Jump to content
  • Own Creativity
  • Recommended Posts

Premium

cooltext311045661239035.png.6c73e2e2ffba9587789d0b76f6c6688d.png

Witajcie.

Jak już wiemy Polską a dokładnie miastem Koszalin wstrząsnęła piątkowa tragedia.

Śmierć 5 dziewczyn w wieku 15 lat. Nie mogłem przejść koło tego obojętnie gdyż niedawno sam tyle miałem no w sumie to ( 3 lata temu )

Jest to moja pierwsza taka praca od hoho i jeszcze trochę więc proszę o zrozumienie.

Więcej o tragedii:

-->https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.wp.pl/koszalin-wstrzasajace-szczegoly-pozaru-w-escape-roomie-ustalono-wstepna-przyczyne-6335195373127809a%3famp=1<--

Najprawdopodobniej gaz był przyczyną tragicznego pożaru w escape roomie w Koszalinie, w którym zginęło 5 nastolatek. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że wybuchł on w poczekalni, odcinając pracownika obiektu od możliwości udzielenia dziewczynom pomocy.

A wy jak myślicie? 

Niedopatrzenie i wiele zaniedbań czy taki był los pisany z góry?

zapraszam do dyskusji!

Sponsor

Niedopatrzenie. Niby nie było żadnych wymagań bhp dotyczących escape room'ów, ale na czystą logikę w razie wypadku, z pomieszczenia bez wyjścia musi być ewakuacja.. a tu proszę zwykłe świeczki, sprawiły że 5 młodych dziewczyn zginęło w najgorszej śmierci jaka może być... to jest straszne.. Widać że ten dom nawet nie był do tego przystosowany, kolesiowi się zajawka włączyła i pomyślał tylko o zabawie i zarobku ;x 

Premium
    Author of the topic Posted

@Natty. Dokładnie! A teraz rodzina, szkoła, przyjaciele przeżywają piekło bo stało się to wszystko tak nagle... Tak szybko.. moim zdaniem za młode były by umierać i myślę nad tym że poważnie podejdą do tego sędziowie i prokuratorzy gdyż to nie jedna, nie dwie ale aż 5 osób zginęło w tak okrutny sposób.

@Fafka Z tego co wyczytałem jeśli jest to małe pomieszczenie nie ma wymagania by sprawdzić czy jest bezpieczne np przez straż, miał to prywaciarz gdzie liczyła się kasa, kasa, kasa. Warto dodać że właściciel to wynajmował + doliczmy też pracownika który jest w śpiączce farmakologicznej. Pomyśleć że niedawno mógł być to ktoś z nas, bądź naszych znajomych. 

Warto dodać to że śmierć jest i czeka na nas. Niektórych odwiedza zbyt prędko... ( Kiedyś, pewien Pan powiedział mi takie piękne zdanie. "Bóg zabiera młodych bo nie muszą udowadniać że na niego zasługują"  Lecz nie zgadzam się że musiały odejść w taki sposób.

Nie wiem nawet jakimi słowami to opisać :/ Czytając to aż mnie wygięło w fotelu :/ Jak można być takim bezmyślnym człowiekiem i dopuścić do takiej tragedii dla pieniędzy.  Jednym słowem żal i rozpacz :'( Spoczywajcie w pokoju [*]

Premium
    Author of the topic Posted

@Meke Teraz już mamy wszystko jak na dłoni, widzimy że dla ludzi jedynie co się liczy to tylko pieniądze. Nie patrząc na to co może się stać, lecz teraz przez ten bieg za kasą, kasą i kasą 5 dziewczyn zapłaciło życiem a pracownik leży w stanie ciężkim w szpitalu.

@Karam Boty ludzi już nie zmienisz. Jak mówisz że pieniądze się liczą to tak będzie już do końca ludzkości. Mają za dużo i w głowie odbija i przez takich niewinni ludzie na tym cierpią. 

9 godzin temu, Karam Boty napisał:

@Natty. Dokładnie! A teraz rodzina, szkoła, przyjaciele przeżywają piekło bo stało się to wszystko tak nagle... Tak szybko.. moim zdaniem za młode były by umierać i myślę nad tym że poważnie podejdą do tego sędziowie i prokuratorzy gdyż to nie jedna, nie dwie ale aż 5 osób zginęło w tak okrutny sposób.

@Fafka Z tego co wyczytałem jeśli jest to małe pomieszczenie nie ma wymagania by sprawdzić czy jest bezpieczne np przez straż, miał to prywaciarz gdzie liczyła się kasa, kasa, kasa. Warto dodać że właściciel to wynajmował + doliczmy też pracownika który jest w śpiączce farmakologicznej. Pomyśleć że niedawno mógł być to ktoś z nas, bądź naszych znajomych. 

Warto dodać to że śmierć jest i czeka na nas. Niektórych odwiedza zbyt prędko... ( Kiedyś, pewien Pan powiedział mi takie piękne zdanie. "Bóg zabiera młodych bo nie muszą udowadniać że na niego zasługują"  Lecz nie zgadzam się że musiały odejść w taki sposób.

Twoje kocopały bardzo mnie śmieszą. Skąd wiesz co może czuć i przeżywać szkoła czy przyjaciele, ja widzę, że bardziej przeżywasz to Ty. 

Mieszkasz w Koszalinie, mówiąc, że mógłby to być ktoś z nas lub znajomych? Bo dla przykładu ja nie mieszkam, więc Twoja teoria upada. Gwarantuje Ci, że sędzia będzie miał w du**e to o czym pisałeś, podejdzie do tego jak do każdej innej sprawy, a sam właściciel z powodu tych uchybień nie dostanie wysokiego wyroku.

8 godzin temu, Karam Boty napisał:

@Meke Teraz już mamy wszystko jak na dłoni, widzimy że dla ludzi jedynie co się liczy to tylko pieniądze. Nie patrząc na to co może się stać, lecz teraz przez ten bieg za kasą, kasą i kasą 5 dziewczyn zapłaciło życiem a pracownik leży w stanie ciężkim w szpitalu.

10 godzin temu, Karam Boty napisał:

Jest to moja pierwsza taka praca od hoho i jeszcze trochę więc proszę o zrozumienie.

Brawo Krzysztofie Kolumbie! Odkryłeś niesamowitą prawidłowość. Ty nie myślisz o pieniądzach, bo póki co garnuszek rodziców wystarcza, ale gwarantuje Ci, że jak oni przykręcą Ci kurek, to też weźmiesz udział w tym "biegu za kasą, kasą i kasą", chcąc zapewnić byt rodzinie i w miarę godne życie. Każdy chce zarobić, mniej lub bardziej uczciwie, nie widzę tutaj problemu.

Powiedzenie o tym jako "praca" jest dużym nadużyciem tego słowa...

10 godzin temu, Karam Boty napisał:

Jaki los pisany z góry, o czym Ty mówisz człowieku.

To jest właśnie ta mentalność Polaków. Zginie kilka osób, wiadomo, to jest tragedia i szczere kondolencje dla rodziny, ale dlaczego Polacy muszą to wszystko tak roztrząsać? Tu kolego widzę, że bardzo się zaangażowałeś, mam nadzieje, że wieniec pogrzebowy już kupiony i na klęczkach pójdziesz w kondukcie żałobnym tak Cię to uderzyło. Stało się, trzeba żyć dalej własnym życiem, a nie nabijać posty bez sensu, spuszczając się z kolegami i pisząc i to samo "ale szkoda" "przykre" "właściciel debil". Dajcie spokój ludzie, bo można stracić wiarę w ludzi. Empatia super sprawa, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. 

Czekam na Twój komentarz "hur dur, jak można być takim nieczułym ignorantem, to były młode dziewczyny, a Ty masz to w du**e". Tak mam, ponieważ w moim zawodzie zbyt duża empatia nie jest wskazana.

Pozdrawiam

Sponsor

Nie wiem po co w ogóle o tym piszesz... To była tragedia, ludzie zginęli, a Ty to nazywasz swoją "pracą" i to jeszcze w jakim stylu... Trochę żenujące zachowanie. 

12 godzin temu, Karam Boty napisał:

zapraszam do dyskusji!

Co to w ogóle ma być? "los pisany z góry"? Ile Ty masz lat facet? 

Weź Ty się lepiej nie bierz za pisanie takich prac... 

21 minut temu, CABAN napisał:

Nie wiem po co w ogóle o tym piszesz... To była tragedia, ludzie zginęli, a Ty to nazywasz swoją "pracą" i to jeszcze w jakim stylu... Trochę żenujące zachowanie. 

Co to w ogóle ma być? "los pisany z góry"? Ile Ty masz lat facet? 

Weź Ty się lepiej nie bierz za pisanie takich prac... 

Caban on nie miał nic złego na myśli napisał poprostu artykuł jak redaktor  i na tym polega jego praca, zobacz sobie gazety itp zobaczysz jak redaktorzy tam piszą o niektorych tragediach. 

A co do tej tragedii wybuch sam z siebie nie był możliwy, wynika to raczej z zaniedbania i sprawdzania regularnie instalacji iż jest to miejsce gdzie przychodzi dużo młodych osób jak te 5 dziewczyn

Edited by Bambos

11 godzin temu, Meke napisał:

Nie wiem nawet jakimi słowami to opisać :/ Czytając to aż mnie wygięło w fotelu :/ Jak można być takim bezmyślnym człowiekiem i dopuścić do takiej tragedii dla pieniędzy.  Jednym słowem żal i rozpacz :'( Spoczywajcie w pokoju [*]

Dobrze, że ten znicz wstawiłeś, dziewczynki tam pewnie teraz w kostnicy się z radości przewracają na stalowym stole, że ktoś o nich pamięta.

30 minut temu, Bambos napisał:

Caban on nie miał nic złego na myśli napisał poprostu artykuł jak redaktor  i na tym polega jego praca, zobacz sobie gazety itp zobaczysz jak redaktorzy tam piszą o niektorych tragediach. 

A co do tej tragedii wybuch sam z siebie nie był możliwy, wynika to raczej z zaniedbania i sprawdzania regularnie instalacji iż jest to miejsce gdzie przychodzi dużo młodych osób jak te 5 dziewczyn

Bambos jak miałeś pisać coś takiego to trzeba było w ogóle się nie wypowiadać. Skąd wiesz co on miał na myśli? Nazwanie OP'a redaktorem, a tematu artykułem to poważne nadużycia. 

OP chciał pokazać, że potrafi obsługiwać się sprawnie programem do edycji tekstu, ponieważ jak widać, więcej fontów i modyfikacji wprowadzić się nie dało.

Wybuch sam z siebie JAK NAJBARDZIEJ był możliwy. Jak ma się te 15 lat i nie zna podstawowych praw fizycznych oraz gałęzi fizyki jak termodynamika, to się milczy, a nie opowiada głupoty. Całe to zdanie jest generalnie niepoprawne językowo, więcej błędów chyba popełnić się nie dało.  Skoro butla z gazem była rozszczelniona jak wynika z artykułu wklejonego przez OP'a (którego pewnie nota bene nie czytałeś) to dlaczego mówisz tutaj o jakieś instalacji i regularnym spawdzaniu BUTLI Z GAZEM, która jest REGULARNIE WYMIENIANIA, a sama nieszczelność butli, to problem producenta, a nie właściciela. 

Guest
    This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.