Jump to content

propozycja taka o


drax
 Share

Recommended Posts

Eluwa.

 

Gram na tym serwerze kilka dni i szczerze powiedziawszy 80% przegranego czasu spędzam w celi. Troche jest to męczące, gdy prowadzący mamrocze coś do mikrofonu recytując w kółko te same polecenia. Moim zdaniem prowadzenie powinno być żwawe i sprawne. Jaki fun czerpie gracz - w tym przypadku wiezien, ktory musi patrzeć się w sufit i kręcić w lewo przez 5 minut, aby następnie wyjść z celi i zginąć za missclicka - przykładowo podskoczenie.

Wychodze z propozycją, aby dodać do regulaminu podpunkt, nakazujący wyprowadzenie przez prowadzącego więźniów z celi do danego czasu ustalonego przez opiekunów serwera. Jeśli chodzi o samo prowadzenie. Uważam, że kolejny podpunkt nakazujący kreatywne prowadzenie byłby bardzo przydatny ze względu na graczy (prowadzących), którzy wypuszczają więźniów z celi i robią mam talent w terrarium lub pierwszą reakcje, zupełnie nie wykorzystując zabaw jakie oferuje mapa. 

 

Na razie tyle, peace

 

/edit

 

Cytat

10. Zbyt monotonne, mało kreatywne bądź słabe prowadzenie (częste pomyłki, brak dobrej organizacji więźniów, ograniczanie się do powtarzalnych poleceń w celi), będzie skutkowało upomnieniem lub przerzuceniem do więźniów przez Admina bądź Strażnika.
11. Prowadzący musi na bieżąco wydawać polecenia więźniom, może on przerwać wydawanie poleceń maksymalnie przez 60 sekund. Nie dot. ZABAW oraz BUNTU. (Jednak np. nakazanie bezruchu na ponad 60 sek. jest prowadzeniem mało kreatywnym i może skutkować wyrzuceniem z CT).
12. Prowadzący może wydać polecenia mylące po otwarciu cel np. HOP, ODWOŁUJĘ WSZYSTKO. Zakaz wydawania poleceń mylących zawierających trzy pierwsze litery polecenia np. KUCyk (polecenie mylące) i KUCnij (polecenie poprawne), PODskocznia (polecenie mylące) PODskocz (polecenie poprawne).
13. Zakaz prowadzenia pod fragi! Gdy większość więźniów (ponad połowa) źle wykona polecenia, prowadzący musi dać szansę na poprawę lub zadać więźniom karny DMG. Mało kreatywne prowadzenie do samych reakcji będzie karane banem na CT!

 

Jednak w regulaminie są podpunkty nt. kreatywnego prowadzenia. Nie widze jednak żeby gracze się do tego stosowali a admini przestrzegali.

 

Edited by drax
Link to comment
Share on other sites

Jestem tutaj nową osobą, podobnie jak i drax jestem w stanie stwierdzić, że to co jest napisane (odnośnie wydarzeń na serwerze) jest prawidłowym spostrzeżeniem. Nie jestem jakimś mega wykwintnym prowadzącym, ale staram się jak mogę, aby wymyślać nowe rodzaje zabaw dla jak największej ilości więźniów. Odnoszę wrażenie, że propozycja jest potrzebna, a najlepiej byłoby gdyby nastąpiło surowsze przestrzeganie tego punktu w regulaminie:

 

"10. Zbyt monotonne, mało kreatywne bądź słabe prowadzenie (częste pomyłki, brak dobrej organizacji więźniów, ograniczanie się do powtarzalnych poleceń w celi), będzie skutkowało upomnieniem lub przerzuceniem do więźniów przez Admina bądź Strażnika."

 

Osobiście uważam, że tak mała rzecz, ale wzięta bardziej pod uwagę sprawiłaby, że prowadzący wysiliłby się bardziej niż wyprowadzenie więźniów (jeśli się uda) z celi i zabijanie ich za minimalnie błędy (podskoczenie lub kucnięcie na bezruchu do odwołania). Strażnik powinien korzystać nie tylko z mapy, ale i z indywidualnych zdolności do adaptowania się w danej sytuacji (sama mapa nie jest oznaką kreatywności). 

 

Prosiłbym o skupienie większej uwagi na strażnikach, którzy są znani na serwerze, ale ich prowadzenie odbiega daleko od kreatywnego.

Link to comment
Share on other sites

Nie zawsze da się kreatywnie prowadzić, kiedy się dużo osób buntuje. W celi też da się robić kreatywne zabawy. 

Jest w regulaminie pkt. Że należy połowę więźniów zabrać na mapę. 

Był kiedyś pkt. Że trzeba zabrać więźniów na mape przed bodajże 6:00? Nie ważne, ważne jest to, że pomysł był niewypałem.

Zawsze jak jest admin to upomina o prowadzenie, ale to za mało. Uważam,  że powinien być obowiązek dla admina pomoc ogarnąć jeśli CT sobie nie radzi. 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 4.05.2019 o 21:38, drax napisał:

Jednak w regulaminie są podpunkty nt. kreatywnego prowadzenia. Nie widze jednak żeby gracze się do tego stosowali a admini przestrzegali.

Gracze i admini z reguły przestrzegają tego. Jeżeli ktoś robi same reakcje lub prowadzi bez żadnej kreatywności nie korzystając z mapy, to jest on od razu pouczany, w ostateczności przerzucany do tt. Co do tej kreatywności toooo już pojęcie względne. Każdy stara się na swój sposób i uczy się nowych zabaw, bardziej kreatywnego prowadzenia, czy też korzystania w pełni z atrakcji mapy. Regulamin jasno określa czego nie należy robić. 

 

W dniu 4.05.2019 o 21:38, drax napisał:

Wychodze z propozycją, aby dodać do regulaminu podpunkt, nakazujący wyprowadzenie przez prowadzącego więźniów z celi do danego czasu ustalonego przez opiekunów serwera.

Co do tego czasu wyprowadzenia z celi: było, nie przyjęło się zbytnio. Nie wszystkie mapy i nie każda ilość graczy pozwala na takie szybkie przemieszczenie masy ludzi z cel. Każdy gracz po stronie strażnika chce zrobić to jak najlepiej aby uniknąć buntu. Po dodaniu takiego ograniczenia nastąpiły by masowe ociągania się więźniów, a strażnik uważałby, żeby nie zabić ponad połowy w celi tylko karniakować. Nie wspominam o mapach, w których przeorganizowanie takiej dużej grupy więźniów w miarę bez buntu zajęło by masę czasu przez strukturę celi. Nie nie , straszny misz-masz by wystąpił.

 

 

Co do tej kreatywności postaramy się dołożyć większych starań i pomagać w wykrzesaniu jej ze strażników i osób którzy dopiero co zaczynają bawić się w strażnika(chodzi tu o pilnującego więźniów, nie rangę). 

Co do pomocy to admini sami często przechodzą do ct, aby pomóc ogarnąć, taka jest ich dobra wola i tak wypada, aczkolwiek uważam, że narzucanie tego jest delikatną przesadą. Natomiast jeżeli nie ma chętnych do CT, admin ma wtedy obowiązek iść do strażników. 

Link to comment
Share on other sites

Propozycja została odrzucona!
Dziękujemy za propozycję, lecz nie skorzystamy z niej. Temat został zamknięty.
Jeśli się z tym nie zgadzasz, raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.