Jump to content
 • Interviews

  Recommended Posts

  Donator

  Witam serdecznie czytelników! Moim wczorajszym gościem wywiadu był właściciel serwera SURF+RPG 2 1s2k @Marshallew! Aby nie przedłużać zapraszam do czytania oraz komentowania! Konstruktywna krytyka mile widziana.  

   

  @daav (Redaktor)

  @Marshallew (Gość wywiadu)

   

  R. - Witaj Marshall. Na wstępie chce Ci podziękować za możliwość przeprowadzenia wywiadu. Zacznijmy od standardowego pytania. Jak masz na imię, ile masz lat, skąd jesteś?

  M. - Cześć. Na imię mam Emil, choć tak się złożyło, że nie jestem zbytnio przyzwyczajony do tego imienia ze względu na to, że już od podstawówki nawet w domu mówili do mnie po ksywie, czyli Marshall. W sierpniu kończę 28 lat, obecnie mieszkam koło Szczecina, ale trochę czasu przesiaduję też za granicą a po powrocie do Polski nie zawsze akurat wracam do Szczecina, zależy to od tego jaką aktualnie mam sytuację w życiu, że to tak to ujmę.

   

  R. - Co takiego robisz za granicą? Praca?

  M. - Tak, wyjeżdżam tylko i wyłącznie ze względu na pracę. Głównie jest to praca na stoczniach.

   

  R. - Czyli praca przy statkach. Zdradź nam jeszcze jak wygląda dokładnie praca którą wykonujesz bo jest to dość odpowiedzialna robota i szczerze spotykam się z pierwszą osobą która pracuje właśnie na stoczniach.

  M. - Pracę na stoczni, oczywiście prywatnej, ponieważ w Polsce ten przemysł już dawno upadł i nie ma co liczyć na pracę w państwowej firmie, zacząłem mając niespełna 17 lat w Szczecinie, głównie po to aby nabrać obycia na statkach i potem mieć szansę wyjechać za granicę. W wieku 19 lat uzyskałem już pierwszy kontrakt na wyjazd do Niemiec na miesiąc i do Finlandii też na taki sam okres czasu. Jeśli chodzi o mój fach, to - Malarz/Konserwator. Malowanie pokładów, zbiorników, maszynowni i całej reszty przeróżnych pomieszczeń. Pracuję też jako piaskarz, lecz w Polsce staram się nie wykonywać takich prac, ponieważ nie są tutaj zbytnio przestrzegane przepisy i staje się to zbyt niebezpieczne. Piaskowanie polega na usuwaniu rdzy i farby "szlaką" pod bardzo wysokim ciśnieniem.

   

  R. - Jak by nie patrzeć Szczecin jest znanym miastem w Polsce słynącym ze statków oraz portów. Jakieś szczególne zainteresowanie statkami, że pracujesz właśnie przy nich? Czy głównie ze względu na zarobki które jak sądzę są o wiele lepsze jak w innej zwykłej pracy?

  M. - Nie mam jakichś szczególnych zainteresowań związanych ze statkami. Kiedyś chciałem po prostu zobaczyć jak się odnajdę w takim miejscu i bardzo się mi to spodobało, lubię po prostu tą pracę, dlatego się jej trzymam. Wolę iść z uśmiechem do pracy niż iść jak za karę. Co do zarobków w Polsce, to już zależy od firmy, od tego co robisz i ile godzin przepracujesz, ale nie są to nie wiadomo jak wyższe zarobki, biorąc pod uwagę warunki, intensywność pracy i to, że ta praca nie należy do najbezpieczniejszych, to zarobki nie są kompletnie adekwatne do wykonywanej pracy. Za granicą już wygląda to inaczej, zdarza się tak, że za 2 miesiące pracy jestem w stanie tutaj pół roku bez żadnych problemów żyć i się "obijać".

   

  R. - Rozumiem tak czy inaczej ważne, że robisz to co lubisz. Co do zarobków za granicą to jest dokładnie tak jak piszesz sam kilka miesięcy temu wróciłem z Holandii i powiem było dobrze, nawet bardzo. Jak się wróci do Polski to można pobalować hehe. Przejdźmy dalej, jakie są Twoje zainteresowania?

