Jump to content

"Nie każdy ARAB to TERRORYSTA"- TEMAT dotyczący ZAMACHOWCÓW.

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ
 Share

Recommended Posts

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ

Temat podsunęła mi @SUPERBOHATERKA!- dziękuje. 

Pewnie nieraz usłyszeliście powiedzenie "Nie każdy ARAB to TERRORYSTA, ale każdy TERRORYSTA to ARAB"- chciałbym nawiązać temat do zamachowców, ataków terrorystycznych ludzi, którzy w imię "Allaha" wysadzają siebie, ludzi z otoczenia, swoją rodzinę, a także mordują z broni palnej osoby bezbronne. 

image.png.ffe161170d9dcda18663628e2d886138.png

Na początek- co to jest atak terrorystyczny, terroryzm:

Terroryzm użycie siły lub przemocy fizycznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów.

Najbardziej znana organizacja terrorystyczna:

Al–Kaida (Baza). Jej przywódcą jest saudyjski biznesmen Osama ben Laden, a najgłośniejszą akcją atak samolotów z terrorystami na pokładzie na WTC i Pentagon we wrześniu 2001 r. Al–Kaida to terrorystyczny kartel, przystępują do niego inne islamskie organizacje terrorystyczne. Jej komórki wykryto m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii.

Pozostałe znane organizacje:

IRA, ETA, RAF oraz HAMAS.

Jak wygląda mapa ataków terrorystycznych po 11.09.2001? 

image.png.4704e9f1ccd1701554bdbf0eab10f1b7.png

Jak można zapobiec atakom?

Tak naprawdę nie da się ich zapobiec, grupa ta działa z "zaskoczenia", nie możemy wiedzieć gdzie i kiedy odbędzie się następny atak. Jednak według doniesień jakiś czas temu zostały przechwycone informacje o zamachach w których napisano, że kolejnym z celów będzie między innymi Częstochowa- ale czy to czasami nie jest dla zmyłki?

Największe zamachy:

Zamach w Londynie 7 lipca 2005 roku - 52 ofiary (ok. 700 rannych)
7 lipca 2005 roku w godzinach porannego szczytu w Londyńskim metrze eksplodowały 3 bomby. Jedną zdetonowano w autobusie. Zamachowcami okazali się obywatele Wielkiej Brytanii należący do tajnej Grupy Dżihadu Al-Kaidy w Europie. Terroryści zabili 52 osoby, a około 700 zostało rannych.

Zamach w Szarm el-Szejk 23 lipca 2005 roku - ok. 70 ofiar (ponad 150 rannych)
23 lipca 2005 roku seria ataków bombowych wstrząsnęła egipskim kurortem Szarm el-Szejk na południowym krańcu półwyspu Synaj, na Riwierze Morza Czerwonego. Co najmniej 70 osób zostało zabitych, a ponad 150 zostało rannych w wyniku wybuchów bomb prawdopodobnie umieszczonych w samochodach. Zamach był najkrwawszym terrorystycznym aktem w historii Egiptu.

Zamach w Mogadiszu 4 października 2011 roku - 139 ofiar (ok. 93 rannych)
4 października 2011 roku w stolicy Somalii terroryści zdetonowali bomby umiejscowione w samochodzie-pułapce przed rządowymi budynkami, w których mieściły się cztery ministerstwa. Do ataku przyznała się natychmiast organizacja Al-Shaabab.

Atak na teatr na Dubrowce w Moskwie 23-26 października 2002 roku - 173 ofiary (ok. 656 rannych)
Był to atak terrorystyczny przeprowadzony przez czeczeńskie komando pod przywództwem Mowsara Barajewa w dniach 23 - 26 października 2002 w Moskwie, zakończony odbiciem obiektu przez antyterrorystów i śmiercią 173 osób w tym 133 zakładników.

