Jump to content

Trudne sprawy, szkoła, dlaczego ja, a może 19+?- Jak filmy wpływają na zachowanie naszych rodziców.

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ
 Share

Recommended Posts

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ

Witajcie, tematem zainspirował mnie @Zimny są to seriale typu szkoła, ukryta prawda, dlaczego ja?, Trudne sprawy, 19+ i tym podobne... Chodzi tutaj o jak wielką siekę z mózgu robią nam i naszym rodzicom programy tego typu. Ja na ten temat niestety nie mam opinii chociaż moja mama lubi oglądać 19+ :D, ale czekam na wasze wypowiedzi ;p 

image.thumb.png.707e444b05fa6c0ac57b5f4b31dcf8ec.png

A najważniejsze! 

Jaki temat chcecie zobaczyć następnym razem? 

Wszystkie te seriale mają za zadanie przedstawić sytuacje z życia wzięte, przez co odbiorca myśli sobie, "o kur*a, też tak miałem!" , " I to jest ta kur*a Polska!", "straszny ten świat".... Liczne stereotypy, słaby budżet, bez co wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Wszystkie seriale na jedno kopyto, praktycznie nie różnią się niczym. No chyba, że ktoś jest degustatorem w tego typu smaczkach i potrafi wymienić najdrobniejsze szczegóły różnice te kultowe szmiry.  Kiedy jeszcze przygotowywałem się do matury, często leciało to w tle, lubię chaos, więc lepiej mi się uczyło i mogłem się skupić, nie zwracając większej uwagi do treści. Jednak te "seriale" mogą wywierać zły wpływ na naszą psychikę. Rodzice oglądając "Szkołę", mogą zacząć martwić się o swoje dziecko, bo przedstawione są tam STEREOTYPY. A prawda jest taka, że w znakomitej większości takie akcje nie miały miejsca. Mogą wywołać zmianę stosunku rodzica do dziecka i stawianie go w jednym rzędzie z tymi gangusami.

No jednak szczerze mówiąc Okił odkrył żyłę złota, dzięki której do końca życia może spać na pieniądzach. Bardzo żywa fabuła i wciągająca akcja idealnie wpasowują się w mentalność Polaka. 

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ
24 minuty temu, SUPERBOHATERKA! napisał:

Ten błąd "rodzicą" jest tam specjalnie, prawda?

Nie wiem czy robią im siekę bo od kilku lat z nimi nie mieszkam :D

Tak specjalnie, specjalnie :D

14 godzin temu, Sadysta napisał:

Wszystkie te seriale mają za zadanie przedstawić sytuacje z życia wzięte, przez co odbiorca myśli sobie, "o kur*a, też tak miałem!" , " I to jest ta kur*a Polska!", "straszny ten świat".... Liczne stereotypy, słaby budżet, bez co wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Wszystkie seriale na jedno kopyto, praktycznie nie różnią się niczym. No chyba, że ktoś jest degustatorem w tego typu smaczkach i potrafi wymienić najdrobniejsze szczegóły różnice te kultowe szmiry.  Kiedy jeszcze przygotowywałem się do matury, często leciało to w tle, lubię chaos, więc lepiej mi się uczyło i mogłem się skupić, nie zwracając większej uwagi do treści. Jednak te "seriale" mogą wywierać zły wpływ na naszą psychikę. Rodzice oglądając "Szkołę", mogą zacząć martwić się o swoje dziecko, bo przedstawione są tam STEREOTYPY. A prawda jest taka, że w znakomitej większości takie akcje nie miały miejsca. Mogą wywołać zmianę stosunku rodzica do dziecka i stawianie go w jednym rzędzie z tymi gangusami.

No jednak szczerze mówiąc Okił odkrył żyłę złota, dzięki której do końca życia może spać na pieniądzach. Bardzo żywa fabuła i wciągająca akcja idealnie wpasowują się w mentalność Polaka. 

Dobry poglad na te wszystkie mozgojeby, które lecą w TVN i Polsacie.

Ja osobiście uważam, że pogląd naszych rodziców może się nieznacząco zmienić patrząc na te seriale, ale młode matki czy ojcowie.. no tu już mogą trochę siac spustoszenie. Te program są z pewnością w jakiś sposób pożyteczne, ale często zbyt mocno podkoloryzowane.

Wszystko zależy od odbiorcy. Młodzież będzie się z tego śmiać i czerpać rozrywkę, natomiast starsi ludzie(głównie emeryci), nie mający nic do robienia po obejrzeniu czegoś takiego stwierdzą, że dzisiejsza młodzież jest jakaś nienormalna :D(Głównie mam tu na myśli szkołę oraz 19+). Wszystkie wymienione przez Ciebie seriale, chcą przedstawić problemy dzisiejszych ludzi, lecz według mnie i pewnie nie tylko, strasznie je wyolbrzymiają. Tyle w temacie :D 

Ja tam kiedyś oglądałem dla beki :D debilne to jest, nie da się zaprzeczyć. Szczerze jak wyszedł serial "szkoła" to byłem pewny, że za pare lat rodzice beda chcieli nawet w klasach kamery wprowadzić :D na szczescie sie to nie stało. Widocznie ludzie jeszcze czasem mysla :)

Seriale spoko ale to co ludzie wymyślą w nich np: w serialu "szkoła" "19+" to beka. a potem starzy się czepiają zebym tak nie robil itp.

Rok temu jak oglądałem sql i byłem w gim i cos odjebali tam w komputerach to stary mi zabronil włączyć komputer XD XD XD XD DDDD

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.