Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Cherry
  • Banana
  • Apple
  • Military
  • Emerald
  • Chocolate
don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ

Poradnik #2 PORADNIK DLA ADMINÓW CS SOURCE i CS:GO

PORADNIK DLA OPIEKUNA  

9 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

Poradnik nie został skopiowany, został napisany w 100% przez moją osobę. Ma on na celu pomóc adminom zarówno CS SOURCE, jak i CS:GO. Miłego czytania. 

Z 1 PORADNIKA już wiemy jak:

- Banować

- Wyciszyć

- Zmienić mapę

- Zrobić głosowanie

- Zrobić autoexec.cfg

Jest to mój drugi poradnik dla adminów, dzisiaj chciałbym wam trochę wytłumaczyć o przysłowiowym czacie w grze, wiadomościach, które wysyła tylko admin i tym podobne.

KOMUNIKACJA MIĘDZY ADMINAMI:

sm_chat wiadomość- wiadomość, którą widzi tylko admin, dobra do komunikacji przez adminów. Tak wiem można pisać na [email protected], jednak na starym silniku od source i nie tylko starym bo na nowszym też występują błędy, dlatego proponuję właśnie w konsolę wklepać tą komendę, a wygląda po wpisaniu to tak:

`image.png.f038eacad999b2620d81e66cc92c0f25.png

WIADOMOŚĆ DO WSZYSTKICH:

sm_say wiadomość- wiadomość, którą otrzymują oba zespoły od admina na czacie, wygląda to tak:

image.png.ad1ffa8b21044ad7296411181d8b06c5.png

sm_msay wiadomość- można rzec, że jeżeli chcemy przekazać coś do graczy, a chcemy, aby szybko ta wiadomość nie znikła to polecam tą komendę bo dopóki gracze, nie klikną liczby 0 to nie zniknie im owy komunikat. A wygląda to tak:

image.png.a31c40f2de68dadc3d51cc1f1cef51f9.png

sm_csay wiadomość- czyli [email protected] jak z 1.6, nic więcej nie trzeba tłumaczyć, wygląda tak:

image.png.64e781459248da01e7913a2b82f77674.png

Chyba tyle powinniście znać komend bo więcej wam nie trzeba, chociaż jest ich jeszcze kilka....

PRYWATNA WIADOMOŚĆ:

A co jeżeli chcemy przekazać jakąś treść danemu graczowi tak, aby nie widział nikt inny tego z serwera? 

sm_psay nick wiadomość- w moim przypadku był to gracz z mojego serwera o nicku TryGo, a jak to wygląda? To patrzcie sami:
image.png.941c893964c22e5e16d19996135f0241.png

DODATEK:

Nie chce wam się za każdym razem wpisywać !admin na czacie, sm_admin w konsolę? to nie problem bo jest na to bind, który wpisujemy w konsolę, wygląda tak:

bind "klawisz na jaki chcemy ustawić bind" "sm_admin"

///

bind "klawisz na jaki chcemy ustawić bind" "say !admin"

Przykładowo u mnie:

1 sposób- bind "o" "sm_admin"

2 sposób- bind "o" "say !admin"

LEGENDA:

sm_xxx- komenda, którą wpisujemy w konsolę

nick- osoba do której wysyłamy prywatną wiadomość

wiadomość- treść, którą chcemy wysłać

Poradnik został stworzony przez @don Erwin dla sieci 1shot2kill.pl, zakaz kopiowania go bez podania źródła.

Edytowane przez don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kusisz tymi poradnikami do adminowania! 

Moje gały to są w raju, a serduszko się cieszy jak widzi porządną pracę @don Erwin ! Dobra robota ziomek! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Titania napisał:

Kusisz tymi poradnikami do adminowania! 

Moje gały to są w raju, a serduszko się cieszy jak widzi porządną pracę @don Erwin ! Dobra robota ziomek! 

To zapraszam na admina! :D

Dzięki ZIOMEK! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Psychoo napisał:

Super poradnik napewno wyniose z niego wiele, dzieki Ervin trzymaj sie ;)) Milego weekendu !!

Szczerze mówiąc to wszystko powinieneś wiedzieć i mieć w małym paluszku jako opiekun serwera. xD

Dobry poradnik, na pewno dla wielu się przyda i będzie on doskonałym przewodnikiem dla przyszłych adminów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poradnik wygląda ślicznie, chyba bardzo się na tym na pracowałeś. Myślę, że warto. Poradnik na pewno się przyda ludziom, którzy mają downa i potrzebują pomocy w ten oto sposób, keppo xD

+. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.