Zamach w Madrycie 11 marca 2004 roku - 191 ofiar (ponad 1400 rannych)
Dokładnie o 7.39 dziesięć bomb ukrytych w plecakach, wybuchło w czterech podmiejskich pociągach w chwili największego szczytu, gdy tysiące osób jechało do pracy w centrum Hiszpańskiej stolicy. Ofiar byłoby prawdopodobnie jeszcze więcej gdyby nie to, że trzy bomby zostały odnalezione i zdetonowane przez policyjnych saperów.

Zamachy w Bombaju 26-29 listopada 2008 roku - 195 ofiar (300 rannych)
W roku 2008, konkretnie w dniach 26-29 listopada doszło do serii 10 zamachów. Terroryści zaatakowali dworzec kolejowy, restaurację, dwa wielkie hotele, doki portowe, komisariat policji, plażę, szpital oraz centrum kultury żydowskiej. Zamachowcy strzelali z kałasznikowów, wybuchały granaty i bomby. 300 osób zostało rannych, zginęło kilkunastu policjantów.

Zamach na Bali 12 października 2002 roku - 202 ofiary (ok. 350 rannych)
W mieście Kuta dokonano zamachu terrorystycznego na dwa kluby nocne. W pierwszej eksplozji wybuchł samochód-pułapka, w drugiej bombę zdetonował zamachowiec samobójca. Wśród zabitych była polska dziennikarka.

Zamach na szkołę w Biesłanie 1-3 września 2004 roku - ok. 400 ofiar (ok. 700 rannych)
1 września 2004 r. kaukascy terroryści zajęli szkołę podstawową biorąc ponad 1,1 tys. zakładników, głównie dzieci, które uczestniczyły w uroczystej inauguracji roku szkolnego. 3 września siły specjalne wzięły budynek szturmem. Zginęło około 400 osób, w tym 186 dzieci. Rannych zostało około 700 osób. Okoliczności interwencji rosyjskich służb pozostają niejasne.

Zamach w Al-Kahtanijji 14 sierpnia 2007 - ok. 796 ofiar (ok. 1562 rannych)
Celem ataku terrorystów powiązanych z Al-Ka’idą w Iraku była społeczność jazydystów w miejscowości Al-Kahtanijja, leżącej w prowincji Niniwa. Zamach został przeprowadzony za pomocą cysterny i trzech samochodów wypełnionymi łącznie dwoma tonami materiałów wybuchowych. Potężne eksplozje wywołane przez zamachowców-samobójców, kierującymi pojazdami, spowodowały dewastacje budynków mieszkalnych co spotęgowało liczbę zabitych.

Zamach na World Trade Center w Nowym Jorku i budynek Pentagonu w Waszyngtonie 11 września 2001 roku - 2973 ofiary (około 8900 rannych)
11 września 2001 r. terroryści Al-Kaidy porwali w USA cztery samoloty. Dwa samoloty uderzyły w budynki World Trade Center w Nowym Jorku, a jeden w gmach Pentagonu w Waszyngtonie. Czwarta z porwanych maszyn, dzięki interwencji pasażerów, nie dotarła do celu i rozbiła się na polu w Pensylwanii. W zamachach z 11 września zginęły 2973 osoby, w tym sześcioro naszych rodaków.

Zamachy ubiegłego roku (2016):

28 grudnia - podwójny zamach bombowy na zatłoczonym targowisku w Bagdadzie. Zginęło 27 osób, 53 zostały ranne.

19 grudnia - Tunezyjczyk Anis Amri, kierujący skradzioną polską ciężarówką wjechał w tłum na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie, zabijając 12 osób i raniąc ok.50. Jedną z ofiar śmiertelnych był polski kierowca ciężarówki.

18 grudnia - co najmniej 30 żołnierzy zginęło po tym, jak zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w portowym mieście Aden w południowo-zachodnim Jemenie.

11 grudnia - zamach bombowy na katedrę koptyjską w Kairze; zginęło 25 osób, 49 zostało rannych.

11 grudnia - 16 ofiar śmiertelnych zamachu samobójczego przy wjeździe do portu w Mogadiszu, stolicy Somalii.

10 grudnia - dwa terrorystyczne zamachy w Stambule - w pobliżu stadionu Vodafone Arena i niedaleko parku Macka. 44 ofiary śmiertelne, 155 rannych.

9 grudnia - ponad 50 ofiar śmiertelnych w dwóch zamachach bombowych na ruchliwym targowisku w mieście Madagali w stanie Adamawa na północnym wschodzie Nigerii.

24 listopada - ok. 100 ofiar śmiertelnych zamachu przeprowadzonego z użyciem samochodu pułapki na stacji benzynowej na południowy wschód od Bagdadu. Celem ataku były grupy szyitów wracających z obchodów święta Arbain w Karbali.

21 listopada - 27 osób zginęło, a 35 zostało rannych w zamachu samobójczym na szyicki meczet w stolicy Afganistanu, Kabulu podczas obchodów święta Arbain.

17 listopada - 30 osób zginęło, a 45 zostało rannych na skutek samobójczego ataku terrorystycznego, do którego doszło podczas uroczystości weselnych na zachód od Bagdadu.

12 listopada - 52 osoby zginęły, a ponad sto zostało rannych w zamachu bombowym, do którego doszło w muzułmańskim sanktuarium w prowincji Beludżystan w południowo-zachodnim Pakistanie.

25 października - 58 osób zabitych i 100 rannych w ataku grupy uzbrojonych mężczyzn na szkołę policyjną w mieście Quetta w południowo-zachodnim Pakistanie.

21 października - 16 osób zginęło w zamachu samobójczym na budowaną elektrociepłownię w Dibis w prowincji Kirkuk na północy Iraku.

15 października - 31 osób zginęło, a około 30 zostało rannych w jednej z szyickich dzielnic stolicy Iraku, gdy zamachowiec samobójca zdetonował kamizelkę z ładunkami wybuchowymi.

5 września - w podwójnym zamachu bombowym w Kabulu, w pobliżu ministerstwa obrony Afganistanu, zginęło 41 osób, a 110 odniosło rany.

30 sierpnia - w eksplozji samochodu pułapki przed hotelem w stolicy Somalii, Mogadiszu, zginęło 20 osób, w większości cywilów, a 30 zostało rannych.

29 sierpnia - 71 ofiar śmiertelnych samobójczego zamachu, do którego doszło w ośrodku wojskowym w Adenie na południu Jemenu; rannych 98 osób.

29 sierpnia - co najmniej 18 osób zginęło w ataku przeprowadzonym przez napastników, wyposażonych w materiały wybuchowe i granaty, w miejscowości Ain al-Tamer, około 50 km od Karbali w środkowym Iraku; 26 osób zostało rannych.

26 sierpnia - 11 policjantów zginęło, a 78 osób zostało rannych w samobójczym zamachu bombowym w Cizre, na południowym wschodzie Turcji zamieszkanym głównie przez Kurdów.

23 sierpnia - 18 żołnierzy zginęło w mieście Kadżara w północnym Iraku w samobójczym zamachu bombowym z użyciem samochodu pułapki.

21 sierpnia - w zamachu bombowym na weselu w tureckim mieście Gaziantep, w pobliżu granicy z Syrią, zginęło 51 osób, a 69 zostało rannych.

8 sierpnia - co najmniej 70 osób zginęło, a 200 zostało rannych w zamachu bombowym koło głównej bramy szpitala w Kwecie na południowym zachodzie Pakistanu.

27 lipca - 44 ofiary śmiertelne zamachu bombowego w mieście Al-Kamiszli w północno-wschodniej Syrii.

25 lipca - co najmniej 14 osób zginęło, a ok. 30 zostało rannych w zamachu samobójczym na północny wschód od Bagdadu.

24 lipca - co najmniej 12 osób zginęło, a 22 zostały ranne w wyniku samobójczego zamachu w szyickiej dzielnicy Bagdadu.

