Jump to content

Szkolenie CT

ScreamMyName
 Share

Recommended Posts

Witam. Wpadłem na pomysł by robić co mape jeden dzień szkolenia (najlepiej w środku tygodnia) oczywiście pod obecnością Admina na serwerze (tylko i wyłącznie). Polega to na tym by osoba, która nie jest zbyt doświadczona, a chciała prowadzić weszła do CT wraz z jednym administratorem (szkoleniowcem). Ku dobremu chciałbym zachęcić młodzież do ogarniania regulaminu jak i kreatywnego prowadzenia. Zasady są takie, że na początku mapy zgłasza się jeden gracz, który będzie w CT oraz jeden Admin - dowolny. Od poniedziałku do wtorku (dwa dni) reklamować @,@@,@@@ `ZAKAZ BUNTU W DNIU [ŚRODA]. Przy zakazie buntowania się taki świeży player będzie miał dużo większe szanse na przeprowadzenie pełnej rundy z wykorzystaniem mapki, a nie tylko na ostatniej reakcji czy buntowaniu się. Nie wiem czy godzicie się na to bo na JailBreak słynie z buntów bo to cieszy jedną ze stron kiedy się ucieknie i zabije ale spójrzcie, że takie podejście wyjdzie na plus. Wielu jest takich, którzy chcą poprowadzić ale niestety skreśla ich na starcie niewiedza lub brak kreatywności. 1 dzień w tygodniu to nie dużo, a przynajmniej ktoś się nauczy jak grać. Prościej napisać by się wzorować na innych ale jednak to nie to samo, to jak by ktoś mówił usiądź na miejscu pasażera i popatrz jak ja to robię (prowadzę auto). Chyba lepiej czerpać doświadczenie na własnej skórze i usiąść za kierownice prawda? Wydaje mi się, że to świetny pomysł. Już jest taki jeden o pseudonimie Vlesso, który nie ogarnia na tyle dobrze, że taki ja moge się buntować co mape i będę miał lepsze staty jako TT niż on jako prowadzący ale przynajmniej ma chęci i uczy się. Z dnia na dzień prowadzi coraz lepiej - nie raz uczyłem go w nocy. 

Co wy na to by wyjść z taką inicjatywą?

Zapraszam do udzielania się. Jak pomysł się podoba łapa ^ 

Myślę że można coś takiego wprowadzić.

Gracze nowi/z innych serwerów muszą poznać zasady panujące na serwerze. To była by dla nich wielka okazja. Sprawa Vlesso. Tak jest on dobrym kandydatem do CT, lecz jeszcze musi się podszkolić. Tylko trudno by było coś takiego zrobić. Można zrobić plugin do tego że na przykład:

Jest zgłaszanie się w ten dzień przez takie coś jak vote. Jeśli będzie więcej zgłoszeń losuje się więzień który ma być uczony. Wśród adminów mogłoby być coś podobnego tylko z innym vote. :D 

@Za0|RAQ Prośba do CB :D XDDDD 

Nie. Nie będzie żadnego pluginu. Przecież mikrofon wystarczy. Ty Teodor to byś chciał najlepiej taką technologię, że idąc do sklepu ktoś będzie Ci czytał w myślach i od razu będzie wiedział, że chcesz Malboro, RedBull'a i zupkę chińską. Najlepiej by już było opłacone, a środki z Twojej karty zabrane. Po co skoro można wejść, zapłacić i grzecznie wyjść. Nie ma sensu tworzenia pluginu bo jest zbędny. Po prostu zdarza się dość często, że osoby chcą do CT. W takim wypadku raz na tydzień wybrać jednego i tłumaczyć krok po kroku, poprawiać co można co nie. Mapa składa się minimum z półtora tygodnia, często dwóch, także dla każdego przyjdzie czas. Map w ciągu dnia jest granych masa, także easy. 