  M. - Moje zainteresowania to głównie programowanie. Niestety z pewnych względów takich jak prowadzenie sieci serwerów przez ileś lat i ogółem siedzenie w tej branży, nigdy nie mogłem skupić się dokładnie na jednej rzeczy, tylko wszystko po trochu. Trochę front i back end, trochę niszowe rzeczy jak SourcePawn, no wiadomo rzeczy związane z serwerami. Poza samym programowaniem to obsługa serwerów bazujących na linuxie, ogółem kompleksowa konfiguracja i nabywanie doświadczenia w tym zakresie. Interesuję się też piłką nożną i kulturystyką, ale jeśli chodzi o samą piłkę nożną to od iluś lat zeszła już na ostatni plan na rzecz programowania.

   

  R. - No widziałem właśnie, że starasz się pisać pluginy pod serwery. Co do programowania jesteś samoukiem czyli na metodzie prób i błędów czy skończyłeś szkołę i stąd doświadczenie?

  M. - Szkoły żadnej w tym zakresie nie skończyłem, ze szkołą to byłem zawsze na bakier. Jestem samoukiem, ale według mnie jeśli ktoś sam się chce czegoś nauczyć to nauczy się więcej i osiągnie więcej, ponieważ sam tego chce. A szkoły to zazwyczaj ludzie kończą tylko dla papieru i z ich umiejętnościami to jest dość słabo, wszystko wykuwane tylko aby zdać egzaminy i tyle.

   

  R. - Racja, grunt to chęci i można wszystko. Interesujesz się również piłką nożną, grałeś kiedyś czy bardziej kibicowanie i te sprawy?

  M. - Nie, tylko kibicowałem. Od młodego nie prowadziłem nigdy sportowego trybu życia, a wręcz patologiczny, więc nie wiem czy bym wtedy dał radę przebiec ze 2 razy sprintem po piłkę! :D A teraz to już siłą rzeczy za stary jestem. Kibicowałem zawszę Pogoni Szczecin, potem już byłem w grupie ultrasów, jeździłem na wyjazdy, nie na wszystkie bo nie zawsze było to możliwe. Za czasów gdy Pogoń miała jeszcze sztamę z Legią Warszawa to żadnego wyjazdu nie opuszczałem a atmosfera była nieziemska :) A obecnie to już zostało mi tylko oglądanie meczów przed telewizorem. Jeśli kogoś by to interesowało, to mój ulubiony zagraniczny klub to Chelsea Londyn.

   

  R. - Hehe no też się jeździło kiedyś na mecze :D Ale wyrosłem z tego zostaje teraz kibicem sprzed telewizora. Kibicujesz Chelsea jakaś szczególna historia związana z umiłowaniem do tego klubu?

  M. - Szczerze to jakaś po prostu nieznana mi bardziej sympatia i to wszystko, może dlatego że zawsze ceniłem graczy w klubie, którzy większość życia związani są własnie z jednym klubem a tam było kilka takich zawodników. No i też niektórzy tam mają, że kibicują klubom bardziej niedocenianym a nie tym najbardziej popularnym. Jeśli chodzi o Anglię to każdy tylko Manchester, Liverpool i Arsenal a kibica Chelsea to szukać jak ze świeczką.

   

  R. - To fakt sam kiedyś kibicowałem Manchesterowi United. Interesujesz się również kulturystyką, może ćwiczysz na siłowni bądź sporadycznie dla zdrowia?

  M. - Troszkę ćwiczę, siłownie mam w sumie swoją, wszystko co potrzebne, pół w domu, pół na strychu. Kiedyś troszkę ćwiczyłem sporty walki ale to trochę lat temu, teraz jak już to tylko siłownia. Problem jest taki, że jak popadnę w jakiś melanż to potem trochę się to wszystko odkłada i odkłada i nie jest to systematyczne, no ale pomału biorę się w garść i ten rok chcę sumiennie popracować nad sobą.

   

  R. - Również w tym roku postanowiłem się trochę wziąć za siebie i śmigam na siłkę. Kiedyś ćwiczyłem dokładnie rok i z dnia na dzień przestałem właśnie przez te melanże o których piszesz. Sporty walki, co dokładnie ćwiczyłeś?

  M. - Chodziłem do klubu Berserkers w Szczecinie, czyli głównie mieszane sztuki walki - MMA.

   

  R. - Znam ten klub słynie z wielu dobrych zawodników między innymi Michał Materla świetny zawodnik. Też trochę kiedyś ćwiczyłem MMA ale zostałem przy BJJ oraz Kickboxingu i tak do dziś trenuje ale bardziej dla siebie, dla pewności. Jakiej słuchasz muzyki? Jakiś określony typ czy wszystko co wpadnie w ucho?

  M. - Jak to taki typowy osiedlowy "patus" (mówię tu tylko o swojej przeszłości), to byłem uwikłany tylko i wyłącznie w rapie i nawet przez około 3 lata sam coś tam nawijałem z ekipką, ale nigdy zbytnio nie lubiłem Polskiego rapu, bardziej odbijałem w zagraniczny. Kiedyś jeszcze nie było tylu wykonawców a dziś jest ich masa i ciężko się gdzieś mi odnaleźć. Dalej słucham zagranicznego rapu, ale też bardzo lubię jakieś fajne remixy i trapy, takie dość energiczne nuty, bo jak takich słucham to zawszę mam większego powera jeśli coś robię :)

   

  R. - Jacyś szczególni wykonawcy których słuchasz?

  M. - Bone Thugs n Harmony, Naughty By Nature, The Game, Notorious i w sumie to tyle z rapu, a jak coś fajnego się przytrafi to jakieś pojedyncze kawałki. Z trapów czy jakichś tam remixów o których mówiłem, to nie mam ulubionych wykonawców, wszystko co się mi spodoba, pełen random.

   

  R. - Kojarzę, wszyscy wykonawcy obili mi się o uszy najwięcej The Game oraz Notorious. Ja natomiast jestem ogromnym fanem 2Pac'a, odpływam przy jego numerach ale teraz również skupiam się na remixach których jest teraz masa a każdego dnia przybywa nowych. Była muzyka to teraz oczywiście czas na filmy. Jakie gatunki filmowe preferujesz?

  M. - Nawiązując jeszcze na moment do muzyki to 2Pac to guru, też uwielbiam, nie wiem czemu nie wymieniłem... Co do gatunków filmowych to: biograficzne, dramaty, thrillery i oparte na faktach. Lubię bardzo tez Polskie filmy ale tylko dobre oczywiście, a jest ich mało niestety. Problem jest głównie taki, że mam mało czasu na oglądanie filmów. Zapomniałem wspomnieć, że interesuję się bardzo geopolityką i jeśli mam wolny czas to wolę albo posłuchać wykładów na ten temat, albo poczytać książki z tym związane.

   

  R. - 2Pac mistrz! Wracając do filmów, masz jakieś szczególne tytuły warte polecenia naszym czytelnikom? Geopolityka? Przybliżysz bo szczerze nawet nie wiem co to jest.

  M. - Trylogia Ojca Chrzestnego, Karbala (polski film wojenny), Southpaw, Labirynt, Wolny strzelec. No to tylko takie jak mi teraz na myśl przychodzą, ciężko mi tak wymienić wszystkie. Co do geopolityki, to jest to taka jakby polityka lecz na podłożu globalnym i geograficznym, nie krajowym bądź regionalnym. Każde państwo ma jakieś strategiczne położenie geograficzne z czego może czerpać korzyści albo na odwrót. Jest to temat naprawdę na długie godziny, ale każdemu polecam w to zabrnąć, wtedy może zmieni się komuś trochę pogląd na świat, swój kraj i na to kim i po co tak naprawdę jesteśmy i kto nami rządzi. Nie polecam nikomu tylko słuchać propagandy w telewizji bądź wykładów przeróżnych polityków, politologów, czy publicystów. Żyjemy w takich czasach, że dostęp do dzienników, umów, traktatów, ustaw itp. możemy bez problemu znaleźć w internecie bądź w księgarniach jeśli chodzi na przykład o dzienniki i zapiski przeróżnych władców danych krajów z przeszłości. Chodzi by czerpać wiedzę ze źródeł a nie tego co nam ktoś wciska.