23 lipca - w samobójczym zamachu bombowym, dokonanym w Kabulu na szyicką mniejszość Hazarów, zginęło co najmniej 80 osób, a ponad 230 zostało rannych.

23 lipca - 18-letni Niemiec pochodzenia irańskiego zastrzelił w piątek w centrum handlowym w Monachium dziewięć osób, zranił 16 kolejnych a następnie popełnił samobójstwo.

14 lipca - 85 ofiar śmiertelnych zamachu na Promenadzie Anglików w Nicei na południowym wschodzie Francji. 31-letni Tunezyjczyk, mieszkający na stałe we Francji, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, wjechał ciężarówką w tłum świętujący Dzień Bastylii. Samochód ciężarowy kierowany przez Bouhlela przejechał dwa kilometry przez tłum zgromadzony na nadmorskiej promenadzie. Mężczyzna został zastrzelony przez policję. Do ataku przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS).

6 lipca - 11 osób zginęło, a 36 zostało rannych w zamachu bombowym, do którego doszło w centrum Stambułu. Atak był wymierzony w policyjny autobus.

3 lipca – zamach terrorystyczny w Bagdadzie w Iraku. Ciężarówka wypełniona materiałami wybuchowymi eksplodowała w okolicy centrum handlowego. Zginęły 292 osoby, a ponad 225 zostało rannych. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

28 czerwca doszło do zamachu na międzynarodowym lotnisku Stambuł-Atatürk w Turcji. Zginęły 44 osoby, a co najmniej 150 zostało rannych. Władze obarczają winą za zamach Państwo Islamskie (IS).

12 czerwca – strzelanina w klubie nocnym Pulse w Orlando w amerykańskim stanie Floryda. Zginęło w niej ponad 50 osób, a 53 osoby zostały ranne. Zamachu dokonał Omar Mir Seddique Mateen, Amerykanin, którego rodzice wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych z Afganistanu. Policja w Orlando traktuje zamach jako akt terroryzmu krajowego.

27 marca – zamach na chrześcijan w Lahaur, w Pakistanie. W Niedzielę Wielkanocną zamachowiec samobójca zdetonował bombę w okolicy parkingu przed parkiem Gulshan-e-Iqbal. Zginęło ponad 75 osób, w tym około 30 dzieci, a ponad 300 odniosło obrażenia. Do zamachu przyznała się Jamaat-ul-Ahrar, frakcja organizacji Talibski Ruch Pakistanu (Tehrik-e-Taliban Pakistan).

22 marca – 16 osób zginęło w podwójnym zamachu samobójczym na brukselskim lotnisku Zaventem. Krótko potem bomba eksplodowała w brukselskim metrze, zabijając kolejnych 16 osób. Ataki przeprowadziło Państwo Islamskie(IS).

13 marca - Kurdyjka wysadziła się w powietrze na dworcu autobusowym w Ankarze - zginęło 37 osób.

17 lutego – w stolicy Turcji, Ankarze doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło 30 osób, a 61 zostało rannych. Władze twierdziły, że za zamachem stoją syryjscy Kurdowie z Partii Unii Demokratycznej (PYD).

10 lutego - ponad 60 osób zginęło w dwóch samobójczych zamachach bombowych, do których doszło na północy Nigerii. Zamachów dokonano na terenie obozu dla uchodźców uciekających przed działaniami dżihadystów z Boko Haram.

31 stycznia - ponad 70 ofiar śmiertelnych podwójnego zamachu samobójczego w pobliżu świętego dla szyitów meczetu w Damaszku. Do podwójnego zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

26 stycznia - w podwójnym zamachu samobójczym w syryjskim mieście Hims zginęły co najmniej 22 osoby, a ponad 100 ludzi zostało rannych. Atak miał za cel wojskowy posterunek kontrolny.

