Skocz do zawartości
  • Sky
  • Blueberry
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Cherry
  • Banana
  • Apple
  • Military
  • Emerald
  • Chocolate
Krystek

Picie energetyków - niezdrowe czy przereklamowane?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.08.2018 o 03:50, Sudden Darkness napisał:

Witam! Kawa+Energetyk Bardzo źle wpływa na serce! +To bardzo złe połączenie! Nie polecam :) 

Wiesz od jakiej ilości dopiero zaczyna się próg dot. Zagrożeń? 

Polecam się odwołać do filmu Sakera:

Pije codziennie, zależy próg wynosi od 0.5l do 2-2.5. Nie odczułem nigdy coś poważniejszego, rzadko pije energol + kawa lecz się zdarza. Jak tam u was na dzień dzisiejszy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ napisał:

Wiesz od jakiej ilości dopiero zaczyna się próg dot. Zagrożeń? 

Polecam się odwołać do filmu Sakera:

Pije codziennie, zależy próg wynosi od 0.5l do 2-2.5. Nie odczułem nigdy coś poważniejszego, rzadko pije energol + kawa lecz się zdarza. Jak tam u was na dzień dzisiejszy? 

Nie tykam kiedyś zdarzylo mi sie wypic energola wieczorem i odczuwalem bardzo silny i nie do wytrzymania ból w klatce piersiowej. Nie polecam tego syfu pić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie nie zdrowe dlatego, że spożywanie energetyków niesie ze sobą różne konsekwencje  jak na przykład obciążenie układu krwionośnego, zwiększenie nerwowości oraz drażliwości, odwodnienie (kawa zresztą też nas odwadnia), obciążenie układu metabolicznego – w tym wątroby, uzależnienie psychiczne. Wiadomo, że te konsekwencje ponosimy jeśli ciągle je pijemy. Energole mają wysoką zawartość kofeiny do tego połączone z kawą to OGROMNA ilość kofeiny, a raczej nasz organizm aż tyle jej nie potrzebuje. Może pomyśl o ograniczeniu ich, a nie zastąpieniu? Ani kawa ani energetyki nie są dla nas zdrowie, w sumie jak większość produktów jak ktoś wspomniał, ale jednak kofeina działa na nasz układ krwionośny i w przyszłości można odczuć tego bardzo nieprzyjemne skutki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teorii krążących na temat energetyków jest multum. Na własnym przykładzie wiem, że mogą szkodzić w nadmiarze, ale ten jeden monsterek oczywiście zero :>  przed siłownią od czasu do czasu jest obowiązkowy. :D Nawiązując do tematu: 

Nie popadajmy w paranoję. Nic w małej ilości NIE SZKODZI. Jeżeli od czasu do czasu wypijesz tego jednego energetyka to nie umrzesz. wszystko jest dla ludzi. Oczywiście jestem za tym, żeby sięgać po napoje energetyczne, ale tylko w awaryjnych sytuacjach. Jeżeli ktoś bardzo jest senny to "zdrowszym" zamiennikiem tego "syfu" będzie kawa, ale też nie spożywana litrami. :P 

Edytowane przez M4A1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z własnego doświadczenia wiem że energetyki są bardzo złe, przez picie ich miałem ogromne problemy z żołądkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, BotsoN napisał:

Z własnego doświadczenia wiem że energetyki są bardzo złe, przez picie ich miałem ogromne problemy z żołądkiem. 

Wydaje mi się, że nie przez nie, a gaz.

Prawda? :)

2 godziny temu, M4A1 napisał:

Teorii krążących na temat energetyków jest multum. Na własnym przykładzie wiem, że mogą szkodzić w nadmiarze, ale ten jeden monsterek oczywiście zero :>  przed siłownią od czasu do czasu jest obowiązkowy. :D Nawiązując do tematu: 

Nie popadajmy w paranoję. Nic w małej ilości NIE SZKODZI. Jeżeli od czasu do czasu wypijesz tego jednego energetyka to nie umrzesz. wszystko jest dla ludzi. Oczywiście jestem za tym, żeby sięgać po napoje energetyczne, ale tylko w awaryjnych sytuacjach. Jeżeli ktoś bardzo jest senny to "zdrowszym" zamiennikiem tego "syfu" będzie kawa, ale też nie spożywana litrami. :P 

Nie do końca, bo widzisz mimo wszystko energetyk ma kofeinę, taurune. Musielibyśmy wypić z 6l, aby wejść i zaszkodzić. 

Dodatkowo kofeina jest w kawie, mateina w yerba mate itd, jest ich jeszcze multum tzw. "eina". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ napisał:

Wydaje mi się, że nie przez nie, a gaz.

Prawda? :)

Byłem u paru lekarzy i każdy powiedział to samo, wole już tego gówna nie ruszać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi