Jump to content

Wywiad z Vesio

Conte
 Share

Recommended Posts

Wywiad_v1.pngWywiad_#3_Vesio.png

Prowadzący: @Conte [ C ]

Bohater: @Vesio [ V ]

C : Witaj Vesio! Masz może czas na udzielenie wywiadu?

V : Nareszcie nadeszło moje 5 minut! Bardzo chętnie.

C : Na początek przedstaw się nam, abyśmy wiedzieli z kim mamy do czynienia:D.

V :  Siemanko, jestem Mateusz. Aktualnie mam już prawie (bo dopiero w lipcu) 16 wiosen za mną. Mieszkam na małej wsi nieopodal granicy z Białorusią na Podlasiu.

C : To jeszcze z Ciebie jest młodzieniec. Co możesz nam powiedzieć na temat swojego miejsca zamieszkania? 

V : Nie jest to zbyt duża wioska. 8km dalej jest miasto, w którym mam już kończoną przeze mnie szkołę. Jest tu ogółem dużo pól ale za to 30km ode mnie mieszka pewien użytkownik forum. Pozdrawiam @impo.カミル!

C : 30 km to nie jest daleko. Planowaliście już żeby się jakoś spotkać? Wyjść na piwko / soczek i pogadać?

V : Szczerze to nie bardzo planowaliśmy. Może w jakiejś przyszłości. Na pewno ja chętnie. Mimo wieku to na pewno chętnie bym na piwo wyszedł, tylko Impo będzie mi musiał pokazać miejscówki do krycia się ^^.

C : Jakbym mieszkał gdzieś w pobliżu to chętnie napiłbym się z wami. Mieszkasz na wsi, lecz w pobliżu miasta. Gdybyś mógł wybierać, to został byś tam gdzie jesteś, czy wyprowadziłbyś się do miasta?

V : To w sumie zależy. Jeżeli myśleć o znajomych - miasto na 100%. W tej miejscowości poznałem tyle za********h osób i pewną ładną panią, której przesyłam serdeczne buziaki. Ale gdyby myśleć o hałasie zostałbym tu. Jak dla mnie tam jest też trochę nudno. Wolę swoją fajniutką wioskę z małą podstawówką i świetnym placem zabaw.
Ale tak to wybieram wieś spokój. Lubie pracować tu latem przy sianie. Sam nie mam gospodarstwa ale pomagam dla wujka :).

C : Ja również uwielbiam ten wiejski spokój. Opowiedz coś więcej o tej "ładnej pani". Jak ją poznałeś?

V : No cóż, ta ładna pani to jeszcze koleżanka, więc tu nie ma co snuć podejrzeń. Poznałem ją już w przedszkolu, ale później się o sobie zapomniało jak się poszło do innych szkół. Na nowo się poznałem z nią dzięki innej koleżance z którą mam kontakt również od przedszkola. Tak to mniej więcej wygląda :D.

C : Życzę Tobie aby już niedługo było z tego coś więcej niż tylko znajomość :default_thumbsup:. Wspomniałeś już wcześniej że właśnie ukończyłeś gimnazjum, więc jest to teraz bardzo ważny okres w Twoim życiu, bo musisz wybrać gdzie teraz będziesz się dalej kształcił. Wybrałeś już gdzie teraz się udasz?

V : Haha dzięki :D. Tak, kończę gimnazjum już 3 klasa. Trochę szkoda, bo całkiem niezłą ekipę zebrałem tu w postaci mojej klasy. Kozak ludzie! Planuje 3 szkoły w Białymstoku ponieważ jestem przeciętnym uczniem, a te szkoły są w takim zakresie który mnie interesuje. Jest to dokładniej profil technik-informatyk. Mając przeciętne wyniki z egzaminów, które dziś dostałem może się na któryś dostanę. Łącznie złożyłem podania do 7 klas o tym profilu xD.

C : Od razu widać, że doskonale wiesz czego chcesz. A teraz przyznaj się, z jakiego przedmiotu miałeś najwyższe wyniki na egzaminie gimnazjalnym? 