20 stycznia - w ataku terrorystycznym na kampus uniwersytecki w mieście Czarsadda (Charsadda) w północno-zachodnim Pakistanie śmierć poniosło 21 osób. Do ataku przyznali się pakistańscy talibowie.

16 stycznia - 29 osób, w większości cudzoziemców, zginęło w ataku dżihadystów na hotel i kawiarnię w Wagadugu, stolicy afrykańskiego państwa Burkina Faso.

13 stycznia - 14 osób zginęło, a 23 zostały ranne w zamachu bombowym przeprowadzonym przed ośrodkiem szczepień przeciwko polio w Kwecie na zachodzie Pakistanu.

12 stycznia - w samobójczym zamachu, do którego doszło w historycznej części Stambułu, zginęło 10 osób. Wszystkie ofiary to cudzoziemcy. Władze tureckie obarczyły odpowiedzialnością Państwo Islamskie (IS).

7 stycznia - 65 osób zginęło w zamachu bombowym na ośrodek szkolenia policji w mieście Zlitan na zachodzie Libii. Sprawcy zamachu zdetonowali załadowaną materiałem wybuchowym ciężarówkę wśród setek zgromadzonych na zbiórce rekrutów ośrodka.

PYTANIA DO WAS:

1. Co sądzicie o działaniach, atakach Terrorystycznych?

2. Czy według was POLSKA jest bezpiecznym krajem?

3. Znacie bądź macie znajomego z kraju w którym panuje ISLAM?

4. Jaki chcielibyście ujrzeć temat następnym razem?

Źródła- [KLIK] | [KLIK]

Edited by don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ

Sam to pisałeś? :)

Zawsze były i zawsze będą , po prostu kiedyś tak tego nie nagłaśniali.

Dlaczego wszędzie na świecie coś się dzieje tylko w Polsce nie?

Moja ciotka wyszła za araba i z tego co wiem to nie narzeka :)

Polecam myśleć Swoim rozumiem i nie ogladać tyle telewizji.
Na świecie zawsze się będą zabijać

1. Działania takie oczywiście należy potępić. Fajnie by było też przygotować społeczeństwo, żeby mogło się bronić.
2. Myślę, że tak. 
3. Narzeczony siostry mojego ziomka :) kiedyś z nim piłem - spoko koleś (lekarz).
4. Może coś lżejszego :D 

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ
14 minut temu, MAMA napisał:

Sam to pisałeś? :)

Zawsze były i zawsze będą , po prostu kiedyś tak tego nie nagłaśniali.

Dlaczego wszędzie na świecie coś się dzieje tylko w Polsce nie?

Moja ciotka wyszła za araba i z tego co wiem to nie narzeka :)

Polecam myśleć Swoim rozumiem i nie ogladać tyle telewizji.
Na świecie zawsze się będą zabijać

Nie byłbym w stanie całości, popatrz dokładnie:

"Źródła- [KLIK] | [KLIK]"

Korzenie terroryzmu sięgają czasów antycznych, a teraz są bardziej nagłaśniane dzięki mediom. Nie da się go tak po prostu zwalczyć, bo terroryzm będzie istniał tak długo jak długo żyją ludzie.

56 minut temu, don Erwin napisał:

T

Pewnie nieraz usłyszeliście powiedzenie "Nie każdy ARAB to TERRORYSTA, ale każdy TERRORYSTA to ARAB"- chciałbym nawiązać temat do zamachowców, ataków terrorystycznych ludzi, którzy w imię "Allaha" wysadzają siebie, ludzi z otoczenia, swoją rodzinę, a także mordują z broni palnej osoby bezbronne. 

Źródła- [KLIK] | [KLIK]

Nie zgodzę się z tym zdaniem, bowiem aktów terrorystycznych dokonywali europejczycy już w średniowieczu. Zamachy na rządzących to również atak terrorystyczny.

Uważam, że Polska jest krajem bezpiecznym tylko dlatego, że nasz socjal jest nieatrakcyjny dla uchodźców :) po za tym Polacy mają inną mentalność, jesteśmy nietolerancyjni, i większości religijni więc u nas budowanie meczetów na taką skalę jak np. w UK czy Francji by się nie przyjęło. 

