Jump to content

Nowy redaktor?

Guest
 Share

Recommended Posts

• Nick: mkky 
  • Imię: Dominik 
  • Ile czasu dziennie jesteś w stanie poświęcić na forum?: W ciągu tygodnia przewiduję czas od dwóch do czterech godzin, podczas gdy w weekendy zakres ten jestem w stanie zwiększyć dwukrotnie(staram się również być dostępny na czacie kiedy jest to możliwe) 
  • Opisz siebie: Zacznijmy od tego, że mam na imię Dominik i tak jak wspomniałem powyżej mam 18 lat. Pochodzę z Mazur i mam tą przyjemność spędzenia całego życia na tych malowniczych ziemiach. Obecnie uczęszczam do technikum informatycznego, z czym również wiążę swoją najbliższą przyszłość jak i zamierzam zostać w tej dziedzinie tak długo jak będzie sprawiała mi przyjemność. Oprócz informatyki szeroko pojętej zainteresowania swe kieruję tak jak większość osobników płci męskiej sportem(głównie gry zespołowe pokroju siatkówka/piłka nożna) oraz muzyką.
  • Dlaczego akurat Ty?: W zwyczaju nie mam przedstawiania swoich zalet, ale jak mus to mus. Uważam, że zasługuję na rangę redaktora ze względu na mą pracowitość, dążenie do perfekcji i chęcią edukowania się. Ranga redaktora bez wątpienia zmotywowałaby mnie do poszerzania zakresu słownictwa, a także pozwoli mi przedstawić mnie Wam, tak abyście poznali mnie z troszkę innej strony.
  • Doświadczenie: Samej rangi redaktora nie miałem przyjemności jeszcze posiadać, aczkolwiek pisałem dosyć sporo, zwłaszcza na forach typu pbf(play by forum, gdzie opisuje się dane zdarzenia, sytuacje ukierunkowane tematyką forum). Dodatkowo na sieciach, na których byłem do tej pory udzielałem się w strefach redakcyjnych przedstawiając wybrane wiadomości z kraju bądź całego świata.
  • Znajomość gramatyki/interpunkcji/ortografii (1-10): Uważam, że ocena 10 byłaby nieodpowiednia ze względu na to, iż żadna osoba nie jest idealna, zdarza mi się popełnić błąd, aczkolwiek wiem co i jak powinny wyglądać wypowiedzi, a takich błędów staram się wystrzegać. 
  • Przykładowy wywiad/artykuł:

Artykuły pisane były na innej sieci, dorzucam dodatkowo opowiastkę, którą mam zamiar kontynuować...
"z pamiętnika mordercy #1"

▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬

Dq_Bhb8W4AE3bsD.jpg&key=45fd87087eb96c05f46369d4085cad74b6b4e5070a3a30874a24c676e80d0470

(źródło zdjęcia - @AmpFutbolPolska)

Wczoraj późnym wieczorem, dokładniej chwilę po godzinie 23 reprezentacja Polski w amp-futbolu awansowała do ćwierćfinału mundialu rozgrywanego w Meksyku. Polacy walczyli o awans do kolejnej fazy pucharowej z wymagającymi przeciwnikami z Haiti. Pierwsze minuty należały do oponentów, którzy już w 2. minucie zdobyli bramkę na 1:0, jednakże nasi zawodnicy przejęli inicjatywę dosyć szybko, albowiem w 11. minucie Bartosz Łastowski wykonał fenomenalne uderzenie z rzutu wolnego w samo okienko. Nazwany przez Argentyńczyków polskim Messim(cztery lata temu również na mundialu Bartosz w pojedynkę wyeliminował Argentyńczyków strzelając dwa gole, jeden z większych dzienników tego kraju wydając kolejny numer dziennika określił go tytułem -> "El ‘Messi’ Polaco elimina Argentina".). Z minuty na minutę Polacy grali coraz lepiej, do 38. minuty było widać ich znaczną przewagę, ale nadeszły chwile kryzysu i Haiti rosło w siłę. Stworzyli kilka groźnych sytuacji, zwłaszcza po stałych fragmentach gry, jednak bramkarz naszej reprezentacji dawał z siebie wszystko i bronił jak natchniony. Wydawało się, że mecz będzie potrzebował dogrywki, aby rozstrzygnąć jego losy. Wtedy do akcji wkroczył 'Messi', na zegarze wybiła już 50. minuta(w amp-futbolu gra się 2x25 minut), gdy Bartosz Łastowski w towarzystwie obrońców znalazł pozycję do dogodnego strzału i umieścił piłkę w siatce. Kolejnym rywalem Polaków już dzisiaj o północy będzie reprezentacja Angoli. Jest to najsilniejsza drużyna z Afryki oraz obecnie wicemistrz świata. Transmisję z tego meczu znajdziecie na fanpage'u Amp Futbol Polska. Zachęcam i namawiam do kibicowania Biało-Czerwonym, gwarantując Wam tym samym sporo emocji! 