V : Największy wynik był z podstawy z angielskiego, potem Polski i tak trochę niżej aż do matmy. Ale łącznie na 100 pkt rekrutacyjnych z egzaminów mam 70,4 więc fatalnie nie jest tyle mogę powiedzieć ;) 

C : Jaki jest najbardziej przez Ciebie lubiany przedmiot szkolny, a jaki najmniej i dlaczego?

V : Jak każdy taki typowy chłopak lubię W-F. W lekkoatletyce się odnajduję. U nas nie zawsze działa zasada "gruby na bramkę" wiec tez czasem postoje i nie idzie mi to źle, a na siłce mogę siedzieć i ćwiczyć. Najmniej hmm... ROSYJSKI! Głównie nie przez sam język ale przez nauczycielkę. Prosto mówiąc - była jeb***ta! Oceny 4 3 2 1 2 3 1 4 i wstawiła mi zagrożenie musiałem jedną kose poprawiać żeby mieć 2. Nie lubię jej. Obrzydziła mi ten przedmiot!

C : Zawszę znajdzie się jakiś nienormalny nauczyciel którego się nie znosi. Wspominałeś że miałeś niezłą ekipę w gimnazjum... To dawaj teraz jakiś największy przypał jaki zrobiliście.

V : Przypałów może o tyle nie było bo się dobrze umiemy kryć, ale bekę umiemy robić! W moim gimnazjum jest ok. 400 osób jak dobrze pamiętam. Niedawno a dokładniej 13 czerwca był u nas "dzień europejski", podczas którego każda klasa musiała wystawić jednego lub max 2 osoby, które będą reprezentowały klasę śpiewając/ala piosenkę po angielsku lub Rosyjsku. Moja klasa wybrała mnie żebym nak***iał ruskie hardbassy xD. Zrobiłem to a oni przebrani za typowych rusków tańczyli ze mną XD. Hardbass to był "Hardbass school- narkotik kal"
I my odwalający taką akcje wygraliśmy, bo za konkurencje mieliśmy pojedyncze osoby które drętwo śpiewały jakieś Adelle czy coś tego pokroju.

C : Najważniejsza jest dobra zabawa, a przypały to na pewno jeszcze jakieś będą jak trafisz do technikum / liceum. Często spotykasz się ze znajomymi, tak poza szkołą? Myślisz że jak to będzie wyglądać, gdy już każdy pójdzie w swoją stronę?

V : Postaram się być grzeczny (XD). Sądzę, że różnie będzie. Z częścią na pewno się jeszcze nie raz zobaczę. Czy to przypadkiem czy się tak o spotkamy. Mam na pewno grupę ludzi których będę często widział.

C : Może zostawmy już temat szkoły, bo w końcu już nie długo będą wakacje! Masz już jakieś plany? Gdzie chciałbyś pojechać, zwiedzić coś, czy może zostać w domu lub podjąć się jakiejś wakacyjnej pracy?

V : Na początku wakacji zapewne będę pomagał dla mojego wujka w polu czy w jakiejkolwiek pracy. Ogólnie muszę zebrać wreszcie hajs na ostatnie części do kompa. Później w sierpniu mam kolonie na dwa tygodnie organizowane przez zakład z mojej mamy pracy :D Moja koleżanka dobra też jedzie więc na pewno będę miał jakiś znajomych tam.

C : Tylko tam za bardzo nie szalej :D Powiedz nam teraz może nieco o Twoim hobby. Wiemy już że interesujesz się informatyką, lecz w jakim stopniu i czym jeszcze?

V : No cóż postaram się :D. Informatyką to głównie sprzętem komputerowym, a na technikum o tym profilu chcę iść bo tam się nauczę programowania, a z tego hajs jest dobry. Od razu rozwieje wszelakie wątpliwości: wiem że są poradniki na yt ale nie chce mi się ich oglądać a tam lepiej mi będzie wszystko ogarnąć. Jakie mam jeszcze zainteresowania? Hmm... Ogólnie coś tam niby działam w grafice ale to takie sobie po prostu umiem.  Od niedawna chodzę do mojego dobrego kumpla na siłownie. No cóż jak to użytkownik tego forum lubię grać. Do tego zbieram od około roku magazyny CD-action. Ale coraz częściej odkładam to ponieważ zbieram na dwie części do kompa żebym mógł go wreszcie złożyć.