4 minuty temu, daniel24145 napisał:

Nie. Nie będzie żadnego pluginu. Przecież mikrofon wystarczy. Ty Teodor to byś chciał najlepiej taką technologię, że idąc do sklepu ktoś będzie Ci czytał w myślach i od razu będzie wiedział, że chcesz Malboro, RedBull'a i zupkę chińską. Najlepiej by już było opłacone, a środki z Twojej karty zabrane. Po co skoro można wejść, zapłacić i grzecznie wyjść. Nie ma sensu tworzenia pluginu bo jest zbędny. Po prostu zdarza się dość często, że osoby chcą do CT. W takim wypadku raz na tydzień wybrać jednego i tłumaczyć krok po kroku, poprawiać co można co nie. Mapa składa się minimum z półtora tygodnia, często dwóch, także dla każdego przyjdzie czas. Map w ciągu dnia jest granych masa, także easy. 

Wiesz, nowi gracze jak widzą takie "bajery" zostają zazwyczaj i grają. "Bajery" podkręcają zabawę. Ale rozumiem że nie raz lepiej jest zrobić to tak normalnie :D 

I tak jestem na tak. Propozycja ciekawa :D 

Edited by TeodorekXD

Godzinę temu, Vlesso napisał:

Myślę że to świetny pomysł i fajnie że ktoś o mnie myśli (dziękuje). Ale czy admini będą chcieli wchodzić do CT. Bo napewno nie tylko ja mam problemy z tym żeby prowadzić TT.

Jeżeli zostaną podane jakieś informacje jak przeprowadzać takie szkolenie itp. chętnie się będę tym zajmował.

Tak czy inaczej myślę że 100% adminów prowadzi perfekcyjnie. Więc czemu by mieli nie wchodzić do CT, aby komuś pomoc?

@Futuba to normalne, że się słuchają i normalne, że nie ogarniają. 

To tak samo chorego na arachnofobie nie nauczysz wziąć ptasznika na rękę z wiadomych przyczyn ale z czasem jest to wyleczalne. Znam przypadki z takim etapem choroby, że już na sam widok robiło się nie dobrze, a dziś otworzył hodowle pająków :) Wszystkiego idzie nauczyć i wszystko jest osiągalne, wystarczy chcieć 

4 godziny temu, Mario™ napisał:

Jeżeli zostaną podane jakieś informacje jak przeprowadzać takie szkolenie itp. chętnie się będę tym zajmował.

Tak czy inaczej myślę że 100% adminów prowadzi perfekcyjnie. Więc czemu by mieli nie wchodzić do CT, aby komuś pomoc?

Moja propozycja jest taka, że szkoleniowiec ma za zadanie pomóc w prowadzeniu ale nie dotychczasową pomoc (czyt. pilnowaniu buntowników) tylko taką, że jak ktoś mówi "totalny bezruch do odwołania" wtedy tłumaczysz, że nie ma takiego bezruchu odpowiednikiem totalnego jest bezruch do odwołania. Już pierwszy kroczek za nami i osoba na przyszłość będzie wiedzieć, że coś takiego istnieje. Sporo grałem na jailach z komendą "totalny bezruch" i jak trafiłem na 1s2k również bardzo często się myliłem bo byłem zwyczajnie przyzwyczajony do totalnego. Z czasem ogarnąłem i dziś mam to opanowane. Dalej zdarzają się osoby, które nie wiedzą jak się do tego zabrać (z pewnością znacie takich przy rozwiązywaniu równań na matematyce) celem jest wytłumaczenie krok po kroku od podstaw jak zacząć by takie równanie rozwiązać. Czyli tłumaczysz jak wydać pierwsze, podstawowe polecenie, które może brzmieć "po otwarciu cel macie bezruch do mojego odwołania w celach" - przy tym wytłumaczyć, że zawsze polecenia powtarzamy przed otwarciem cel 2 razy. Kiedy cele się otworzą tłumaczysz mu, że jest do odwołania bezruch i kiedy rozpocznie zabawę w ostatnią reakcję osoby, które podskoczą, kucną, biją pięścią - giną. No chyba, że na tą komendę nabiera się 50% więźniów wtedy karniakujemy strzałem w nogę. Kiedy już opanujemy ten krok idziemy z nimi na mapę. Administrator ma już pewien staż na serwerze i jest bardziej doświadczony od zwykłych nowych graczy więc tłumaczy mu jakie są zabawy na mapach lub co może zrobić jeszcze poza ostatnią reakcją. Na początek odradzam tłumaczenia zabawy w wojsko czy saimon'a, ponieważ nie od razu gościu załapie o co chodzi, a nie będziemy rzucać na głęboką wodę tylko uczyć od podstaw. Tak jak na prawo jazdy, 1 lekcja... tłumaczenie gdzie biegi, jak działa kierownica, gdzie jest pedał gazu, sprzęgło, hamulec itd. itp. Kiedy już wytłumaczymy, ze jest coś takiego jak /menu można zacząć zabawy w przysłówka czy stolice. Pewnie czytając to wydaje się nudne takie tłumaczenie i bawienie się w 'nauczyciela' ale w praktyce pójdzie dużo łatwiej i szybciej. Trzeba zachęcać prowadzących do korzystania z mapki, ponieważ jest wiele fajnych zabaw, które w ogóle nie są wykorzystywane bo kończy się na buncie lub ostatniej reakcji. Ogólnie już zrezygnowałem z Administratora więc się tym zajmować już nie będę ale inicjatywę mogę przeprowadzić do końca, a to czy będzie to akceptowanie czy nie to już wy decydujecie. 

