Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Cherry
  • Banana
  • Apple
  • Military
  • Emerald
  • Chocolate

Rekomendowane odpowiedzi

Znalezione obrazy dla zapytania szkolaSzkoła - to miejsce, które przeznaczone jest na naukę i spędzając w niej czas marzymy, by na zawsze opuścić jej mury wkraczając w dorosłe życie. Nasi rodzice i dziadkowie pamiętają czasy, gdy do szkoły chodziło się nie 5, a 6 razy w tygodniu. Niebawem może się okazać, że czeka to również nasze dzieci. 

Szkoła w sobotę!!!

Warszawski ratusz rozważa opcję wydłużenia tygodnia nauki szkolnej do sześciu dni. Oznaczałoby to, że uczniowie od przyszłego roku szkolnego chodziliby do szkoły również w soboty. Jak informuje "Rzeczpospolita", działanie to ma być odpowiedzią na przeprowadzoną w zeszłym roku reformę edukacji, w wyniku której zostały zlikwidowane gimnazja.

Wszystko wskazuje bowiem na to, że uczniów chcących rozpocząć naukę w liceum będzie ponad dwa razy więcej. Zamiast średnio 350 tysięcy osób będzie ich blisko 772 tysiące. Część placówek może mieć więc problem z pomieszczeniem wszystkich uczniów.

Nie sześć a pięć

Możliwe, że w niektórych warszawskich liceach nauka będzie odbywała się od wtorku do soboty.

Pomysł wprowadzenia zajęć w soboty może kojarzyć się z czasami PRL-u, gdy szósty dzień tygodnia rzeczywiście wpisywany był w plan lekcji. W rozmowie z "Rzeczpospolita" stołeczny ratusz uspokaja, że nawet po wprowadzeniu takiego rozwiązania tydzień szkolny wciąż trwałby przez 5 dni. "To w praktyce oznacza, że część osób uczyłaby się od wtorku do soboty" – zaznacza Gospodarczyk.

Co Wy myślicie na ten temat, pojawi się szkoła w sobotę?

Źródła:

1,2,3,4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc jest mi to obojętne. Szkołę mam już dawno za sobą. Patrząc pod względem dzieciaków nie będzie to dobrą opcją, młode umysły potrzebują czas na regenerację. Zakuwanie non stop nie każdemu dobrze służy. Patrząc na młodzież, będą wagarować i podwyższy się absencja.  

Ostatnio w telewizji słyszałam o ciekawej opcji, aby zajęcia szkolne zaczynały się o godzinie 9. Umysł w godzinach porannych nie funkcjonuje w 100%. Z doświadczenia to potwierdzę i myślę, że nie tylko ja. W technikum w czwartki, nie dość że miałam na 7.15 to do godziny 18.. mało kto przychodził na czas, albo wszyscy zamulali. Pani od matematyki z kolei robiła nam zawsze o 7, kilka ćwiczeń na rozruszanie, kręcenie głową, tułowiem, przysiady. Wszystko po to aby pobudzić krążenie, które z rana jest niższe niż w dzień.

Połączenie tych dwóch opcji było by lepsze, zajęcia 6 di w tygodniu, ale na 9 i maksymalnie do 15.

A i zapomniałam dodać, że rano powinno być wychowanie fizyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest totalna głupota! Mimo to, że szkołę skończyłam, to ten pomysł z wydłużeniem nauki to dla mnie jakaś kpina! Dzieciaki muszą mieć kiedy odpocząć i zregenerować siły na kolejny tydzień w szkole, a już nie wspomnę, że muszą mieć czas na naukę. Mam nadzieję, że to nie sprawdzi się w praktyce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie moim zdaniem jest go głupie i bez sensu nie zrobi to geniuszy z uczniów mam szkołę za sobą i na moim roczniku akurat była zmiana podstawy programowej i co? jakoś nie wiele to pomogło. Ogólnie to powinni zmienić podstawę programową i uczyć tego co jest w życiu potrzebne, a nie np zawracać głowę mitologią i poznawaniem od podszewki  życia ludzi starożytnej Grecji i Rzymu. A nauczyciele sami uczniom przyznają to nie przyda się nam w życiu ale muszą nas tego nauczyć tak czy nie? No raczej tak.

Edytowane przez ShadowElite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi to lotto jak dla mnie to mogą chodzić nawet i 7 dni w tygodniu od pon. do niedzieli hehe, szkołę mam za sobą więc, niech się martwi ten kto musi. :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Haha, to nieźle, dobrze że jestem w zawodówce i mam 2 dni szkoły :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, daav napisał:

Mi to lotto jak dla mnie to mogą chodzić nawet i 7 dni w tygodniu od pon. do niedzieli hehe, szkołę mam za sobą więc, niech się martwi ten kto musi. 

To trochę ignoranckie podejście, nie uważasz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie ????  W sumie to niech sobie idzie do szkoły albo koło szkoły w  sobotę ... Ale w sumie po co ? I tak się by niczego nienauczyło oczywiście jakby się pojawił  .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, CABAN napisał:

To trochę ignoranckie podejście, nie uważasz

Nie nie uważam, takie jest moje zdanie. Nie doszukuj sie problemu tak gdzie go nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, daav napisał:

Nie nie uważam, takie jest moje zdanie. Nie doszukuj sie problemu tak gdzie go nie ma..

Nie szukam problemu chłopie... Po prostu sądzę, że gdybyś jeszcze chodził do szkoły, ten pomysł by Ci się też nie spodobał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, CABAN napisał:

Nie szukam problemu chłopie... Po prostu sądzę, że gdybyś jeszcze chodził do szkoły, ten pomysł by Ci się też nie spodobał. 

Czy by mi sie spodobal czy nie, to tylko i wyłącznie moja sprawa, tak samo jak i zdanie na ten temat ktore wyraziłem kilka postów wyżej, nie rozumiem po co drazysz temat i po co sie unosisz. Ochłoń.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nauka trwałaby nadal 5 dni w tygodniu, czyli część od poniedziałku do piątku, a druga część od wtorku do soboty to jest to jakieś rozwiązanie nadmiaru uczniów w szkołach. Czyli dzieciaki nadal mają wolny weekend, tyle że jedni sobota i niedziela, a drudzy niedziela i poniedziałek. Lepsze to niż by mieli zajęcia przykładowo 5 dni od poniedziałku do piątku do godzin wieczornych, bo jakoś te lekcje i uczniów trzeba upchać. Pytanie czy zmiana dotyczy tylko licealistów, czy wszystkich szkół.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.