C : Nie myślałeś o tym żeby rozwinąć nieco swoje umiejętności graficzne i zostać grafikiem? Zawód ten jest równie dobrze płatny, jak inne z dziedziny informatyki.

V : Z tych 7 klas na które składałem podanie jest jedna dot. grafiki i fotografii więc jak coś też mogę iść w tym kierunku.

C : Możesz również próbować się uczyć samemu. Zawsze są to nowe przydatne umiejętności, na które pracodawca zwróci uwagę. Odbiegając od tematu elektroniki, wspomniałeś że chodzisz również na siłownie. Idziesz bardziej w bicki i mase czy może rzeźbę? :D.

V : Bicki muszą być pokazane XD. Ogólnie cała rzeźba (nogi też), trzeba się będzie w końcu jakoś pokazać. Nie mogę skończyć w piwnicy grając w CS'a.

C : Kto wie, może w przyszłości będziesz jak Jarosław "pasha" Jarząbkowski? Z jednej strony gracz, z drugiej bardzo dobrze umięśniony mężczyzna. Interesujesz się może czymś jeszcze z dziedziny sportu? Piłka nożna, siatkówka a może szachy?

V : Piłka nożna hobbistycznie czasem się spotkam ze znajomymi pograć, a tak w szkole udało mi się trochę pojeździć na zawody z lekkoatletyki a dokładniej na kategorię skoku wzwyż
A co do paszy to może za jakieś 10 lat ^ ^.

C : No nieźle... A udało Ci się coś większego osiągnąć, czy jeździłeś głównie żeby nie musieć siedzieć w szkole na matmie i biologi xD?

V : Nie no jakieś osiągi były ale cóż w tym roku się tym zainteresowałem więc nie miałem co się w pełni równać z tymi bardziej doświadczonymi. Ale do etapów zawodów na terenie województwa udało mi się dojść :D A biologia tu nic nie ma do rzeczy bo mam z niej 5. Ale powiem,że czasem w intencjach było tylko 15zł za wyjazd xD (tzw. dieta jak się siedzi na zawodach dłużej niż 6h to na obiad się dostaje czy coś).

C : Dostanie się do etapu wojewódzkiego to też jest coś! Może masz jeszcze jakieś ukryte talenty o których nawet nie masz pojęcia? Jakie są Twoim zdaniem Twoje największe zalety i wady?

V : No cóż kiedyś ale to dawno temu zajmowałem się hobbistycznie speedstacking'iem (mam nadzieje że dobrze to odmieniłem) takie układanie kubków. Od niedawna zajmuję się również fotografią kupiłem sobie do tego jakiegoś Canona na olx. Szału nie ma ale jest całkiem nieźle. Hmm zalety... Czasem umiem rozśmieszyć. Według tego co mówi mój kolega to też umiem nieźle po ludziach jechać. No cóż jak się nie ma w mięśniach to ma się w głowie. A wady... hmm.. to chyba że jakoś nie umiem tak nawiązywać kontaktu łatwo i zdarza się często że trzeba siedzieć w takiej niezręcznej ciszy. Innej raczej bym nie wymyślił bo nie mam pojęcia co bo się tak nie zastanawiałem.

C : Umiejętność rozśmieszania jest bardzo ceniona, w końcu to dzięki niej nawiązuje się kontakty. Masz może jakiś swój ulubiony film bądź serial?

V : Kocham polskie filmy XD. Dostarczają mi niesamowicie dużo śmiechu. Kocham "Chłopaki nie płaczą" czy "dzień świra". Teksty pokroju "NO WSIADA PAN CZY NIE? OKRĘTU SIĘ PAN SPODZIEWAŁEŚ?" albo "grucha czy ty naprawdę jesteś taki tępy?" to już na co dzień używane przez mnie zwroty. Z zagranicznych uwielbiam "V jak Vendetta" do dziś pamiętam scenę jak V pokazał wszystko co się działo w filmie i tak opisał ludzi że mózg przez 5min mi siedział zawieszony. Co do serialu to nie bardzo oglądam czasem lubię jak leci jakieś Malanowski i partnerzy, ot taki rozluźniacz. 

C : Tego się nie spodziewałem, bo jednak większość "młodziaków" woli amerykańskie sci-fi od Polskich klasyków. Ulubiony kolor jakiś masz?