   

  R. - Brzmi ciekawie po tym co napisałeś, może w wolnym czasie poczytam i dowiem się czegoś więcej na ten temat. Zostawmy życie prywatne i przejdźmy teraz do świata wirtualnego. Jak zaczęła się Twoja przygoda z CS'em?

  M. - Przygoda z CS'em zaczęła się od tego, że szukałem jakiejś fajnej gry fps multiplayer, ale gry w miarę realistycznej. Counter Strike taką grą według mnie jest, no oczywiście do pełnego realizmu wile tutaj brakuje. Po prostu nie ciągnie mnie do gier gdzie strzelając w kogoś z czołgu on dalej będzie stał na nogach :D. Zaczęło się od CS 1.6, pierw gra z botami, bo to były jeszcze czasy gdzie internet nie był jeszcze tak powszechny. Potem jakieś kafejki internetowe, a na końcu granie na serwerach. Wybrałem sobie jeden serwer, zarejestrowałem się na forum sieci do której on przynależał, po jakimś czasie adminowaniu na nim, zacząłem zagłębiać się w sprawy techniczne odnośnie konfiguracji serwera, pluginów itp.. Zostałem opiekunem tego serwera a potem przejmowałem kolejne serwery na sieci i tak aż doszedłem do bycia głównym zarządcą tamtej sieci serwerów. Z przymusu i ze względu na sytuację tej sieci musiałem zacząć zajmować się też serwerami CS:GO i od tamtej pory definitywnie skończyłem z 1.6. Jeśli chodzi o moją grę, to przez jakiś czas grałem w CS:GO na trochę wyższym poziomie, nie chcę tego nazywać aż tak graniem półprofesjonalnym bo nie chcę przesadzać, zbyt długo to nie trwało, ale coś tam grałem. Po przeróżnych aktualizacjach tej gry, wydajność jej zaczęła spadać do takiego stopnia, że nie miałem zamiaru inwestować kupę kasy tylko po to by móc rywalizować z innymi na takich samych zasadach. Niestety jak nie masz odpowiedniego sprzętu, to na pewnym poziomie nawet żebyś skillowo był lepszy to i tak nie dasz już rady. Płynność gry czy nawet różnica między 60-80 Hz a 144 Hz jest ogromna i daje przewagę. Od 2 lat nie gram już w CS:GO, jedynie jak się napije czasem to dla trollu mogę z kimś zagrać tego mm'a czy coś tak, tak to wolę bardziej zagłębić się w konfigurację swoich serwerów czy pisanie jakichś pluginów.

   

  R. - Czyli można powiedzieć zaczynałeś standardowo jak praktycznie każdy. Ja ogólnie za GO nie przepadam jeżeli chodzi o samą grę bardziej wole pooglądać jakiś ciekawy meczyk jak grają profesjonaliści jakoś sprawia mi to więcej frajdy. Może dlatego, że w GO jestem najzwyczajniej słaby, chodź posiadam i czasem zdarzyło się pograć ale sentyment zostaje przy klasycznym 1.6. Na jakich serwerach zaczynałeś swoją przygodę z CS'em? Klasyki czy bardziej szedłeś w różnego typu mody?

  M. - Tylko klasyki, nie lubię modów. Lubie je tylko tworzyć ale grać to kompletnie nie. Dla mnie zawsze liczył się tylko skill w tej grze. Jak już grałem tak na poważnie w GO, to potrafiłem po 6 godzin dziennie poświęcać na poprawę samego aima.