Lx3ktkpTURBXy9mNWQ1ZTE2MWIwNmNjZGZkMTNjYzZmNjZlNjE5NTIwOC5qcGeSlQMAMc0D3s0CLJMFzQMUzQG8

(zdjęcie via Przegląd Sportowy)

Dzisiejszej nocy reprezentacja Polski w Amp-Futbolu mierzyła się w ćwierćfinale mistrzostw świata rozgrywanych w Meksyku z obecnymi wicemistrzami czempionatu, Angolą. Polacy podchodzili do tego spotkania z jedną porażką na koncie(vs Japonia 0:2). Pierwsze minuty tego meczu, jak zazwyczaj bywa służyły do rozpoznania przeciwnika i dyspozycji dnia każdego piłkarza. Przez 25 minut doszło do kilku sytuacji z obu stron, jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką. Utrata bramki w 42. minucie przez Biało-Czerwonych mogła doszczętnie zniszczyć marzenia o półfinale, jednak zimną krew zachował Kamil Grygiel, który w ostatniej minucie zdobył bramkę wyrównującą. Dogrywka rozgrywana w formacie 2 x 10 minut przyniosła jeszcze więcej emocji i nerwów dla kibiców obu stron. Polacy udowodnili, że stałe fragmenty gry w ich wykonaniu mogą być zabójcze. Krystian Kapłon oraz Bartosz Łastowski popisali się genialnymi uderzeniami z rzutów wolnych podwyższając wynik meczu na

3-1. W tym momencie jakby coś pękło w grze naszej reprezentacji. Dwie minuty przed końcem dogrywki straciliśmy bramkę na 3-2, aby ostatecznie zremisować mecz po golu w doliczonym czasie gry. Zwycięzcę tego meczu oraz pierwszego półfinalistę wyłoniły rzuty karne. Tutaj niestety przegraliśmy 3:2 i pozostała nam walka o miejsca 5-8. Jeśli ktoś nie widział tego meczu, odsyłam do transmisji udostępnionej przez TVP Sport na youtubie ->https://youtu.be/3ivDbA4_2OI

Warto wspomnieć również, że ten mecz nie obył się bez kontrowersji. Od pierwszego gwizdka meksykańscy sędziowie zaprezentowali niski poziom sędziowania, popełniając wiele błędów (takich jak nieuznanie bramki w serii rzutów karnych dla reprezentacji Polski, czy chociażby zablokowanie strzału z pola karnego za pomocą kuli co jest niedozwolone). Nie mniej jednak warto podziękować chłopakom za to jak reprezentowali nasz kraj, i trzymać za nich kciuki w kolejnych turniejach, albowiem jest to młoda kadra. Kilku z nich nie ukończyło jeszcze 18 roku życia, a już grają na bardzo wysokim poziomie i jak równy z równym walczą przeciwko wicemistrzom świata.

