Jump to content

Lista Zmian - TeamSpeak


MLK.
 Share

Recommended Posts

 • Administrator

ts3.png

 

W tym temacie będą pojawiać się jedne z ważniejszych zmian na serwerze TeamSpeak.

 • Pierwszą zmianą jest dodanie systemu, który pomoże nowym użytkownikom w rozpoczęciu rozmów na naszym serwerze. Uruchamia się on (bot wysyła wiadomość) po połączeniu się klienta na serwer. Dzięki niemu, użytkownik może swobodnie bez żadnych problemów: zarejestrować się, odebrać kanał prywatny, wyświetlić listę partnerów oraz uzyskać informacje na temat swojej osoby bez wchodzenia na kanał. Oprócz tego, dodano najważniejsze odnośniki związane z naszą siecią, powinny one pomóc nowym osobom w odnalezieniu się na serwerze. :pepeOK:
Spoiler

image.png

 

W przyszłości nie wykluczam usprawnienia systemu o dodawanie dodatkowych rang (o ile takie się pojawią). Wtedy bez problemu, wszystkie inne rangi odpowiedzialne za obsługę serwera będą po prostu zbędne.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • Administrator

Trochę czasu minęło, a przez ten okres wleciało parę zmian.

 1. Zmieniono całkowicie zasadę otrzymywania kanałów prywatnych. Wcześniej, kanał mógł odebrać tylko i wyłącznie zarejestrowany użytkownik, od dzisiaj może zrobić to każdy: gość jak i zarejestrowany użytkownik. Sposób rejestracji pozostaje ten sam, wkrótce zostanie on wzbogacony o automatyczne przyznawanie rangi po spędzeniu określonego czasu na serwerze.
 2. Zmieniono całkowicie zasadę prosperowania kanałów prywatnych. Przed samymi zmianami, kanał prywatny był przyznawany na czas nieokreślony. W obecnej chwili, maksymalny czas ważności kanału to 14 dni – jeśli w tym okresie, na kanale nie będzie Head Channel Admin’a bądź Channel Admin’a zostanie on po prostu usunięty (system opiera się na aktualizowaniu daty).
  Przy okresie 11 dni bez zaktualizowania daty (datę aktualizuje system po wejściu wyżej wymienionych rang na kanał) pojawi się stosowna informacja w nazwie kanału: 1. Private Channel - MLK. [EXPIRY]
 3. Nawiązano współpracę z firmą TeamSpeak ze względu na szeroką współpracę serwera ze streamer’ami serwisu Twitch. Oprócz tego, do grona partnerów serwera dołączyła nowa streamer’ka Olczix – kliknij, aby przejść na kanał, co oznacza, że serwer pełnoprawnie otwiera się na inne współprace.
 4. Zrezygnowano z systemu userHelper na prośbę użytkowników. Według ich opinii, sam system był zbędny i dość uciążliwy jeśli chodzi o wysyłane wiadomości podczas łączenia się z serwerem.
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Administrator

Z racji, że z dnia na dzień społeczność serwera się powiększa o nowe osoby, postanowiłem troszkę pokombinować z dodatkami na serwerze.

 

Z dniem dzisiejszym w ramach eksperymentu została uruchomiona strona web.unlimited-ts3.com – wyświetla ona najważniejsze informacje, a co za tym idzie daje możliwość zarządzania własnymi grupami. 
W obecnej chwili dostępnych jest dosłownie pare grup. Całkiem możliwe, że w niekrótkim czasie ich lista zostanie powiększona.

Spoiler

51E019B9-693C-4691-80C0-FD584C0A32A6.jpeg


Swoje propozycje odnośnie usunięcia, bądź dodania grup możecie umieszczać tutaj: Propozycje i problemy

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • Administrator

05/12/2022

 1. Z dniem dzisiejszym zrezygnowano z głównej strony web.unlimited-ts3.com – nie spełniła pokładanych w niej nadziei.
 2. Usunięto również wszystkie dodatkowe grupy takie jak: gry, wiek i płeć.
 3. Wprowadzono:
  » automatyczną rejestrację użytkownika po spędzeniu określonej liczby czasu. Standardowy na obecną chwilę czas jaki trzeba spędzić na serwerze, by ranga została automatycznie dodana: 5 minut.
  » dodatkowe, specjalne grupy takie jak: rezerwacja slota, omijanie haseł, możliwość przenoszenia użytkowników.
  » strefę VIP dla użytkowników z grupami: Premium, Donator, Sponsor, Zasłużony & Weteran. W cenie rangi forumowej płatnej jak i benefitach grupy specjalnej otrzymujecie bezpłatny kanał w takiej strefie (stare zakupy również wliczają się w odbiór takiego kanału, podgląd tutaj: Channel VIP). Chcesz odebrać taki kanał? Zgłoś się do mnie na serwerze lub za pomocą jednej z dwóch opcji: prywatna wiadomość bądź steam.
 4. Zawarto kolejną współpracę, co za tym idzie Strefa Twórców się powiększa: https://www.twitch.tv/majkibets

Patrząc na to, że z dnia na dzień liczba aktywnych osób się zwiększa, wkrótce standardową liczba dostępnych slotów będzie 128 miejsc.

 

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Administrator

13/01/2023 – 15/01/2023

 

W ciągu tych dwóch dni było wiele mniejszych problemów. Jednym z nich było łączenie się osób spoza granic PL z naszym serwerem TeamSpeak. W ciągu tych dwóch dni, doszliśmy do ładu z problemem, wszyscy powinni móc już normalnie połączyć się z serwerem bez większych problemów.

Drugim, poważniejszym problemem było wycinanie adresacji z takich regionów jak: Rosja, Ukraina, Francja. Po rozmowie z usługodawcą, problem został rozwiązany.

 

Jedną z ważniejszych informacji jest całkowicie przepisany serwerowy bot obsługujący nasz serwer. Wcześniej, serwer obsługiwały trzy tzw. instancje: jedna z nich tworzyła kanały publiczne, druga prywatne oraz odpowiadała za aktualizacje dat, trzecia natomiast centrum pomocy & nadawanie rejestracji. Przepisany bot obsługujący, działa teraz w jednej instancji pod nazwą Moderator (Web: 1shot2kill.pl) i ma wszystkie wypisane wyżej funkcje. Jest to pierwsza wersja tego bota, więc mogą występować pewne przerwy w działaniu w celu optymalizacji jego działania. 
Oficjalnie możemy powiedzieć, że od dzisiaj serwer jest samoobsługowy i nie potrzebuje większej ilości rąk do dalszego funkcjonowania.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
 • Administrator

06/03/2023

 

Z dniem dzisiejszym wprowadzono kluczową aktualizację w aplikacji serwerowej: Moderator (Web: 1shot2kill.pl) 

 • Aplikacja otrzymała wsparcie dla baz danych, co za tym idzie wszystkie kluczowe informacje są teraz przechowywane w bazie. Mowa tutaj o: logach (zmiana, edycja rang), numerologi oraz spis właścicieli kanałów + historia nicków. W przyszłości na pewno pojawią się różnego rodzaju poziomy, jak i rankingi.

Dodatkową nowością, jest wprowadzenie automatycznego restartu usług takich jak aplikacja serwerowa & boty muzyczne. Przy ewentualnym braku usług po restarcie, mile widziane zgłoszenia.

 

Całkiem możliwe, że w najbliższym czasie zostanie również otwarta rekrutacja na rangę Admin TeamSpeak 3 - to wszystko zależy od ewentualnych zmian kadrowych na serwerze. :pepeOK:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.