Jump to content

Microsoft nadal utrudnia zakładanie lokalnych kont użytkownika podczas instalacji Windows 10


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_210220201452_713918.jpg

W zeszłym roku pisaliśmy o stosowaniu przez Microsoft dark patterns, czyli tak pokazywanych opcji interfejsu, by skłonić do wybrania konkretnej opcji. W przypadku pierwszej konfiguracji Windows 10 gigant ma perswadować na użytkownikach wybór konta Microsoft zamiast konta lokalnego. Wokół tego narosły pewne kontrowersje. Niektórzy twierdzą, że Microsoft wcale nie stosuje ciemnych wzorów, podczas gdy właśnie nadszedł raport o ich pojawieniu się w kolejnej wersji językowej.

Stosowanie atrakcyjnych i "kompletnych" oznaczeń pożądanych przez Microsoft opcji i mniej atrakcyjnych, czasem wręcz ukrytych w przypadku tych niechcianych alternatyw to dla Microsoftu nie pierwszyzna. Taki mechanizm można było zaobserwować swego czasu w narzędziu aktualizacji do Windows 10, ale też w potencjalnie niekorzystnej dla użytkownika konfiguracja prywatności podczas pierwszej konfiguracji systemu. Kolejną faworyzowaną opcją jest konto Microsoft. Ma ono oczywiście swoje zalety, jako że zapewnia dostęp do wszystkich usług Microsoftu z poziomu jednego profilu. Nie wszyscy jednak chcą, by ich profil w Windows był połączony z tym kontem online.

Windows 10
Takiej opcji brakuje niektórym użytkownikom

Zeszłoroczne raporty pochodziły od użytkowników z USA, a tymczasem niemiecki portal WindowsUnited donosi, że opcji wyboru konta lokalnego brakuje także w Niemczech. Użytkownicy Dziesiątki mogą wprawdzie to obejść, np. przechodząc do trybu samolotowego i odświeżając stronę. Nawet jednak wtedy Microsoft stara się odwieść od pomysłu zakładania lokalnego konta. Wygląda to po prosu na uszczęśliwianie użytkowników na siłę, co ostatnio bynajmniej nie jest w stylu Microsoftu. To właśnie opinie użytkowników i ich przyzwyczajenia przekuwają się na rozwiązania w Windows, Office i innych produktach, a nie odwrotnie.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.