Jump to content
  • Create New...

Znowu problem ze sklepem/perkami

Go to solution Solved by d0naciak,

Recommended Posts

Przekopywałem forum szukając odpowiedniego tematu ale został zamknięty.

Otóż znowu jest problem z bugowaniem sie perków w sklepie czy od kogoś. Nie raz mam sytuacje, ze kupując perk, dostane coś fajnego i mi nagle zmienia na inne bezużyteczne badziewie. Ok ja rozumiem, że są klasy co mają poblokowane niektóre perki i to sprawdzałem ale jak mi sie trafiły naboje pułkownika na mistrzu, ja ucieszony, myślę - będę kosił, a tu nagle zmiana perku na apteczke..

Inna sytuacja. Nie mam żadnego perku, ktos mi daje ślepe naboje. Oczywiście przyjmuje bez marudzenia i ku zaskoczeniu dostaje USP Master... 

Jeszcze inna. Kupiłem perk - super, Platynki. Biegam z nimi jedną rundę po czym same mi sie zmieniły na Tajemnicę zabójcy...

Prosiłbym coś z tym zrobić bo nie raz sie straci 200 monet na szukanie fajnego perku a on po prostu zniknie

• 2 weeks later...
  • Manager
  • Solution

Właśnie skończyłem sobie rozpisywać zależności które wpływają na działanie danych umiejętności i blokady między klasami/perkami/atutami. Na ten moment w kodzie wygląda to tak, że jest po prostu straszny bałagan, odpowiedzialność za zależności jest wszędzie wobec czego po pierwsze trudno się połapać po drugie mogą dziać się różnorakie błędy. Mówiąc wprost do tej pory nie zostało nigdy dokładnie określone "a co by było gdybym miał klasę z 1/4 na oślepienie, perk 1/3 na oślepienie i atut 1/2", albo odwrotnie "atut 1/4, perk 1/3, klasa 1/2", albo a co by było w przypadku rakiet czy bonusu do obrażeń. Ponadto są jeszcze takie zależności jak flaga dostępu, typ mapy (mała czy duża, czasem na małych jest blokada), czy też rzadkość perku która też niekoniecznie jest dobrze zrobiona. Postanowiłem sobie to w końcu dobrze poukładać i mam już plan jak to rozwiązać. Niestety wymaga on sporego nakładu kodu, a mi zbliżają się zaliczenia, no ii jeszcze inne serwery do ogarnięcia, tak więc na ten moment zrobienie tego jest w planie, jednak spokojnie - zostanie zrobione :D Póki co mogą niestety zdarzać się sytuacje, gdzie czasem perk zniknie, jednak jak tylko będę miał na to odpowiednią ilość czasu to się tym zajmę :) Także tyle ode mnie na ten moment, jak tylko zostaną dokonane zmiany o których wyżej napisałem, to wszyscy zostaniecie poinformowani.