Jump to content
Holister

Canelo vs. GGG!

Recommended Posts

Każdej nocy, kiedy Saul "Canelo" Alvarez zamyka oczy, widzi, jak bezlitośnie, runda za rundą, obija Gienadija "GGG" Gołowkina, a w końcu go nokautuje. Dopiero wtedy spokojnie zasypia. Bardzo zależy mu na tym, by na jawie walka zakończyła się tak samo. 

 

Przesta� je�� steki. "U po�owy populacji wykryto by clenbuterol"

 

 

Czekać długo nie musi, na ring w Las Vegas panowie wejdą już w sobotę. Obaj powtarzają, że to pojedynek ich życia. Odmówili stanięcia twarzą w twarz i oko w oko, co w boksie się nie zdarza. Napięcie sięga zenitu. Stawką będą pasy mistrzowskie federacji WBC i WBA w kategorii średniej. 

 

Image result for canelo - ggg

 

 

Santos Saúl Álvarez Barragán (ur. 18 lipca 1990 w Tlajomulco Zúñiga) – meksykański pięściarz, były (2011-2013) zawodowy mistrz świata organizacji WBC i organizacji WBA wagi lekkopółśredniej (do 154 funtów). Karierę zawodową rozpoczął 29 października 2005. Do grudnia 2010 stoczył 35 walk, z których wygrał 34 a 1 zremisował (m.in. wygrał z byłym mistrzem IBF Miguelem Vázquezem. W tym czasie zdobył tytuły WBA Fedecentro, NABF, WBO Latino WBC Youth w wadze półśredniej oraz WBC Silver w lekkośredniej.

 

Saúl �lvarez

 

 

Giennadij Giennadijewicz Gołowkin (Генна́дий Генна́дьевич Голо́вкин) (ur. 8 kwietnia 1982 w Karagandzie) – kazachski bokser, mistrz świata wagi średniej federacji WBA, WBC, IBF i IBO. W roku 2000 w Budapeszcie w wieku 18 lat został mistrzem świata juniorów w wadze lekkopółśredniej. W roku 2002 wystartował w Igrzyskach Azjatyckich w Pusan w wadze junior średniej. Kolejno pokonał Abdullaha Shekiba (Afganistan), Nagimeldina Adama (Katar), Song In Joona (Korea Południowa) i w finale Suriya Prasathinpimai z Tajlandii przez TKO w 3r.

 

Image result for Gennady "GGG" Go�owkina

 

 

Po raz pierwszy zmierzyli 16 września 2017 roku, też w Las Vegas. Bitwa zakończyła się remisem, choć zaskakująca była rozbieżność w punktacji. Jeden sędzia typował wynik 114:114, drugi przyznał zwycięstwo Kazachowi 115:113, a według trzeciego Meksykanin wygrał aż 118:110. Powtórkę zaplanowano na 5 maja, w kwietniu gruchnęła jednak wiadomość, że "Canelo" wpadł na teście antydopingowym. I to dwukrotnie. Znaleziono w jego organizmie clenbuterol i zawieszono. 

 

Image result for canelo - ggg

 

 

Gołowkin szydzi z niego do dziś. Twierdzi, że na ramionach, nogach i brzuchu rywala widoczne były ślady po igłach, a to oznacza doping. Co na to "Canelo"? - Problemem jest mięso w Meksyku - wyjaśnia. - Gdyby zrobić tam badania, przynajmniej u połowy populacji wykryto by clenbuterol. Uwielbiam wołowinę, ale w moim kraju musiałem z niej zrezygnować. Steki jem dopiero wtedy, kiedy trenuję w San Diego. 

 

Related image

 

 

Źródła:

123456.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 15.09.2018 o 10:55, Holister napisał:

Każdej nocy, kiedy Saul "Canelo" Alvarez zamyka oczy, widzi, jak bezlitośnie, runda za rundą, obija Gienadija "GGG" Gołowkina, a w końcu go nokautuje. Dopiero wtedy spokojnie zasypia. Bardzo zależy mu na tym, by na jawie walka zakończyła się tak samo.

Jak każdy dąży do zwycięstwa ;)

Według mnie wszystko na plusik "+

- opisanie dwóch zawodników

- zdjęcia 

- kolor

- Źródła są, aż "6"

- można się dowiedzieć co się wydarzyło

ps. nie interesuję się boksem, ale to akurat mnie zaciekawiło :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.