V : Zieleń :D. Co mam to zieleń. Aktualnie kiedy z Tobą piszę mam włączone ledy w pokoju na kolorze zielonym (ALE NIE JESTEM ZA RAZER!) albo kiedy musiałem wybrać sobie kurtkę na zimę to cóż... Również zielona :D 

C : Interesujesz się może muzyką? Jaki jej typ jest Twoim ulubionym?

V : Lubie dobre pompy ale słucham tez rapu i ostatnio zainteresowałem się muzyką taka jak w wiedźminie 3. Taka klasyczna słowiańska muzyka. Ale no ogólnie to rap.

C : To teraz porozmawiajmy trochę na temat Counter-Strike! Jak zaczęła się Twoja przygoda z tą wspaniałą grą?

V : Ooo dawne dzieje prawie nie pamiętam ale spróbuje sobie przypomnieć chwila... O dobra już pamiętam! Od zawsze lubiłem jakieś strzelanki, oglądałem jak mój wyżej wspominany już kilka razy wujek czy siostry cioteczne (teraz w wieku ponad 20lat) grał i grały w painkillera czy Project I.G.I 2 covert strike. Sam również potem zainteresowałem się tego typu grami i grałem właśnie w project IGI. Troche czasu potem z moim do dziś dobrym kolegą (Michał mała szansa że to czytasz ale jeżeli to pozdrawiam!) graliśmy w cs 1.6 u niego w domu. Trochę czasu później moich 2 dobrych znajomych przyniosło CS'a na pendrive i zainstalowało na kompie szkolnym. Trochę się grało tak mniej więcej od 4 podstawówki. Potem sam to zainstalowałem i grałem na tym samym laptopie z którego do teraz korzystam choć jego dni są bliskie końca. Ale ustrzeliłem na nim nie jednego fraga i wygrałem nie jedną rundę w JB.

C : W jakie gry grałeś jeszcze prócz CS'a?

V : Haha, dobre pytanie bo było tego pełno. Jako dzieciak miałem taką fajną grę nazywała się I-ninja. Taka platformowa 3D z elementami akcji jako ninja. Był tez wyżej wspomniany project IGI 2. Kangurek kao 2 na pewno trzeba wymienić xD. I cóż jak większość społeczeństwa zawitał u mnie na dysku minecraft. Było tez pewnie wiele innych gier ale sobie nie mogę innych poza tymi wymyślić.

C : A w mario grałeś? Toż to klasyk!

V : Mario Forever! Ta część również była ogrywana :D 

C : A jaka jest Twoja ulubiona gra?

V :  Ogólnie wbrew pozorom nie jest to CS, a Wiedźmin. Mam 1 i 2 na gog + gwint od bety. Kocham za fabułę co można było się domyślić po moim avatarze na forum i bannerze ;) 

C : Wracając do CS'a, na jakim modzie najchętniej grałeś?

V : Dawniej były to cod'y zazwyczaj 201 albo JB. Szczerze to do dziś nienawidzę surfów bo mimo że wiem jak to się powinno robić to i tak nie mogę tego dobrze zrobić xD.

C: Jak zatem trafiłeś na naszą sieć?

V: To właściwie był czysty przypadek. Grałem na pewnej sieci multi khem khem <nie daję reklam xD> .pl i tam zacząłem grać pod pseudonimem "Zbigniew stonoga" ponieważ bawiłem się w bindy. Głównie to na JB wbijałem do CT i jako polecenie było przy otwarciu cel "WYP****AJ ZA BRAME" XD I tak sobie szukałem jakiegoś serwera i trafiłem na dd2 cs 1.6 1shot2kill.pl było to gdy dopiero się rozkręcała bo był to początek lipca rok temu. Wbiłem tam ale nie chciało mi się już trollować więc trochę pograłem. Postanowiłem się przenieść.

C : Jesteś tutaj aż od początków sieci, ale z tego co wiem to bywałeś tutaj na kilku nickach. Opowiesz coś nam więcej na ten temat i Twojej historii na naszej sieci?

