Jump to content

Trzy pytania od gracza po przerwie

Recommended Posts

Witam!

Goszczę na waszym serwerze ponownie po kilku dobrych latach.

Przerzucilem się z Csgo więc mam trzy pytania (proszę o zrozumienie, gram dopiero kilka dni)

- Jest możliwość ustawienia celownika statycznego? (Nie powiększa się podczas strzelania) 

- Często podczas szybszych ruchów myszką, celownik po przebyciu pewnej odleglosci zaczyna smoothowac przez co ciężej mi namierzyć na wroga, jakiś pomysł na To? ( Nie, nie jest to wina sensora, wspomaganie myszki wylaczone)

- Posiadam monitor 240hz, macie jakieś komendy zeby wykorzystać potencjał I nie grac na 60hz? Z tego co pamiętam gra kiedyś strasznie mulila przy komendzie max_fps 300. Gra wspiera wyświetlanie takiej ilości klatek ?

Chociaż te 120hz byłoby dobre 🙄

Wiem że pytania dla wielu z was będą nad wyraz śmieszne, jednak tak jak wyżej pisałem nie miałem z 1.6 kontaktu z 7lat I wiele rzeczy zapomniałem jak i  zostały one wymieszane  z wiedzą z Csgo...

Dzięki i pozdrawiam 😋

cl_dynamiccrosshair 0 - komenda na celownik statyczny (nie powiększa się podczas biegania)

fps_max 9999

fps_override 1 

Jeśli masz wszystkie zainstalowane sterowniki graficzne to monitor powinien automatycznie wykorzystywać 240hz jeśli tak nie masz to spróbuj wejść panel sterowania nividia -> wyświetlanie -> zmiana rozdzielczości i zobacz czy masz ustawione 240hz, jeśli to nie zadziała to wpisz w opcjach uruchamiania na steam -freq 240 (chociaż nie wiem czy ta komenda dziala :P )

673206594_Beztytuu.png.33e6e967bb19570dd8e908151499182e.png

Oczywiście wyłącz jeszcze synchronizację w cs'ie :D 

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź! 

Powpisuje to w config po powrocie do domu ( gram nosteam xd), resztę mialem już gotowa (Nvidia)

Dodam że cl_dynamiccrosshair "1" nie działało w moim przypadku po wpisaniu do konsoli, spróbuje do configu. Na tym statycznym celowniku mi zależy najbardziej, oby podzialalo. 

Dam znać koło 19 ;)

Edited by gad5g

nie ma żadnej komendy na statyczny celownik w 1.6, zawsze będzie się ruszać przy strzelaniu, 

34 minuty temu, gad5g napisał:

( gram nosteam xd),

to nie ustawiaj większej wartości niż 150, powyżej tej wartości postać wolniej biega, przetestuj sobie na botach, a co do HZ to ustaw rozdzielczość która wykorzystuje 240, bo są takie (np 1366x768) które wykorzystują max 60hz (bynajmniej u mnie)

2 godziny temu, gad5g napisał:

- Często podczas szybszych ruchów myszką, celownik po przebyciu pewnej odleglosci zaczyna smoothowac przez co ciężej mi namierzyć na wroga, jakiś pomysł na To? ( Nie, nie jest to wina sensora, wspomaganie myszki wylaczone)

sprawdź komende m_rawinput

Edited by de7manik

Jakbym miał steama to rozumiem że  komendy na fps powyżej 150 by działały? 🤔 nie ma sensu ustawiać odświeżania na 240 jeżeli w grze max bede miec 150fps.

Smooth wywoływał pooling rate w myszce ustawiony na wartość 1000/500, najniższa wartość ( bodajże 125) eliminuje ten efekt.

Co do celownika to szkoda, ma to jednak swoje plusy ;p

Edited by gad5g
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.