   

  R. - Jestem tego samego zdania, nie ma jak klasyki typu Only DD2 czy TP których teraz brakuje. Jakieś osiągnięcia w GO?

  M. - Jeśli chodzi o rangi w CS:GO, to mam kompletnie obojętny do tego stosunek, nie interesuje mnie kto jaką rangę ma bo to nie jest żadnym wyznacznikiem. A już w ogóle w tym okresie czasu to naprawdę te MM'y nie mają sensu. Oczywiście jeśli chodzi o rangę, to kiedyś wbiłem tego globala grając duo tylko z ziomkiem i to jeszcze na 30 fpsach. Ale wbijałem to tylko na pokaz, bo jak szukałem teamu to zawsze padało pytanie o rangę... Jakichś większych osiągnięć, to poza pomniejszymi turniejami na faceicie i wyjeździe na 2 nic nie znaczące lany to nie. Ale jak już wspomniałem wcześniej, że dość szybko skończyłem z grą na takim poziomie ze względu na sprzęt.

   

  R. - Rozumiem, ja z mojej gry w GO pamiętam właśnie faceity których kilka rozegrałem. Kiedyś byłeś na dobrze prosperującej sieci. Co się z nią stało? Śmiga dalej czy padła jak większość,

  M. - Byłem kilka lat na sieci na której zaczynałem. Przez 2 lata nią zarządzałem, lecz problem był taki, że musiałem odejść ze względu na to, że miałem już dość robienia wszystkiego sam i zajmowania się wszystkim sam. Po kilku latach właściciel tej sieci, no bardziej osoba która tylko opłacała tą sieć i nic więcej, przyszła z przeprosinami i prosiła o mój powrót i odbudowę tej sieci. No niestety skończyło się tak, że cała moja praca została sprzedana :) Ogółem to byłem na różnych sieciach, miałem też swoje, miałem też chwile przerwy. Wszystkiego wymieniał nie będę bo jaki to ma sens, zresztą wszystko to ma jakąś swoją historię i zbyt dużo by opowiadać, a nie lubię o czymś powiedzieć tylko tak, że "byłem" i to wszystko.

   

  R. - Jasne nie ma problemu dobrze wiem o co chodzi, sam przesiedziałem kupę lat na jednej dobrze znanej sieci dokładnie to 5 lat ale postanowiłem w grudniu odejść poszukać czegoś nowego chyba głównie przez atmosferę i kółko wzajemnej adoracji które zrobiło się wśród Administracji. Czyli trochę się błąkałeś po sieciach i trafiłeś na 1shot2kill? Czy też zostałeś przez kogoś zaproszony?

  M. - Tutaj przyszedłem ze względu, że znam kilka osób dłużej, jedną dość dobrze bo kiedyś współpracowaliśmy na jednej sieci, ale przyszedłem głównie "odpocząć", czyli zajmować się tylko swoimi serwerami i nic więcej. Jestem zmęczony już trochę robieniem wszystkiego, zajmowaniem się każdym aspektem sieci, użeraniem się z dzieciakami i w ogóle. Poza tym zgodziłem się też na pewną współpracę, gdzie włożyłem 95% pracy, swojego wkładu no i wyszło co wyszło, czyli nieciekawie. Tutaj dołączyłem ze względu na to że sam chciałem i przy kogoś pomocy, jeśli tutaj bym nie dołączył to znów bym otworzył swoją sieć, ale szczerze już nie chciało się mi znów wszystkiego od zera robić.

   

  R. - Czyli dobrze, że postanowiłeś dołączyć do nas, bo po co zakładać kolejną sieć i zaczynać wszystko od początku? Teraz jest jeszcze ciężej niż rok czy dwa lata wstecz, ludzie się wykruszają. Dołączyłeś do nas z serwerem Surf + RPG. Jak prosperuje serwer? Chyba dobrze bo ciągle widzę graczy nawet teraz gdzie jest już późny wieczór.

