Jump to content
  • Life
  • PrOo | SerQQQ.!!!

E-papierosy.. Jak to z nimi jest?

Recommended Posts

Zastanawialiście się może jak to jest z e-papierosami? Czy szkodzą, jak działają i po co są? Otóż zaraz wam to wytłumaczę...

Zacznijmy od tego co to jest e-papieros: Jest to urządzenie które, powstawało na podobnej zasadzie zwykłych papierosów. Ale pojawia nam się większy dym, którym ludzie się zachwycają. Jest w nim roztwór, który wdychamy. Jest to liquid. Zawiera on glikol propylenowy, glicerynę, aromat oraz nikotynę w różnym stężeniu (od 0 do 36 mg/ml).

1663199-Nowelizacja-polskiego-prawa-w-zakresie-e-papierosow-jest-jedna-z-najbardziej.jpg.7f35fe043243d6d898b22eab51f01357.jpg

Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem nieźle, prawda? Nie ma tych trujących substancji co w zwykłych papierosach, nie śmierdzi oraz wydają się bezpieczne. Lecz do końca nie jest tak kolorowo jak nam się wydaje. Te papierosy również szkodzą lecz tutaj zdania są podzielone. Jedni mówią, że mniej wraz inni, że więcej. To w końcu jak to z tym jest? Otóż zaraz się dowiecie.

Nie są one do końca zdrowe jak możecie gdzieś poczytać. Szkodzą ale mniej. Dlaczego? Otóż wdychamy parę która ma w sobie smak z nikotyną. Nic więcej. Reszta zawartości która jest w liquidzie mamy z nią styczność praktycznie codziennie w różnych kosmetykach, artykułach spożywczych itp. Jedyne co nam szkodzi to nikotyna. Lecz są jej bardzo malutkie części.

Powstało wiele historii jakie to one nie są szkodliwe. Jedną z nich jest powstanie wody w płucach. Podobno gdy pali się e-papierosy to po dłuższym paleniu przez wdychaną parę, woda osadza nam się w płucach, która prowadzi do śmierci. Idąc tym tokiem rozumowania zwykły prysznic, wyjście na basen czy do sauny powinno nas zabić.

Mają one jednak swoje plusy jak i minusy. Otóż może wam przedstawię kilka z nich:

Plusy:

-Mają ładny zapach.

-Mniejszy koszt niż palenie zwykłych.

-Nie są aż tak bardzo szkodliwe.

-Można się nimi pobawić, a raczej dymem.

-Zajmują mało miejsca (bynajmniej większość modeli).

Minusy:

-Nie wiemy ile nikotyny wpływa do organizmu.

-Możliwość popsucia się.

Wiele osób stosuje je aby rzucić palenie. Jest to zawsze jakiś sposób ale moim zdaniem pomocny. Sam tak zrobiłem. Po paleniu około miesiąca elektryka, zapaliłem pierwszego papierosa i nie mogłem go palić. Nie smakował mi wręcz przeszkadzał. Więc jakiś to sposób jest, a czy dobry? Oceńcie sami.

Moim zdaniem e-papierosy to jest dobry zamiennik zwykłych i opłaca się zakupić taki sprzęt. Można palić dosłownie wszędzie i raczej nikt się nie przyczepi. Lecz wszystko z umiarem.

Jest to mój pierwszy artykuł po przerwie więc proszę o wyrozumiałość. :)

Pozdrawiam PrOo | Słodziak.!!!

@Karolcia ;*** dziękuję za pomoc, przydała się po przerwie! ;)

Edited by PrOo | Słodziak.!!!

1 minutę temu, PrOo | Słodziak.!!! napisał:

-Można się nimi pobawić, a raczej dymem.

Dymkiem ze zwykłych papierosów oraz tych magicznych (kmwtw) również można się "pobawić"

1 minutę temu, PrOo | Słodziak.!!! napisał:

-Mniejszy koszt niż palenie zwykłych.

Zależy ile kto pali.

No nie wiem czy taki mniejszy koszt.

Dość dobry epapieros grzałka wata to wynosi cie ponad 200zł.

Do tego dochodzi przy paleniu jeden olej na dzień/dwa przy "normalnym" paleniu.

A zwykłe faki to max 15zł(zależy jakie kto pali) Przy "normalnym" paleniu paczka powinna Ci starczyć na tydzień. 

Więc wydawane pieniądze na owe uzależnienia zawsze się wahają, zależy to od człowieka, i jego woli.

A tak poza tym ciekawa praca.

Edited by Dajesz Malina

Pierwsza sprawa:

- Cieszę się, że mnie posłuchałeś i napisałeś to swoimi słowami ;)
    Druga sprawa:

Hmm.. kolor? Pewnie ktoś się znajdzie i powie "mogłeś dodać kolor" - Karolcia, :haha:ale przyglądając się temu artykułowi bardziej wygląda bardzo dobrze, dlaczego? Bo moi drodzy tu nie chodzi o wygląd, tylko o sens pisowni. ;) 

Trzecia sprawa:

Miałam okazję, zobaczyć jego pracę nad tym artykułem i widziałam wielkie zaangażowanie w to co tworzył i stworzył czyli to co aktualnie czytacie. 

Pewnie powiecie to tylko gadanie.. właśnie nie, pracę drugiego człowieka można zobaczyć w łatwy sposób. ;)

Najlepszym plusem w elektrykach, to ten ładny zapach. <3

49 minut temu, PrOo | Słodziak.!!! napisał:

@Karolcia ;*** dziękuję za pomoc, przydała się po przerwie! ;)

Warto pomagać i nie ma za co. :D

Pozdrawiam!^^

Edited by Karolcia ;***
    Błąd w piswoni

Również nie zgodziłbym się z tym mniejszym kosztem. Sam sprzęt trochę kosztuje. Do tego dochodzi systematyczne wymienianie grzałki. Olejki i ich dosyć częste kupowanie przy częstym paleniu. Sam dobry olejek kosztuje tyle, co paczka zwykłych fajek... Osobiście robię je sam (baza itp.)

Woda w płucach - Fakt, na pewno jakaś jej ilość pozostaje lecz jeśli ktoś choć w małym stopniu prowadzi sportowy tryb życia ta woda pod wpływem treningu 'wydala' ją poprzez pot. 

Admin
    Godzinę temu, Dajesz Malina napisał:

A zwykłe faki to max 15zł(zależy jakie kto pali) Przy "normalnym" paleniu paczka powinna Ci starczyć na tydzień. 

To jestem nie normalny i paczka idzie w 1 dzień :P

Przy normalnym paleniu to jakieś 3 fajki dziennie, dej spokój panie kochany. :lol4::lol3::racaok:

16 godzin temu, Zimny napisał:

To jestem nie normalny i paczka idzie w 1 dzień :P

Przy normalnym paleniu to jakieś 3 fajki dziennie, dej spokój panie kochany. :lol4::lol3::racaok:

Ja rozumiem że znajdą się tacy co palą i paczke dziennie. Chociaż moim zdaniem to szkoda pieniędzy, ciul tam ze zdrowiem bo na coś trzeba umrzeć XD

No 3 fajki na dzień to faktycznie mało, lecz jakby nie patrzeć to paląc 3 dziennie styknie Ci na tydzień XD

Chodź odnosząc się do mojej wcześniejszej wypowiedzi to też nie jestem normalny XD

Guest
    This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.