Jump to content

#1 Recenzja - Zupka chińska.

Kubanczyq
 Share

Recommended Posts

image.png.9532e22f0da607a2f8631ffe202f204b.png

Zapewne każdy z nas wie co to zupka "chińska" i każdy ją jadł.

Wiele osób mając ochotę na szybki, ciepły i sycący posiłek bez zastanowienia sięga po popularne zupki chińskie z makaronem noodle. Dania te szczególnie często są jedzone przez studentów. Wiadomo, większość z nich ma raczej chude portfele, nie każdy też ma warunki i ochotę, by przygotować obiadowe danie samodzielnie.

W smaku dobre, a z kluskami wręcz wyśmienite. Wszyscy uwielbiamy te kluseczki które się ciągną, ale czy wiedzieliście, że są one pokryte woskiem?

Tak, woskiem, dzięki czemu makaron się nie skleja.

Organizm człowieka (czyli nasz) potrzebuje aż dwóch dni aby to strawić. Jeżeli już zjesz tą przepyszną zupę, to daj swojemu organizmowi chociaż chwile odpocząć.

Wosk ten jest również używany w opakowaniach styropianowych i ma działanie rakotwórcze.

O ile jemy je sporadycznie, nic się oczywiście nie dzieje. Postarajmy się jednak. by na co dzień ich unikać.

Przyjrzyjmy się temu, co wchodzi w skład takiej zupki i jak to wpływa na nasz organizm.

-Zapewne każdy z nas słyszał o czymś takim jak tłuszcz trans.

Są to tłuszcze nienasycone zawierające co najmniej jedno podwójne wiązanie atomów węgla.

-Duża ilość soli.

W skład jednej zupki wchodzi więcej soli, niż znajduje się w jednej paczce chipsów.

Maksymalna ilość soli, jaką powinniśmy spożywać na dobę wynosi 6 gram, zaś spożywając tego typu produkt pochłaniamy jej aż 8 gram.

Co się dzieje w żołądku po spożyciu takiej zupki?

Badania, które zostały ukazane na konferencji naukowej - tedxmanhattan w 2011 roku, dokładnie nam to pokazały.
Polegały one na tym, że do żołądka dwóch osób wprowadzono specjalne kapsułki z kamerami i następnie obserwowano dzięki nim jak narząd radzi sobie

z trawieniem dwóch różnych posiłków. Narząd miał wielki problem ze strawieniem sztucznej żywności.
Makaron z zupki chińskiej zachował kształt jeszcze po dwóch godzinach od spożycia przez osobę testującą.

Nadal macie ochotę je jeść? Cóż, zapewne tak i większość z was nie będzie to interesowało.

Pamiętajcie jednak, że najbliższym zabójcą są właśnie te oto zupki.

Była to moja pierwsza recenzja gdy zaczynałem bawić się w redaktorstwo. Długość nie powala.

Krytykujcie i oceniajcie (jak wam się chce).

Edited by Asthamanti.

Jak kopiujesz z innego forum to masz obowiązek podać zródło.Było to tutaj https://pijemy-rozrabiamy.pl/topic/51259-1-recenzja-zupka-chińska/#comment-272677   i było kiedyś na csłódz

Hahahahha, nie ma to jak zostać oskarżonym o plagiat własnej pracy XD

Było na CsŁódź, estrike'u, cses***** i na PR bo ja to zrobiłem. Dla Twojej świadomości - było to nawet na cses**** gdzie to napisałem i tak krąży w obiegu do dziś, potem na estrike gdzie byłem [email protected] (to samo forum pod zmienioną nazwą). Jak czegoś nie wiesz to nie pisz i nie oskarżaj bezpodstawnie, dobrze? Takie śmieszki.

Wykresik dla osób tego nie rozumiejących:

Cs-Es**** (tam napisałem) -> CsLodz -> eStrike -> PR -> 1s2k.

Teraz każdy powinien zrozumieć.

Edited by Asthamanti.
Patrz wykres.

inne nicki więc mam prawo pomyśleć,  ze praca została skopiowana, ani slowem nie wspomnialeś ze umieszczałeś ją już gdzieś :) Twoje tłumaczenie jest z lekka żenujące a tekst jak czegoś nie wiesz to nie pisz to juz całkiem kozak :) ale wątpię, abyś był w stanie pojąć, o czym do CIebie mówię :) nie pozdrawiam

3 godziny temu, Asthamanti. napisał:

Hahahahha, nie ma to jak zostać oskarżonym o plagiat własnej pracy XD

Było na CsŁódź, estrike'u, cses***** i na PR bo ja to zrobiłem. Dla Twojej świadomości - było to nawet na cses**** gdzie to napisałem i tak krąży w obiegu do dziś, potem na estrike gdzie byłem [email protected] (to samo forum pod zmienioną nazwą). Jak czegoś nie wiesz to nie pisz i nie oskarżaj bezpodstawnie, dobrze? Takie śmieszki.

Wykresik dla osób tego nie rozumiejących:

Cs-Es**** (tam napisałem) -> CsLodz -> eStrike -> PR -> 1s2k

Teraz każdy powinien zrozumieć.

Było napisać że z innego forum ta recenzja . . . . Ale i tak spoko :D xD 

Edited by DG1234

Ważne, że dowiedziałam się nieco więcej o tym syfie którego i tak nie spożywam, a wręcz omijam z daleka :D 

Dzięki takiej "diecie" można również nabawić się zatrucia pokarmowego.

Artykuł w porządku, ale mogłeś wymyślić coś nowego

Edited by Titania

1 godzinę temu, Koyaanisquatsi napisał:

Jak wyjeżdżaliśmy rok temu w wakacje na domki, to w ciągu 3 dni zjadłem z 15 takich zupek i jakoś żyję :D. Wolę jeść te zupki niż Guseppe z biedronki xD. Wszystko, tylko nie Guseppe ;___;.

Ja na wakacjach jadłem pizze gumę więc pozdro. (^_*)

Odnośnie rakotwórczości zawartej w makaronie, dzisiaj praktycznie wszystko jest rakotwórcze, od warzyw i owoców po mięso i nabiał (zwierzęta hodowane na sterydach). Straszenie tym jest porównywalne do zjedzenia kupnego kurzęcego jajka. Poza "rakotwórczością" to i tak syf, którym nie warto się truć.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.