No cóż mogę powiedzieć, pomysł idealny. Ja bym w takie coś też uwzględniał doświadczonych i zaufanych użytkowników, którzy równie dobrze potrafią prowadzić. (m. in. @TeodorekXD)Tylko będzie trzeba jakoś zachęcić te osoby do takiej roli, może w postaci nagradzania.

Edited by Bally

3 godziny temu, kubek napisał:

a jaka ty nagrodę byś chciał za pomoc niedoswiadczonym graczom ? 

Nie wiem, nie mam pojęcia. To tylko sugestia. :D

3 godziny temu, daniel24145 napisał:

Altruizm mowi Ci to cos @Bally? :)

W Google właśnie zobaczyłem, teraz wiem. Również domyślam się, do czego zmierzasz. 

Jak najbardziej przepraszam Was za tworzenie spamu poprzez napisanie jakże karygodnego zdania. 

:)

Edited by Bally

Pomysł sam w sobie jest dobry, jednakże na naszym serwerze to niepotrzebne. Za dużo pierdzielenia byłoby z tym. Osoby, które nie potrafią prowadzić w CT powinni szkolić się w terro, tak jak to każdy z nas w przeszłości się uczył. Jest to dla mnie najlepsza forma nauki prowadzenia w CT, brania przykładu i powoli budowania swojej wizji prowadzenia w przyszłości w CT.

Mimo wszystko chociaż byłoby to jakaś nowa forma nauki to osoby w terrorystach, czyli więźniowie chcą sprawnego i kreatywnego prowadzenia, aniżeli nauki jakiegoś nowego i przeciętnego w tego typu sprawach.

Daję szansę dla osób, żeby mnie przekonać, aby ten plan wprowadzić w życie.

Nawet jedna runda wystarczy, by połowa grających graczy wyszła z serwera. Po drugie nie wyobrażam sobie tego pomysłu na dłuższy okres czasu, co z tego, że jakaś osoba nie umie prowadzić, skoro jak wejdzie na 1 rundę, żeby prowadzić i przy okazji złamie kilka punktów w regulaminie, to nawet jak takiego gościa upomnisz to i tak za następnym razem i tak popełni te same błędy. Nawet teraz osoby, które grają miesiąc na serwie popełniają masę podstawowych błędów. Najlepiej się uczy w tt jak się słucha CT'ka, który ma już dłuższy staż, a potem wypłynąć na głęboką wodę znając już regulamin i podstawy prowadzenia.

Podzielam zdanie Martyra w 100%

To nie wypali... Jak chca sie uczyc to niech beda w tt a tak to tylko beda psuć zabawe innym graczom... 

Juz widzę, ktoś (nowy) sb normalnie prowadzi a tu nagle strzal w główkę i koniec po prowadzeniu :))

Edited by Sznycel

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.