Jump to content

Zmienianie zasad zabaw na serwerze..


xartE
 Share

Recommended Posts

Witam.

 

Bardzo denerwuje mnie ostatnia "moda" na zmienianie zasad gier na swoje.. Każda zabawa ma swoje reguły i zasady oraz własne komendy na które mamy reagować.

Na serwerze jednak prowadzący twierdzi, że jak on prowadzi to on ustala zasady.. Powiecie pewnie - czemu nie reagujesz jako admin.. No chociażby dlatego, że to w głównej mierze robią admini i nawet nie rozumieją, że jest to poważny błąd. Dlatego chyba najlepiej będzie napisać o tym publicznie.. Dzisiaj jednemu zwróciłem uwagę na to, a ten odparł - "ja jestem prowadzącym, ja prowadzę", szkoda tylko, że był to właśnie administrator.

 

Najczęściej dzieje się to podczas zabawy "Światełka". Już na starcie wiele osób zmienia sobie nazwę tej zabawy na "Kolorki" - ehhh, co za głupota. To tak jakbym zamienił nazwę Pierwszej i Ostatniej reakcji i mówił "Pierwsza reakcja podskocz" i zabijał ostatnią osobę.. Ale do rzeczy. W tej zabawie są trzy światełka - zielony (biegamy), pomarańczowy (chodzimy), czerwony (stoimy, ewentualnie pozycja buntu, ale to zależy od zasad danego serwera Jailbreak - na niektórych serwerach JB pozycja buntu dozwolona jest tylko w przypadku buntownika, a więc należy stać w bezruchu na kolorku czerwonym). Takie są zasady gry światełka - prowadzący mówi "światełko zielone", a więźniowie mają biegać, et cetera.

 

Na naszym serwerze prowadzący zmienia kompletnie zasady tej zabawy, przez co chociażby mi może się wszystko plątać. Dodaje jakieś światełka typu "niebieski" i mówi, że na ten kolorek mamy biegać, a na "zielony", gdzie domyślnie powinniśmy to robić, ten mówi, że mamy stać w miejscu.

 

Do adminów - zasady gier są niezmienne.. Proszę opiekunów o dodanie do regulaminu jakiejś zasady odnośnie tej całej sprawy. 

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo jeśli prowadzący wytłumaczy zabawę przed jej rozpoczęciem to nie widzę problemu czy zabawa będzie nazywana "światełkiem", "kolorkiem" czy "tęczą". Najważniejsze to wyjaśnić zasady zabawy. Takowe zabawy każdy wymyśla samemu i nie jest to konieczne w regulaminie by mówić "a" czy "b" skoro wyjaśnimy o co chodzi to może być nawet "ą" 

 

 

Link to comment
Share on other sites

W pełni użytkownik @daniel24145 ma racje.

Jeśli wytłumaczymy takową zabawę "światełka" mogą nazywać się "nogi". 

Ważne, aby zasady były wytłumaczone. Gdyby każda zabawa się powtarzała JB po krótkim/dłuższym czasie stałby się nudny.

Świetnym przykładem jest wymyślona (tak myślę, bo nigdy jej nie widziałem wcześniej) przez @Mario™ zabawa"Hop i Jop".

Po wytłumaczeni zabawa jest prosta. Gdyby ktoś nie wytłumaczył tej zabawy, zabawa nie miałaby sensu, bo na Hop wszyscy by skakali, a na Jop kucali. 

 

Link to comment
Share on other sites

@xartEMasz po części rację i po części nie na serwerze jest coś takiego jak napisał @daniel24145 że prowadzący może wytłumaczyć reguły/zasady zabawy

ale wiele zabaw jest w których jest ustalone np w światełka że zielony biegam pomarańczowy chodzimy a czerwony stoimy

A więc proszę nie mieszać tak :)

Zasady gier po coś są w końcu :P

A więc wychodzi że takie prowadzenie z zasadami na których gra się kawałek czasu ma jakiś sens a tak to takie mieszanie w głowie tylko.

Prośba do adminów/graczy żeby trzymali się zasad gier mnw. Wojsko,kolorki,Sajmon

 

Myślę że zostało wszystko wyjaśnione tu Jeszcze jakieś pytania?

 

@TeodorekXD Hop i Jop wymyślił @xartE

Edited by Shock
Link to comment
Share on other sites

Co Wy gadacie.. Wytłumaczyć zabawę można WŁASNĄ typu Hop Jop czy coś, ale nie tłumaczyć zmienione zasady już istniejącej zabawy.. NIE MOŻNA zmieniać zasad istniejących zabaw. To tak jakbym zmienił zasadę ostatniej reakcji, pierwszej reakcji czy jeszcze czegoś. Tak po prostu nie można. Każda zabawa ma swoje reguły, koniec kropka.

Link to comment
Share on other sites

Bez przesady, nie traktujmy tego jako blad godny bana, to jest tylko gra, wydaje mi sie ze jezeli prowadzacy powie zielony zamiast czerwony nie jest to czyn zaslugujacy na kare, jezeli prowadzacy wytlumaczy zabawe to niech tak bedzie i juz. Nie rozumiem dlaczego az tak Cie to boli.