  M. - Tak, dołączyłem z serwerem Surf + RPG, tak dla wtajemniczonych to jest to drugi Surf na tej sieci, a historia tego pierwszego też jest powiązana ze mną, ponieważ był to mój serwer, tylko sprzedałem go pewnej osobie tutaj. Jeśli chodzi konkretnie o mój serwer, to na razie jako tako prosperuje, chodź stracił wielu graczy po zmianie sieci, ale to jest normalne. Z biegiem czasu z pewnością zacznie jeszcze lepiej prosperować. Oczywiście nie chciałbym poprzestać tylko na 1 serwerze, bo moje możliwości nie są jakoś ograniczone czy to od strony technicznej czy jakiejkolwiek innej. Sieć ta ma potężną społeczność, więc każdy nowy serwer miałby łatwiej z pozyskaniem graczy niż na sieci ze znikomą społecznością.

   

  R. - Masz jakiś plany na kolejny serwer?

  M. - Plany moje muszą być tutaj dostosowane do potrzeb tej sieci i jej społeczności. Czyli to co miałbym postawić to najlepiej jakby była to nowość, np. mod którego tutaj jeszcze nie ma. Na razie zastanawiałem się nad trochę dziwnym serwerem, ale chciałbym zrobić serwer Left 4 Dead 2, ponieważ jest tu pewna grupa ludzi która ostatnio dużo gra w tą grę. A jeśli chodzi o CS:GO, to wszystko to, czego tutaj jeszcze nie ma. Z bardziej znanych modów to brakuje tutaj JailBreak'a, jakiegoś Zombie Mod'a, DeathMatcha, czy to zwykłego czy typowego z Aim mapkami. No opcji jest jeszcze sporo :)

   

  R. - Najważniejsze, że te opcje są więc pole do popisu jest wielkie. Z tego co zauważyłem zdążyłeś dość szybko zaaklimatyzować się na 1s2k pewnie też dlatego, że znasz tutaj ludzi z poprzednich sieci. Jak oceniasz atmosferę panującą na forum, nie dawno do Nas dołączyłeś więc pewnie od razu zwróciłeś na nią uwagę.

  M. - Ja już trochę lat w tej branży siedzę, a ludzie przewijają się tu i tam, więc i trochę osób mnie kojarzy skądś i ja trochę osób skądś pamiętam. Co do atmosfery to jest ok, ale zawsze w takiej społeczności będą jakieś zgrzyty bądź pewne grupki ludzi trzymających się tylko ze sobą, mówię tylko o tym, by to zaznaczyć bo to jest normalne. Nawet z czysto psychologicznego i socjologicznego punktu widzenia. Jest tu kilka osób, które darzę sympatią i staram się o jak najlepsze relacje z nimi, a jestem dość specyficzną osoba i staram się tylko utrzymywać kontakt z osobami tylko tego wartymi i mającymi jakieś normalne ludzkie odruchy i zasady.

   

  R. - Ja z natury nie lubię nawiązywać nowych znajomości, staram się wykonywać swoje obowiązki i tyle. Chodź nie ukrywam, że spotkałem na 1s2k kilka fajnych osób z którymi utrzymuje kontakt. Jak oceniasz pracę Administracji 1s2k? Pracy jak widać jest sporo czy to forum czy to serwery.

  M. - Na to pytanie ciężko mi na razie jakoś szczegółowo odpowiedzieć, ponieważ jeszcze nie za bardzo zdążyłem to wszystko ogarnąć. Na razie głównie tylko siedzę ze swoim serwerem i nic poza tym. Jak już wcześniej wspomniałem, to nie gram zbytnio w CS'a, więc też nie ocenię tego co tam się dzieje, jak działa administracja, jaki jest poziom techniczny serwerów i tak dalej. Z pewnością im dłużej tutaj będę, to będzie pojawiać się coraz więcej moich propozycji odnośnie wielu aspektów które uważałbym, że można poprawić, no i dopiero wtedy będę mógł bardziej ocenić to wszystko, jakie będę podejmowane decyzję, jaka jest opinia itp..

