Jump to content

Największy wróg kart graficznych?!

Recommended Posts

"Dlaczego mój koszyk z PC zdrożał o ponad 600zł?!", "Dlaczego karty graficzne z serii 10 albo są coraz droższe albo ich nie ma?!"

W dzisiejszym materiale wyjaśnię wam wszelkie wątpliwości dlaczego tak się teraz dzieje! Zapraszam!

Odpowiedzią jest jedno słowo- Kryptowaluty.

Czym jest tzw. kryptowaluta? Już tłumaczę! Jest to waluta internetowa, której wartość jest umowna i cały czas się zmienia. Zapewne spotkaliście się już z określeniem bitcoin. Ostatnimi czasy kopanie bitcoinów staje się coraz trudniejsze i co za tym idzie potrzebne jest coraz lepszy sprzęt do tego. Do wydobywania tej waluty wprowadzono specjalne maszyny ASIC. Osoby początkujące oraz amatorzy tych kopalni potrzebowali więc alternatyw. Pośród tych alternatyw królują aktualnie ethereum, litecoin i zcash. To właśnie tej trójce możemy podziękować za aktualną sytuacja na rynku. Do kopania kryptowalut jest potrzebna spora ilość kart graficznych, ponieważ kopanie na procesorach jest nieopłacalne. Zapytacie się "Ale jak wygląda proces kopania np: bitcoinów?". Otóż już wyjaśniam!

Ludzie przygotowują specjalne koparki, w których jest umieszczone kilkadziesiąt kart graficznych, które pracują cały czas bez przerwy. Dzięki temu zysk jest spory, a zawodowcy dzięki temu mają łatwe ustawione życie na długi czas. Każda kolejna karta to potencjalny zysk więc są one wykupywane w jak największych ilościach. Na obrazku zobaczycie przeciętną koparkę!548207380_1_1000x700_koparka-kryptowalut-ethereum-zcash-monero-od-reki-zabki.jpg.96cbeffc71d7a0fb014d3778292fa4d9.jpg

Widząc taki obrazek przestaje być dziwne dlaczego karty znikają ze sklepów. Działa tutaj klasyczne zagranie sklepów- karty sprzedają się w dużych ilościach więc zwiększenie ceny to większy zysk.

To nie wszystko! Na portalach aukcyjnych można znaleźć koparki, których cena przekracza 90 tyś zł!

Tam już ilość kart jest po prostu zdumiewająca! 

Koparka, którą widzicie na zdjęciu niżej to maszyna składająca się z 24x GTX 1070 8GB!

f4ea1fdb4c86b47504e86c12684b.thumb.jpg.6c3ce19545b3d0ad6d3e793d02ddda99.jpg

Na takiej maszynie nie dość, że możemy kopać to jeszcze renderować, postawić serwer firmowy czy grać, a przynajmniej tak jest napisane w opisie produktu na allegro.

Teraz już widzicie dlaczego kupienie w prawdziwej cenie dobrej karty graficznej jest coraz cięższe. 

Czy kryptowaluty popsuły wam plany z kupnem jakiejś części do komputera? Jeżeli tak to nie martwcie się. Wielu internautów mówi, że wszystko powinno wrócić do normy za ok. 2 miesiące. 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem wszystko w jak najlepszy sposób i nie ma już wątpliwości co do cen. 

Dziękuje za przeczytanie i nie zapomnijcie o łapce jeżeli wam pomogłem!

Źródła:

Youtube.com

antyweb.pl

allegro.pl

Edited by Vesio

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.