Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymujemy informacje o ataku SMS wymierzonym w klientów banku ING. Podobne ataki były niedawno realizowane w stosunku do klientów banku Santander*. Dlatego niezależnie od tego, w którym banku posiadasz rachunek, przeczytaj poniższy artykuł. Oto wiadomość, która jest aktualnie wysyłana przez przestępców:

cyberalert-ing-600x337.jpg

Zawarty w wiadomości link kieruje na fałszywą stronę, udającą formularz logowania do bankowości ING. Po podaniu loginu, od ofiary wyłudzany jest PESEL. Tego typu dane, wraz z innymi informacjami wyłudzonymi przez przestępców od ofiary przestępcy mogą posłużyć do aktywacji aplikacji mobilnej banku na kontrolowanych przez oszustów smartfonach. To z kolei może doprowadzić do kradzieży środków z rachunku ofiary.

Jeśli otrzymałeś tę wiadomość i wprowadziłeś dane logowania, natychmiast skontaktuj się z infolinią banku!

Jak rozpoznać, że to oszustwo?

Aby zorientować się, że w przypadku tego ataku mamy do czynienia z oszustwem wystarczyłoby zastosować podstawową zasadę bezpieczeństwa:

Zawsze sprawdzaj adres URL, kiedy wprowadzasz dane logowania. W tym przypadku widać domenę, która nie jest poprawną domeną banku ING

Wysłaliśmy CyberAlert w tej sprawie

Ze względu na kolejny wariant tej samej kampanii, zdecydowaliśmy się ostrzec przed nią użytkowników naszej bezpłatnej aplikacji CyberAlerty. Aplikacja nie wymaga rejestracji i jedyne co robi, to wysyła alerty przed atakami, które mogą Ci zagrażać. Jeśli też chcesz być informowany o zagrożeniach, które mogą narazić Cię na stratę pieniędzy, danych lub prywatności zainstaluj aplikację na Androida lub iPhona.

Dziękujemy wszystkim Czytelnikom, którzy podesłali nam informacje o powyższych atakach. To dzięki Wam możemy ostrzegać innych przed możliwymi niedogodnościami. Zgłoszenia możecie nam przesyłać na adres [email protected] lub wprost z aplikacji CyberAlerty


* — Nie chodzi nam o wysyłane dziś wiadomości do klientów Santandera ze słowem “test” — te były pomyłką banku ;-)

Przeczytaj cały wpis

Odnośnik do komentarza
https://1shot2kill.pl/topic/121327-uwaga-klienci-ing/
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...