   

  R. - Czy jest coś co chciałbyś aby z czasem zostało wdrożone bądź dodane na 1s2k?

  M. - Widząc mniej więcej politykę sieci, jakie są zasady, jak to wszystko jest zrobione i jaki jest główny tego zamysł i kierunek, to za wiele zmian nie zajdzie. Nie powiem konkretnie co bym chciał by zostało wdrożone na teraz, to wszystko raczej będzie pojawiać się w moich propozycjach. Pewnie głównie będą to jakieś aspekty wizualne, estetycznie, techniczne czy użytkowe odnośnie samego forum. Jakieś pomniejsze propozycję zmian, które zaprezentuję i tyle. W serwery kogoś to raczej mieszał się nie będę, tylko będę starał się o wprowadzanie moich kolejnych serwerów na sieć. Jedyne co mi tak na szybko przyszło na myśl, co mógłbym zrobić i raczej byłoby to przydatne i nikomu nie wadziło, to postawienie kilka audiobotów 24/7 obsługujących youtube i tym podobne serwisy na teamspeaku. Tylko kwestia jak by to miało wyglądać i kto by mógł tego używać.

   

  R. - Wszystko jest do przedyskutowania i dogadania więc myślę, że i z audiobotami da się coś zrobić. Tym pytaniem kończymy nasz wywiad, chciałbyś jeszcze kogoś pozdrowić na koniec?

  M. - Tak, pozdrowienia oczywiście będą, z grzeczności zacznę oczywiście od kobiet. Pozdrawiam serdecznie: @CABAN, @Oleczka.@Nati., @Ewwcia. i @Natty. Z chłopaków pozdrawiam: @don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ, @aXenBiceps™ i @Dranzer. Ciebie pominę z pozdrowień ze względu na to, że przeprowadzamy wywiad, a pozdrawia się raczej osoby które aktualnie nie uczestniczą w jakiejś sytuacji bądź nie są obecnie w Twoim towarzystwie. Tobie dziękuję bardzo za wyczerpujący wywiad, jesteś odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku, tak właśnie powinna wyglądać praca redaktora i tego się trzymaj. Także jeszcze raz dzięki i powodzenia w dalszym rozwoju! Wszystkich użytkowników tego forum też oczywiście pozdrawiam ale nie jestem w stanie wymienić każdego :) Życzę miłego czytania.

   

   

  Chcesz aby wywiad został przeprowadzony również z Tobą? Zapisz się już teraz, nie czekaj!

   

   

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  Guest Nati.

  Świetna robota! Wywiadzik rozbudowany  i bardzo ciekawy, oczywiście leci plusik! Dzięki za pozdrowionka hihi! :D

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Przyjemnie się czytało! Naprawdę dobra robota Panowie! :) Szkoda tylko, że o geopolityce taka króciutka wzmianka :( bo też  jąlubię (czytać, dyskutować itd) no i wykształcenie też mam w tym kierunku, ale jest to temat rzeka więc może lepiej, że nie był obszerniej poruszany. Dzięki i pozdrawiam również :)

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  Moderator

  Konkretny i ciekawy wywiad, przeprowadzony na poziomie. Można poznać trochę naszego Emila i ziarno jego historii. Plus dla Was 

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Wywiad w porządku, ale jedno strasznie razi przy czytaniu. "Chodź" zamiast "choć". I to nie tylko jeden raz, a wiele. 😕

   

  Ogólnie spoko, sporo informacji można z tego wyciągnąć na temat "bohatera". 

   

  Dzięki za pozdrowienia. ;)

   

   

  //

  dav, może i tak, aczkolwiek jestem trochę wyczulona i bardzo zwracam uwagę. :P

  Edited by Ewwcia.
  By daav.,

  Hahaha a wiesz, że nawet ja tego nie zauważyłem, najwidoczniej brzydkie przyzwyczajenie.

  By daav.,

  Bardzo dobrze, że zwróciłaś na to uwage. Będę pamiętać na przyszłość :)

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  Guest
  This topic is now closed to further replies.

  ×
  ×
  • Create New...

  Important Information

  By using this site you agree to Privacy Policy.