Link to comment
Share on other sites

Ale @xartE ja zmieniłem te kolorki, ponieważ ja zawsze sobie biorę patrze na podłogę w terrarium i jej kolorki i to mi pomaga, jak są ciągle te same tzn zielony czerw żółty to każdy już z pamięci to zna i ma w poważaniu jak tłumaczę a tak chociaż wytłumaczę nawet po 2-3 razy jaki kolorek jest jaki to starają się pilnować tego i przynajmniej słuchają. już nie raz miałem że jak dawałem te typowe tzn. zielony czerwony żółty to ludzie po prostu gdzies mieli to co mówiłem bo znali to na pamięć, a potem czemu ich zabiłem jak gdy wytłumaczyłem jaki kolor jest jaki dodałem wtedy, że przed każdą komendą muszę powiedzieć słowo "kolorek" to nikt nie słuchał. wolę zmienić trochę zasady zawsze choć trochę świeżości. A jeszcze jedno słowo: każda zabawa jest wymyślona przez jakiegoś człowieka gdzieś, nie ma ściśle ustalonych zasad bo wymyślił to człowiek i nikt nie powiedział że jak gdzieś były takie zasady to muszą być i tu. To jest takie podążanie tymi samymi schematami, w skrócie konformizm. 

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, kubek napisał:

jak są ciągle te same tzn zielony czerw żółty to każdy już z pamięci to zna i ma w poważaniu jak tłumaczę

 

To może zmień zasady gry w Wojsko, bo przecież każdy je zna i nie trzeba tłumaczyć. Macie chore podejście. ZASADY TO ZASADY. Mnie krew zalewa jak ktoś mówi "Na kolor fioletowy (skąd mu się do ku*** wziął ten kolor) skaczecie w miejscu", a potem daje znowu jakieś z tyłka kolory i porzygać się można.

 

Każda zabawa ma swoje zasady. Na ostatniej reakcji zabijamy ostatnią osobę, a nie kurde drugą od końca czy pierwszą. W Wojsku są komendy w prawo;lewo;tył zwrot, baczność oraz spocznij, nie możemy dodać komendy powiedzmy "HOP" na którą w Wojsku będziemy skakać.

 

Wejdę zaraz na JB i na sinokoperkowy róż będziecie skakać, kręcić się w prawo, patrzeć się w dół i dodam jeszcze do tego tysiąc innych kolorów "BO TO JA PROWADZE I JA OMAWIAM ZASADY".

 

Mylcie dalej więźniów i grajcie na fragi. Przecież tu nie chodzi o ciągłe zabijanie.

Link to comment
Share on other sites

Nie gramy na fragi. Jeśli wcześniej wytłumaczy się zasady to czemu by nie pograć tak? o tym właśnie mówiłem, nie czytasz dokładnie. Jeśli ktoś omówi zasady to są one gorsze od tych powszechnych? Ja nie nazwę tych zasad "normalnymi" tzn tych w światełka z kolorkami zielonym, czerw i żółtym bo NIKT i powtarzam NIKT nie narzuca mi z góry tych zasad. To co ty @xartE robisz, to ślepe pożądanie za tłumem bo ty na może innych serwerach jb grałeś gdzie powszechnie się takich zasad używa to wg ciebie są one prawidłowe i normalne i próbujesz każdemu wmówić że tak jest. Jeśli chcesz iść twoimi zasadami to ja sb ustalam że od dziś w światełkach na komendę kolorek czarny wszyscy biją pięściami w dół, a na komendę kolorek biały każdy kręci się w prawo w miejscu. To nie chodzi o te kolorki tzn że są ustalone (jak ty to narzucasz) tylko o samą zabawe, że na jakiś kolorek się to robi, na inny co innego. według mnie bezsensu jest dodawać jakichkolwiek wzmianek w regulaminie o tym, ponieważ wtedy co ktoś się pomyli da inaczej niż jest w "zasadach gier i zabaw" i ma dostać bana ? JEDNY WIELKI BEZSENS

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak. Niepotrzebnie xarte robi szum. To, ze nie ogarnia to nie znaczy by od razu leciec na forum z pyskiem i blagac o zmiane regulaminu bo ktos wymyslil cos, a on nie nadaza. Owszem wojsko nie powinno byc zmieniane ale nazwy zabaw w kolorki wedlug mnie moga byc rozne. Skoro w terarium jest kolorek fiolet, a dla Ciebie to jakas nowosc to nie problem nasz, tylko Twoj. Naprawde mniejsza w to, poprostu krotko mowiac prowadzacy moze ustalic wlasne zasady jesli je wytlumaczy tak aby kazdy zrozumial. Co do ostatniej/pierwszej reakcji jesli wytlumaczy zasade moze (np.) zrobic cos takiego jak pierwsza reakcja (wystap gracz o nicku: shock) kazesz mu sie odwrocic w lewa/prawa strone, strone w ktora sie odwroci liczysz do 5 (poniewaz tyle liter nosi jego nazwa nicku) i piata od lewej zabijasz. Po to ma sie mozg by z niego korzystac i wymyslac zabawy bardziej i mniej skomplikowane ale co najwazniejsza urozmaicac gre, a nie konczyc ja na ost. Reakcji (o! Zostalo dwoch to lecimy na mape) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Temat został przeniesiony do archiwum!

Jeśli się z tym nie zgadzasz, raportuj ten post, a moderator lub administrator rozpatrzy go ponownie.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.