V : Zaraz po tym, ja się przeniosłem to zarejestrowałem się na forum pod nickiem "Zbysiu" i dodałem posta w dziale przedstaw się. Wyglądał on tak: 
TYTUŁ: Siema hejterskie nasienia
TREŚĆ: Siema karakany ja jestem Zbigniew stonoga i witam się z wami. Będe tu grał na dd2 i cod mod :D
Jednym z pierwszych osób które to skomentowały był @Krystek którego pamiętam chyba nieźle rozśmieszyłem. Zacząłem przesiadywać sporo na only dd2 i tam poznałem trochę ludzi. Później zostałem tam po adminem ale nie wiem ile czasu to trwało bo z braku czasu zrezygnowałem. Ogólnie za często brałem przerwy. Ale między innymi do dziś pamiętam jak się wbijało na ts a tam grało się z "rudą" (teraz zmieniła nick) czy granie przy kozackim śmiechu dziadka XD ten niski głos będę zawsze pamiętał. Później miałem sporą przerwę na forum nie pamiętam czym spowodowaną. Wróciłem ale nie mogłem się zalogować na stare konto więc założyłem nowe. Grałem pod nowym nickiem o nazwie "kret kretes" którego niektóre posty można zobaczyć do teraz. Ogólnie cisnąłem dużo żeby mieć jak najwięcej pkt repki. Ale któregoś dnia był błąd z forum i odjęło mi 10pkt. Zgłosiłem się do specjalnego tematu w tej sprawie ale nikt nic nie zrobił. Trochę mi się smutno zrobiło i znowu przerwa. A potem powrót pod nowym nickiem bo znowu na stary nie mogłem się zalogować. Pod nickiem Lollyne a teraz jako Vesio :D

C : Minęło już dużo czasu, a ostatecznie nadal jesteś na tej samej sieci, tylko że z rangą redaktora. Co skłoniło Ciebie do złożenia podania i jak oceniasz pracę swoją oraz całej redakcji?

V : W sumie sam nie mam pojęcia co wtedy sobie myślałem. Podejrzewam, że jako zwykły użytkownik bym się nudził więc, a jako że ostatnio w CS 1.6 nie bardzo mi się chciało grać bo przeniosłem się na GO to też nie będę tam się pchał. A że lubię pisać i akurat była otwarta rekrutacja na redaktora to mój dobry kolega @don Erwin z jakąś taką niepewnością mnie przyjął. I tak sobie teraz siedzę i piszę o tym co uważam że jest fajne i może się spodobać. Ogólnie pracę redakcji uważam za bardzo fajną i dobrą, a robota jest fajnie wykonywana. Dużym plusem jest to że @Titania weszła na stanowisko redaktora naczelnego. Z tego co zauważyłem kiedy ona wbiła, to gazetka wyszła wreszcie na czas bez zbędnego denerwowania pewnego head admina :P

C : Również uważam że praca redakcji idzie co raz lepiej. Chciałbyś kiedyś objąć wyższe stanowisko na sieci, czy ranga redaktora w pełni Ciebie zadowala?

V : Miałem możliwość być opiekunem naszych aren, ale znowu brak czasu mnie pokonał. Może kiedyś naszą kochaną naczelną wygryzę z jej stanowiska  (Titania proszę nie dowalaj mi materiałów do gazetki za to zdanie )
Ale jak na razie z mojej rangi jestem zadowolony. Robię to co lubię robić a ilość pkt repki u mnie na profilu pokazuje ze jednak ludzie również to w jakimś stopniu polubili.

C : Ja również oceniam Twoją tutejszą pracę bardzo wysoko i życzę Ci samych sukcesów:D. Nasz wywiad niestety dobiegł końca. Czy chciałbyś na koniec coś powiedzieć, bądź kogoś pozdrowić?

V : Szkoda, było mi bardzo milo. Cóż chciałbym pozdrowić mojego serdecznego przyjaciela @don Erwin oraz @impo.カミル z którym to chyba jednak będzie trzeba się umówić na te spotkanie :).

Edited by Titania

Dobra robota chłopaki! Zarówno jeden jak i drugi ciągnęli temat do końca!

Mam wrażenie że to Twój najlepszy wywiad @Conte :default_respect:

@Vesio no nie wiem nie wiem :mrrr: 

Teraz jak dowiedziałam się tyle ciekawych rzeczy o Tobie Zbysiu ... :D 

//Repke za 24h nadrobię bo limit :3

Edited by Titania

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.