ARTYKUŁ

Freestyle w Polsce

c17_FIIP9-09876TF.jpg

Na zdjęciu od lewej strony - Filipek, Duże Pe, Czeski

(Ujęcie pochodzi z finału Bitwy o Pitos 2, w której mierzyli się Filipek z Czeskim)

Na wstępie warto wspomnieć czym jest freestyle. Ze względu na kilka znaczeń tego słowa, chciałbym skupić się na tym, które przykuło moją uwagę najbardziej. Gdy mówimy o freestyle'u jako formie rapu, mamy na myśli improwizowanie słowne z pomocą podkładu muzycznego bądź przy jego braku. Zapewne pomyślicie, dlaczego improwizowanie? Zwrot ten nie bierze się znikąd, zawodnicy dostają tematy do których dobierają teksty przed samą walką bądź w jej trakcie (zależnie od formuły wydarzenia). Co prawda zawodnicy często się przygotowują pod danego przeciwnika, aby w walce obnażyć jego słabości, zadrwić z jego wyglądu bądź nawiązać do poprzednich pojedynków, jednak spontaniczność gra główną rolę przy tym elemencie kultury hip-hopu. Pomyślicie, łatwo to brzmi, rzucić kilkoma wyzwiskami w stronę oponenta i otrzymacie hałas publiczności oraz zgarniecie wygraną bez większej trudności. Poniekąd macie rację, jednakże freestyle zaliczył ogromny progres. Obecnie liczy się przede wszystkim kreatywność danego freestyle'owca, niekonwencjonalne punche(czyli tak zwane "pociski") oraz umiejętności "nawijania" do podkładów muzycznych. Warto wspomnieć, iż wielu zawodników zgłębia spore ilości literatury oraz jest na bieżąco z wydarzeniami na świecie, aby wykorzystać dane zdarzenie do wyszukanego tekstu skierowanego w stronę przeciwnika. Najważniejsze jednakże jest to, że freestyle'u nie powinny oglądać osoby młode ze względu na przekleństwa, których nie sposób uniknąć. Teraz chciałbym pokrótce przedstawić Wam dwie największe bitwy freestyle'owe organizowane obecnie w naszym kraju.

• Wielka Bitwa Warszawska (WBW) - Obecnie jest to największa cykliczna "impreza" organizowana od 2003 roku, a jej założycielem jest Tomasz Biernacki. Jak wskazuje nam na to nazwa coroczny finał tej imprezy ma miejsce w Warszawie, a eliminacje do ów finału rozgrywane są w klubach całej Polski. Pojedynki z tych wydarzeń znajdziecie na kanale WBWtv na youtubie.
  • Bitwa O Pitos - Wydarzenie, które odbyło się tylko trzykrotnie, jednakże popularność tych imprez nakazuje, by wspomnieć właśnie o Bitwie o Pitos. Twórcą tych zdarzeń jest Duże Pe, czyli postać znana w polskim środowisku hip-hop.

Następnie chciałbym wymienić kilka najbardziej znanych person wywodzących się właśnie ze środowiska freestyle'u. Dla niektórych kilka osobistości może szokować, a tych którzy znają przeszłość obecność ich nie zaskoczy. Zacznijmy od postaci, bez których nie wyobrażamy sobie obecnego polskiego rapu czyli Quebonafide(którego największym osiągnięciem jest udział w finale WBW 2012). Kolejnymi postaciami są równie znani Solar oraz Białas, czyli założyciele SB Maffija. Obaj mogą pochwalić się dwukrotnym trzecim miejsce w finale(Solar - 2008,2009 ; Białas - 2007,2009). Zejdźmy troszeczkę z pułapu osiąganych wyświetleń jak i sprzedaży płyt. Wstydem byłoby nie wspomnieć o legendzie polskiego freestyle'u, jaką bez wątpienia jest Te-Tris. Może on pochwalić się dwukrotnym wicemistrzostwem zdobytym dwa lata z rzędu(2004-2005). Obecnie freestyle'owiec z Siemiatycz skupia się na scenie rapowej, jednakże był hostem imprezy organizowanej przez Red Bulla o nazwie "KontroWersy". Ostatnią postacią, o której chcę wspomnieć jest Filipek. Jest on najmłodszy spośród powyższych postaci, a także zakończył on najpóźniej udziały na scenie freestyle'owej. Raper pochodzący z Milicza podobnie do Solara i Białasa dwukrotnie osiągnął trzecie miejsce(2013-2014). Postać Filipka jest jedną z najbardziej popularnych osób w świecie freestyle'u ze względu na jego legendarne walki, które zamieszczam poniżej.