Nie znam osobiście żadnych muzułmanów, miałam jedynie styczność z Turkami na uczelni, którzy byli bliscy raczej zachodowi niż radykalnym poglądom ze wschodu.

Edited by Justa

Póki co, naszym służbom udało się udaremnić zamach, niestety niektóre rzeczy nie trafiają do publicznej wiadomości, prawdopodobnie nikt nie chce wywołać paniki.
i tak jak napisała Justa, nie jesteśmy zbyt atrakcyjni dla ciapatych :)

W Polsce jest coś takiego, że nawet za czasów Sulejmana Wspaniałego (okres jego panowania to 1520–1566, wtedy Imprerium Osmańskie miało swoje 5 minut, przezywało największy rozkwit, a nikt przed powyższym ani nikt później nie podbił takich terenów jak Sulejman) Polska nie była atakowana, w Wikipedii wyczytałam, że to za sprawą Rokosolany, która pochodziłą z naszych terenów. Unikanie ataków w tamtym okresie na ziemie polskie można wyjaśnić jej wpływem na władcę świata muzułmańskiego. Dlaczego oszczędzają nas dzisaj? Nie wiem, mam jednak nadzieję, że tak pozostanie.

Kiedyś były to zwykłe wojny, dziś nie mają na tyle silnych wojsk, aby stanąć do równej walki, dlatego uciekają się do ataków terrorystycznych. Widziałam gdzieś artykuł, że tak nakazuje im religia, każdy innowierca musi utrzymywać muzułmanina, niestety nie mogę go znaleźć, żeby podlinkować. Wpadła mi jakiś czas temu w rękę książka, na podstawie której został nakręcony serial "Wspaniałe Stulecie", po jej przeczytaniu zaczęłam katować kolejno wszystkie odcinki tego serialu, co skutkowało tym, iż bardziej zainteresowałam się historią tej religii i jej wyznawców. Cyba strasznie odbieglam od tematu ale tak mam, że jak się rozpiszę to zaczepiam o 10 różnych tematów ;D

Osobiście chyba nie znam żadnego wyznawcy islamu, jednak nasunęła mi się na myśl pewna historia z całkiem niedawna. Kolega z pracy poleciał na ktrótki urlop do Egiptu. Polecieli grupką znajomych i tam na miejscu poznali jeszcze jakiś ludzi, zakuplowali sie, wiadomo, jak to na wakacjach. I siedzieli sobie raz w tej kupie i gadali. I w końcu zaczeli sie go wypytywać jak to jest u nich w tej religii itp. Chlopak, który o tej swojej religii opowiadał zawsze był dla wszystkich miły, taka dusza towarzystwa diametralnie zmienił swe podejscie w momencie, gdy dziewczyny zazartowały nawiązując do islamu. Nie mogę sobie przypomnieć o co dokladnie chodziło, jednak w żaden sposób nikogo nie obraziły. Jednak jego reakcja bardzo zaskoczyła pozostałych, podobno mega się wk*****ł, wpadł w jakiś szał, "jakim prawem jakieś chrzescijanskie kobiety smieją się z mojej religii" Ta sytuacja pokazała, że oni mają wpajane jakieś dziwne zasady i brak tolerancji dla innych religii, liczy sie tylko ten ich "bog" (specjalnie z malej) a wszelkie zachowania niezgodne z ich wartosciami wywołuje nienawiść. Nagle "religia pokoju" przestaje być religią pokoju ;D

Ja staram się ich unikać jak mogę, wywołują u mnie jakiś dziwny strach i obrzydzenie i nie potrafię z tym walczyć, to silniejsze ode mnie. Jestem ogromną przeciwniczką jakiegoś przyjmowania uchodźcow itp :>

Następny temat to może eutanazja? Ciekawa jestem, jak sobie byś z nim poradził :)

