Jump to content

Pytanie na dziś #97

Titania
 Share

Recommended Posts

„Do czego teraz używam swojej duszy? W każdym wypadku takie sobie należy postawić pytanie i badać, co się teraz dzieje w tej cząstce, którą nazywają wolą? I czyją mam teraz duszę? Czy nie dziecka? Czy nie chłopięcia? Czy nie kobiety? Czy nie tyrana? Czy nie bydlęcia? Czy nie zwierza dzikiego?"

Marek Aureliusz

Rozmyślania

Może nie mam jednego ulubionego, ale kilka

"Nie wiemy, jakimi ludźmi tak naprawdę jesteśmy, aż do momentu przed naszą śmiercią."

"Jeśli się wyróżniasz, jesteś znienawidzony przez innych."

"Nie da się zdobyć szacunku i uznania poprzez zostanie hokage(taki jeden najważniejszy gość w osadzie ^^),  by zostać hokage musisz ten szacunek i uznanie już posiadać"

Dla kumatych, będą wiedzieć skąd to i od kogo, ale bardzo życiowe są te cytaty ^^

Za mamusie… za papieża… za małego Jasia… za małpkę Bobo… za twój krzywy ryj… za moją ochotę… za resztę amunicji.

Koleś

Nie wiem, jak to ująć, ale to, czy ronisz łzy, czy nie... To chyba nie ma nic wspólnego z tym, jak się czujesz. 

"Czy wierzysz, że za pięć minut Bóg może (jeżeli zechce) powiedzieć jedno słowo i wtedy wszystko, co cię otacza i co widzisz zostanie zdmuchnięte: za pięć minut nie będzie tego stołu i tego komputera, tych drzew i dachów za oknem oraz tego okna, a ty zostaniesz uniesiony w obłoki, których też nie będzie. To i tylko to jest, może być sprawdzianem twojej wiary".

Jarosław Marek Rymkiewicz

Przez zwierciadło

P.S.

Nie zobaczyłem, że ma być jeden cytat ("na dziś"), a czytałem Rymkiewicza i ten mi się jeszcze spodobał :)

Edited by No sounD

• 3 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.