Jump to content

Pytanie na dziś #92

Titania
 Share

Recommended Posts

Szczęście każdy odbiera inaczej, osoby różnie rozumieją to pojęcie i dla każdego szczęście jest czymś innym. Osobiście dla mnie szczęście jest wtedy gdy zrobię coś dobrze, uda mi się coś wygrać czy po prostu gdy komuś pomogę. 

Pojęcie szczęśliwego człowieka może być interpretowane w wieloraki sposób. Np. człowiek, któremu wszystko się udaje, nie przegrywa, lub człowiek, który poprzez zapewnienie sobie odpowiednich warunków życia, czuje wewnętrzne zadowolenie i dumę. Ciężko podać jedną definicję tego pojęcia.

Osobiście, uszczęśliwia mnie moja druga połowa :)

8462149_glenfiddich-gf_12_detail_box.jpg

Swoją drogą, tak jak napisałem wyżej, ciężko powiedzieć, kiedy tak na prawdę czuję się szczęśliwy.

Być szczęśliwym...dla mnie to być wolnym. Wolnym wewnętrznie, wolnym od własnych demonów, wolnym od swoich słabości itp.Szczęście to po części akceptacja. Zadowolenie z teraźniejszości, ale też walka o zmianę tego co jest złe. Porównałbym to do takiego fotela. Jest taki indywidualny że każdemu dopasowuje się do jego wymagań. Jest wygodny i ładny, ale leży na nim kilka pinezek. Możemy sobie usiąść i mieć satysfakcje że siedzimy na takim zaje*istym fotelu. Niektórzy tylko przesuną te pinezki i będą sobie siedzieć, jednocześnie praktycznie nie mogąc się ruszyć, a niektórzy (czyli nieliczni) będą starać się pozbyć tych pinezek i gdy im się uda - bez wątpienia będą szczęśliwi.Szczęściem może być też samo dążenie do celu. Jeśli ten cel jest tego wart, nawet droga to niego to coś niesamowitego. Szczęście to marzenia i zmierzanie do ich realizacji.Szczęście to nie jest brak cierpienia. To zrozumienie sensu cierpienia. Zrozumienie jego konieczności i nie rozwiązłości z ludzkim żywotem.Szczęście to też pamięć, wspomnienia, doświadczenia czyli wszystko to co kształtuje naszą mentalność i osobowość.Szczęście to nadziejaSzczęście to walkaSzczęście to spełnienie

W ŻYCIU NIE DA SIĘ BYĆ SZCZĘŚLIWYM ZAWSZĘ COŚ CIE NAPOTKA NA DRODZE DO CELU

Sadysta Przynajmniej coś napisałem :D I dopisałem swoje :D 

Edited by KiMiSuN

9 minut temu, KiMiSuN napisał:

Być szczęśliwym...dla mnie to być wolnym. Wolnym wewnętrznie, wolnym od własnych demonów, wolnym od swoich słabości itp.Szczęście to po części akceptacja. Zadowolenie z teraźniejszości, ale też walka o zmianę tego co jest złe. Porównałbym to do takiego fotela. Jest taki indywidualny że każdemu dopasowuje się do jego wymagań. Jest wygodny i ładny, ale leży na nim kilka pinezek. Możemy sobie usiąść i mieć satysfakcje że siedzimy na takim zaje*istym fotelu. Niektórzy tylko przesuną te pinezki i będą sobie siedzieć, jednocześnie praktycznie nie mogąc się ruszyć, a niektórzy (czyli nieliczni) będą starać się pozbyć tych pinezek i gdy im się uda - bez wątpienia będą szczęśliwi.Szczęściem może być też samo dążenie do celu. Jeśli ten cel jest tego wart, nawet droga to niego to coś niesamowitego. Szczęście to marzenia i zmierzanie do ich realizacji.Szczęście to nie jest brak cierpienia. To zrozumienie sensu cierpienia. Zrozumienie jego konieczności i nie rozwiązłości z ludzkim żywotem.Szczęście to też pamięć, wspomnienia, doświadczenia czyli wszystko to co kształtuje naszą mentalność i osobowość.Szczęście to nadziejaSzczęście to walkaSzczęście to spełnienie

W ŻYCIU NIE DA SIĘ BYĆ SZCZĘŚLIWYM ZAWSZĘ COŚ CIE NAPOTKA NA DRODZE DO CELU

Podałbyś źródło :)https://brainly.pl/zadanie/5432970

• 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.