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ
3 godziny temu, SUPERBOHATERKA! napisał:

Póki co, naszym służbom udało się udaremnić zamach, niestety niektóre rzeczy nie trafiają do publicznej wiadomości, prawdopodobnie nikt nie chce wywołać paniki.
i tak jak napisała Justa, nie jesteśmy zbyt atrakcyjni dla ciapatych :)

W Polsce jest coś takiego, że nawet za czasów Sulejmana Wspaniałego (okres jego panowania to 1520–1566, wtedy Imprerium Osmańskie miało swoje 5 minut, przezywało największy rozkwit, a nikt przed powyższym ani nikt później nie podbił takich terenów jak Sulejman) Polska nie była atakowana, w Wikipedii wyczytałam, że to za sprawą Rokosolany, która pochodziłą z naszych terenów. Unikanie ataków w tamtym okresie na ziemie polskie można wyjaśnić jej wpływem na władcę świata muzułmańskiego. Dlaczego oszczędzają nas dzisaj? Nie wiem, mam jednak nadzieję, że tak pozostanie.

Kiedyś były to zwykłe wojny, dziś nie mają na tyle silnych wojsk, aby stanąć do równej walki, dlatego uciekają się do ataków terrorystycznych. Widziałam gdzieś artykuł, że tak nakazuje im religia, każdy innowierca musi utrzymywać muzułmanina, niestety nie mogę go znaleźć, żeby podlinkować. Wpadła mi jakiś czas temu w rękę książka, na podstawie której został nakręcony serial "Wspaniałe Stulecie", po jej przeczytaniu zaczęłam katować kolejno wszystkie odcinki tego serialu, co skutkowało tym, iż bardziej zainteresowałam się historią tej religii i jej wyznawców. Cyba strasznie odbieglam od tematu ale tak mam, że jak się rozpiszę to zaczepiam o 10 różnych tematów ;D

Osobiście chyba nie znam żadnego wyznawcy islamu, jednak nasunęła mi się na myśl pewna historia z całkiem niedawna. Kolega z pracy poleciał na ktrótki urlop do Egiptu. Polecieli grupką znajomych i tam na miejscu poznali jeszcze jakiś ludzi, zakuplowali sie, wiadomo, jak to na wakacjach. I siedzieli sobie raz w tej kupie i gadali. I w końcu zaczeli sie go wypytywać jak to jest u nich w tej religii itp. Chlopak, który o tej swojej religii opowiadał zawsze był dla wszystkich miły, taka dusza towarzystwa diametralnie zmienił swe podejscie w momencie, gdy dziewczyny zazartowały nawiązując do islamu. Nie mogę sobie przypomnieć o co dokladnie chodziło, jednak w żaden sposób nikogo nie obraziły. Jednak jego reakcja bardzo zaskoczyła pozostałych, podobno mega się wk*****ł, wpadł w jakiś szał, "jakim prawem jakieś chrzescijanskie kobiety smieją się z mojej religii" Ta sytuacja pokazała, że oni mają wpajane jakieś dziwne zasady i brak tolerancji dla innych religii, liczy sie tylko ten ich "bog" (specjalnie z malej) a wszelkie zachowania niezgodne z ich wartosciami wywołuje nienawiść. Nagle "religia pokoju" przestaje być religią pokoju ;D

Ja staram się ich unikać jak mogę, wywołują u mnie jakiś dziwny strach i obrzydzenie i nie potrafię z tym walczyć, to silniejsze ode mnie. Jestem ogromną przeciwniczką jakiegoś przyjmowania uchodźcow itp :>

Następny temat to może eutanazja? Ciekawa jestem, jak sobie byś z nim poradził :)

Poradziłbym sobie, ale nie mam jakoś ochoty tego pisać ;p 

Chyba, że w drodze wyjątku ;p mógłbym wspomnieć na czym polega, gdzie jest dozwolona, a także czy w POLSCE powinna być dostępna- lecz jest sens? Chyba nie... ;p 

