Jump to content

Kopiuj-wklej między Androidem i Windows 10 wkrótce w aplikacji Twój telefon


1s2k.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_200120201712_80351.jpg

Twój telefon to aplikacja w dość dużym stopniu pozwalająca już korzystać z telefonu bez potrzeby sięgania po samo urządzenie. Czytanie i wysyłanie SMS-ów lub odbieranie i wykonywanie połączeń odbywa się przez aplikację na PC, a dodatkowo możemy sterować telefonem poprzez mirror jego ekranu. Nieco mniej jest natomiast funkcji nastawionych na współpracę telefonu i PC, w których traktowane są one jako dwa osobne urządzenia. Oczywiście i w tej materii powoli widać postępy.

Jak wynika z odniesień zawartych w najnowszej kompilacji Twojego telefonu, aplikacja umożliwi niedługo synchronizację schowków Windows 10 i Androida. Wspomniana funkcjonalność nosi nazwę "Content Transfer feature", zaś odniesienia to "SharedContentPhotos", "ContentTransferCopyPaste" i "ContentTransferDragDrop". Jeśli chodzi o opcję transferu zawartości, można ją włączyć, podobnie jak inne funkcje eksperymentalne, wprowadzając zmiany w rejestrze.

Po włączeniu transferu użytkownik zobaczy nową opcję "Cross-device copy and paste" w ustawieniach Twojego telefonu, jednak jak można się spodziewać, nie jest ona w żaden sposób funkcjonalna. Jej opis w aplikacji wyjaśnia, że niektóre metadane będą transferowane między urządzeniami za każdym razem, gdy kopiowana jest zawartość. Może to sugerować, że użytkownicy będą mogli synchronizować nie tylko schowek, ale też dokumenty, jak to wygląda w podobnej aplikacji Dell Mobile Connect.

Microsoft już wcześniej wprowadził Schowek w chmurze, który synchronizuje zawartość schowka z różnych urządzeń z Windows 10. W tym przypadku doświadczenie będzie jednak międzyplatformowe. Jak w praktyce będzie wyglądać działanie nowej funkcji? O tym przekonamy się zapewne w bliskiej przyszłości.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.