-> Filipek vs Bapka @Bitwa o Zdolny Śląsk 2014 (jest to walka, w której Filipek mierzył się z kobietą)

-> Filipek vs Tomb  (akcja organizowana przez stoprocentTV)

Jako, że Wielka Bitwa Warszawska jest imprezą cykliczną, na samo zakończenie tego krótkiego artykułu chciałbym Wam przedstawić kilka informacji odnośnie tegorocznego finału tej imprezy. Wydarzenie to odbędzie się już 24 listopada bieżącego roku, w klubie PROXIMA. Tegorocznymi finalistami są Kaz, Koro, Milan, Oset, Peus, Ryba, Spartiak oraz Will Spliff. W jury zasiądą następujące osoby : 

-> Edzio - Dwukrotny mistrz WBW (2014-2015)

-> Bober - Obecny, dwukrotny mistrz WBW (2016-2017)

-> Czeski - Mistrz WBW z roku 2012

Za gramofonami stanie DJ Grubaz, a prowadzącym imprezy będzie Dolar.

53-3.jpg

(Bober - obecny mistrz)

• Kontakt: Od wiadomości prywatnych na forum, przez profil steam podany na moim profilu do facebooka(dla wybranych osób) 
Edited by Guest
Dodanie artykułu

• Replies 16
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ

Myślę, że na niektóre wymagania można przymknąć oko. Tym bardziej, że piszesz ciekawie i przyda się świeża, młoda krew w redakcji.

Na TAK:

Pozytywny artykuł

Dobrze napisane podanie. (popraw tylko niektóre aspekty bo widzisz jak wygląda). 

Wymagania:  

Znajomość zasad ortografii, gramatyki i interpunkcji  +

Pisanie sensownych postów   +

Konto na forum, które zostało zarejestrowano co najmniej dwa tygodnie temu  +

Posiadane 40 postów - 

Umiejętność czytania ze zrozumieniem +

Znajomość regulaminu +

Minimum 15 lat +

Brak ostrzeżeń na forum + 

Dominiku. Spełniasz większość wymagań. Potrzebuję rąk do pomocy i to bardzo.  Przyglądam Ci się nie od dziś i widzę, że jesteś pracowity oraz swoją prace wykonujesz jak należy - starannie i sumiennie. Nie mam przeciwwskazań, aby nie poprzeć głosu użytkowników wyżej i nie dać Ci nic innego niż TAK.

Aczkolwiek nie tylko ja dokonam tego wyboru. Liczy się dla mnie głos pozostałych członków redakcji min. @PrOo | Słodziak.!!! oraz @Karolcia ;***, ponieważ chcę mieć zgrany zespół oraz pracować w ciszy, spokoju i bez żadnych spin. Musisz wiedzieć, że nie ma u mnie taryfy ulgowej, nie przymykam oka na spóźnienia i rzeczy, które są ''pisane na kolanie'' bądź na ''odwal się'', gonie z terminami  jak pies goniący kota, rozumiem USPRAWIEDLIWIONY brak czasu typu choroba, sprawy rodzinne czy szkoła. Opierdzielania się nie toleruje, ale to  już chyba wiesz.

Oczywiście z mojej strony TAK

Miałam możliwość wymiany kilka słów z tym panem i na moje oko jest w porządku. :P 

Wymagania spełniasz, ale nie wszystkie masz tylko minusa przy postach, ale to się wyklepie. 

Zobaczmy jak się sprawdzi w roli redaktora. Początki zawsze trudne jak nie miało się doświadczenia, ale obecni redaktorzy zawsze służą pomocą!

Okres próbny.

Pozwoliłam sobie zacytować i tutaj zgadam się z tym. :D

21 godzin temu, mkky napisał:

Ranga redaktora bez wątpienia zmotywowałaby mnie do poszerzania zakresu słownictwa.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.