Godzinę temu, don Erwin napisał:

Poradziłbym sobie, ale nie mam jakoś ochoty tego pisać ;p 

Chyba, że w drodze wyjątku ;p mógłbym wspomnieć na czym polega, gdzie jest dozwolona, a także czy w POLSCE powinna być dostępna- lecz jest sens? Chyba nie... ;p 

na jakikolwiek temat nie napiszesz, czekam z niecierpliwością :)

7 godzin temu, don Erwin napisał:

4. Jaki chcielibyście ujrzeć temat następnym razem?

1. Koło się zatacza, wszystkie ataki na tle rasowym czy terrorystycznym,  idą w kierunku III wojny światowej. Na świecie ma zapanować Chaos, ludzie mają się bać, a my nic z tym nie zrobimy. Niedawno była II WŚ, która wybuchła z 4 głównych przyczyn:

-Hitler zaatakował Polskę wciągając Francję i Wielką Brytanię do wojny

-Japonia przejęła Mandżurię wciągając Chiny do wojny

-Japonia zaatakowała flotę USA na Perl Tabor wciągając USA do wojny

-Niemcy najechali ZSSR wciągając ZSRR do wojny

Tak więc czekamy tylko, aż który z krajów naciśnie pierwszy guzik. 

2. Wątpię, gdy pójdą w ruch bomby jądrowe czy tym podobne nam się oberwie, a reszta kraju nie będzie zważać na to.

3. Mieszkam obecnie w Anglii, mam również paru znajomych  Islamistów czy Pakistańczyków. Z każdym z nich dogaduję się bez problemu,  żartujemy, śmiejemy się, lecz wiem gdy nastąpi wojna, każdy z nich odwróci się ode mnie, by wbić mi po prostu nóż w plecy czy poderżnąć gardło. 

4. Bardzo lubię historie więc może coś w tym kierunku :)

Zobaczcie, jak to pięknie wygląda. Polska jest jednym z krajów, gdzie "czerwonej kropeczki" nigdzie nie znajdziemy, lecz moją obawą jest, że po wpuszczeniu nieodpowiednich uchodźców, będziemy srogo tego żałowali ;)

• 4 weeks later...
Dnia 7.07.2017 o 11:39, szerest napisał:

Zobaczcie, jak to pięknie wygląda. Polska jest jednym z krajów, gdzie "czerwonej kropeczki" nigdzie nie znajdziemy, lecz moją obawą jest, że po wpuszczeniu nieodpowiednich uchodźców, będziemy srogo tego żałowali ;)

dlatego nie mozna ich wpuscic ;D

w sumie jak sie tu rozejrzą to pewnie stwierdzą, ze nie ma sensu tracic czasu na zamach, gorzej nie bedzie :D

• 6 months later...

Arabscy uchodźcy-NIE
Uchodźcy z Wschodu- Jak najbardziej TAK
Dlaczego? Arabska kultura i religia-Wszystko musi być po ich stronie, chcą przejąć naszą Europejską kulturę i inne zwyczaje ;)
Natomiast wschodnie państwa wprost przeciwne kulturą i zwyczajami. Potrafią zapracować w porównaniu do Arabów, lecz uciekają z krajów, bo nie mogą wyżyć za marne 600 zł w przeliczeniu ;) Dodatkowo uciekają przed wojną, chcą prowadzić normalne życie, a dzięki temu Polski rynek idzie do przodu. Prosto na chłopski rozum- Przychodzi Ukrainiec zrywać jabłka do sadu o masowej produkcji, polakowi powinien dać przykładowo 3 tys miesięcznie, a Ukraińcowi wystarczy 2tys. Czyli mniej wypłaci, więcej wpłynie do jego kieszeni sprzedając jabłka na zachód np. Niemcom ;) We wszystkich branżach tak firmy się rozwijają, a obywatelów ze Wschodu ciągle przybywa, więc mi się to podoba :) 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.