokojnie przetestować wszystkie mapy, które pobrałem czy nadają się/działają i będę je wgrywał, a jest ich trochę (samo wgranie i sprawdzenie zajmuję chwilę).

2. Co do klas i perków przed ostatnim resetem uzgadnialiśmy z Krystkiem co trzeba zmienić, co poprawić, a co dodać i zostało to zrobione.

3. Jeśli chodzi o Sanitariusza, dalej nie możemy odszukać przyczyny zbugowania Apteczki bo nie widać nigdzie żadnych błędów.

54 minuty temu, Pycio napisał:

Co do klas i perkow... No zostały dodane w zeszłym miesiącu... I co fala mocy była może tydzień  i została usunięta... Ciekawe czemu, pewnie za mocna była... Ale inkwizytor jest dalej i z fali ma w 90% przypadkach 1/1...

4. Fala została usunięta bo za często zadawała dwukrotnie większy dmg niż TG (jak wiesz często wpada ponad 1k dmg), a fala u Inkwizytora rozwija się wraz z awansem klasy i chyba zostanie delikatnie osłabiona.  

8 godzin temu, pat0 napisał:

Jestem rowniez za wprowadzeniem platnej uslugi na przenoszenia lvl z 1 klasy na 2ga. Tez pewnie wiekszosc osob by sprobowalo innymi klasami grac. 

5. Na chwilę obecną ta opcja odpada, tak jak napisał @Thomas,  zostaje awans na klasie, z której przenosi się lvl, ale jeszcze coś dzisiaj sprawdzę.

6. Będę dalej namawiał Krystka żeby znów wgrał TOP 3 mapy, wiem że urozmaici to grę i pozwoli graczom szybciej uzbierać monety na klan/skina itp. Wspomnę mu również o zachowaniu skinów na 2-3 edycję, niech się gracze nacieszą tym na co zbierali/kupowali monety.

Podsumowując nie myślcie sobie, że nic nie robimy, bo staramy się coś zrobić z serwem, żeby był bardziej atrakcyjny, ale wierzcie że serw jest tak napakowany wszystkim jak tylko może być i nie jest wcale tak łatwo wszystko ogarnąć w 10 min. Wiemy skąd się biorą crashe serwera, ale naprawa wiąże się z kosztami, których narazie nie jesteśmy w stanie pokryć, ale możliwe że z kolejnym resetem będzie już po kłopocie.

Tyle z mojej strony i piszcie, piszcie, piszcie propozycje bo to na nich w większości opieramy swoje wybory. Pozdro, peace

Więc tak, żebyście nie myśleli, że się nie zainteresowałem, właśnie działamy pełną parą. Wcześniej po prostu nie miałem pojęcia, że serwer aż tak cierpi z tymi crashami.

Ustaliłem i zrobiłem na teraz już następujące rzeczy:
- pierwsze poprawki w klasach
- ustalanie z pukawką przyczyn przeciążania się serwera, w jakich momentach, przy jakich zajściach, mapach, godzinach itp.
- pokolei poprawianie wszystkich błędów

Gdy one zostaną poprawione i serwer nie będzie się przeciążał to możemy myśleć o nowościach. Ewentualnie przejście na inny hosting, nie wiem czy opiekunowie wspominali co i jak. 

Fakt mapy sie powtarzają i to jest trochę monotonne. Nawet jeśli nominuje mapę to jest ona w vote na 3,4 pozycji a pierwsze dwie (które są najczęściej klikane) zajmują powtarzajace się mapy dust , westy , c4.

Inkwizytor może na tą chwile nie jest op i fakt może użyć tylko raz na runde fali jednazke od bodajże 100pzm zadaje juz 140dmg z fali. Czyli praktycznie nowych graczy ma 1/1 z umki. A teraz mapa cs_italy2 , rats ... I ducha. Wjeżdża na resp , używa fali i polowy teamu nie ma :) Lepiej było by zmniejszyć dmg z fali jednakże dać np 2 razy na runde lub co 20s.

38 minut temu, camelovy napisał:

Fakt mapy sie powtarzają i to jest trochę monotonne. Nawet jeśli nominuje mapę to jest ona w vote na 3,4 pozycji a pierwsze dwie (które są najczęściej klikane) zajmują powtarzajace się mapy dust , westy , c4.

Czekam, aż skończą sprawdzać serw i mam przygotowaną i sprawdzoną paczkę nowych map, więc możliwe że jeszcze dzisiaj zostaną one wgrane.

40 minut temu, camelovy napisał:

Inkwizytor może na tą chwile nie jest op i fakt może użyć tylko raz na runde fali jednazke od bodajże 100pzm zadaje juz 140dmg z fali. Czyli praktycznie nowych graczy ma 1/1 z umki. A teraz mapa cs_italy2 , rats ... I ducha. Wjeżdża na resp , używa fali i polowy teamu nie ma :) Lepiej było by zmniejszyć dmg z fali jednakże dać np 2 razy na runde lub co 20s.

Narazie zajmujemy się innymi klasami, ale Inkwizytor też zostanie wzięty pod lupę.

Zaborca został zmieniony i naprawiony.

U Rashera został usunięty błąd.

Arktyczny żołnierz został lekko ulepszony.

Komandos został zmieniony. Zdjęliśmy 1/1 z lewego

Agent Specjalny jeszcze w fazie testów

Edited by Thomas

Temat zamykam bo nie zbyt okazale się prezentuje. Tak czy inaczej bardzo dziękuje za jego napisanie, niekiedy nie wszystko do mnie dochodzi i stąd takie problemy, poprawki w klasach i perkach są robione na bieżąco. Mapy nowe wgrane, proszę o wybaczenie mi i opiekunom. 

• 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.