Jump to content
  • Create New...

JAK I PO CO GRAMY?

Recommended Posts

• Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Założeniem serwera Classic jest gra dla zabawy, ale z podstawowymi zasadami TP.    Na dzień dzisiejszy gramy 6 map w stałym mapcyclu, po 20 minut każda.    Mapcycle: de_dust2

Odpowiadam:   32 sloty - nie chu chu. Po co? Najlepsza zabawa jest przy 14-16 osobach. Dlatego 25, a właściwie 26 + hltv (ukryte sloty), to max.   VIP - rozpiszę w innym temacie co

Wszystko pieknie ale ja bym osobiscie wyrzucil tymczasowo azteca i na jego miejsce dal traina. Aztec zawsze budzil kontrowersje albo go gramy albo z buta byl robiony vote a train jest uniwersalny i ma

wpadnę czasem, porobię u was za bota/łatwego fraga więc może przyciągnę trochę ludzi.

takie pytanie - czemu nie 32 sloty? za dużo chaosu jak na rozgrywkę "classic"?

ogólnie mapa dd2 działa cuda, jeżeli chodzi o przyciąganie graczy - jeżeli nie będzie jakoś dużo graczy, to jakimś pomysłem jest chwilowe zejście do 4 maps, wtedy dd2 jest częściej w cyklu mapowym, np dd2/inferno/tuscan/nuke i jak serw zyskuje dużo na popularności to dodawania ewentualnie po mapie.

ale to takie moje luźne przemyślenia. ogólnie jest potencjał na 1shot na taki klasyczny serwer, powodzenia

Edited by besty

Od dawna chodziło mi po głowie, że jednego czego mi tutaj brakuje, to zwyczajnie dobrego serwera TP, bez żadnych większych udziwnień.

Wspomniałeś tutaj, że nie będzie spadochronów etc. Czy plugin podający informacje o zadanych obrażeniach jest wzięty pod uwagę?

Co to mapcyclu to zgadzam się z moim przedmówcą, myślę, że nie ma co na początek szaleć z tak dużym nakładem map, sądzę że frekwencja jest tutaj najistotniejsza i ona jest głównym priorytetem, żeby to zrobić, to oprócz dobrej reklamy, na początek trzeba grać mapy najbardziej popularne tj. dd2/nuke/inferno/aztec, w późniejszym czasie, kiedy machina ruszy, można pomyśleć o rozszerzeniu repertuaru. 

Pomysł z dodawaniem map każdego miesiąca jest niezły, aczkolwiek zrezygnowałbym w dwóch propozycji i dał jedną. Dlaczego?

Chociażby po to, żeby uniknąć powtarzalności, ale i też, aby ograniczyć w dużym stopniu zmianę map, bo one podejrzewam będą, bo jak sam wspomniałeś presja graczy może być zbyt duża, a co za tym idzie, wiadomo pojawi się więcej skarg. Pozostaję jeszcze jeden szczegół ważny czy nie, mianowicie procedura w jaki sposób admini mają przeprowadzać te zmiany, aby wszystko było sprawiedliwie i aby nie przekroczyć swoich uprawnień, warto się tym zainteresować przy pisaniu regulaminu dla admina, o ile owy powstanie.

Co do slotów, serwer 24 osobowy to bardzo dobra decyzja, chcecie jatki to zapraszam na Only dd2.

Ostatnia kwestia, która mnie nurtuję to sprawa Vipa. Jakie profity będą z Niego? 

Siemanderko!

Jako stary wyjadacz wielu serwerów TP <wstydniś> :D mam kilka propozycji/uwag:
1. aztec na 2 plan i za niego train 
2. można pomyśleć nad strefami raszu jeżeli na prawdę chcemy stworzyć ALIGANCKI serwer TP 
3. kwestie vipa bym mocno dyskutował i ograniczyłbym go tylko do osób , które go kupią/wygrają w konkursie 
4. oczywiście jakieś hasła , które przypominają graczom o kulturze , zasadach , info po śmierci itd wgrane w plugin i pokazujące się dajmy na to co 5 minut czy tam co 3 rundy ( do dyskusji )
5. dodanie takich map jak de_clan2_fire , de_cpl_mill , de_russka 
6. można pokminić nad świątecznym konkursem i na przykład , gracz z największa liczbą godzin wygrywa od Naszego zespołu myszkę czy tam jakieś słuchawki etc. 
7. no i ogólnie reklamować serwer po znajomych , nawet jak gracie na jakiś innych serwerach , to mówcie o nim , za to się nie banuję :D siedzicie na ts-ach wspomnijcie o classicu , jeżeli na prawdę się rozchula to chciałbym zorganizować turniej 5on5 i nie mówcie , że nie będzie ekip bo sam spokojnie 4 ekipy zmontuje :)) 

tyle ode mnie :D 
W TYM SMUTNYM OKRESIE "PANDEMII" ZAKRĘĆMY TĄ BUDĄ! 
BIGUP!

Ciekawy serwer, ale ciężki mimo wszystko. Doba 1.6 się już skończyła, nie oszukujmy się i ciężko zaludnić jest serwer bez pierdół z prostego powodu - serwer na siebie nie zarobi.
Aczkolwiek inicjatywę popieram i trzymam kciuki :D 
Od siebie proponowałbym dodać takie mapy jak vertigo, chateau, train czy militia, które już dawno zostały zapomniane, a grywałem na serwerach TP, gdzie one się sprawdzały ;) 

By ennn,

Ten serwer nigdy na siebie nie zarabiał, więc po tylu latach, dalej będziemy dokładać ;)

Podane mapy są, wystarczy zgłosić chęć ich zagrania, a pewnie vote poleci ;)

Edited

1 hour ago, PlejsyBabciJadzi said:

Ciekawy serwer, ale ciężki mimo wszystko. Doba 1.6 się już skończyła, nie oszukujmy się i ciężko zaludnić jest serwer bez pierdół z prostego powodu - serwer na siebie nie zarobi.
Aczkolwiek inicjatywę popieram i trzymam kciuki :D 
Od siebie proponowałbym dodać takie mapy jak vertigo, chateau, train czy militia, które już dawno zostały zapomniane, a grywałem na serwerach TP, gdzie one się sprawdzały ;) 

dlatego mówiłem o 4 mapach w mapcyklu, ponieważ dd2 zawsze działał cuda, a mapa typu vertigo potrafiła wyludnić topowy serwer na 1.6 już 15 lat temu (gdzie liczba graczy 1.6 PL była w milionach a nie tysiącach)

każde rozbudowywanie mapcycklu będzie zmniejszać szanse serwera na powodzenie

ja to bym najchętniej grał na serwerze dd2, inferno + jeszcze jedna mapa (jakieś aztec,nuke lub tuscan) i na 32 sloty, takie rozbudowane nasze only dd2, tylko powiększone o jakieś mapy i bez tych wszystkich śmiesznych pluginów typu skoki, spadochrony i tak dalej - coś w stylu serwera 2/3 maps classic, z tego co gracze mówili często na only dd2, taki serwer by im się podobał

z kolei serwer "TP" to będzie zwykle tylko z nazwy, bo do tego trzeba by grać na jakichś 15 slotach i mieć szczęście co do ekipy, dlatego nie wydaje mi się aby była jakaś duża różnica między 25 a 32 slotami, a wydaje mi się, że w tych czasach mniej slotów zmniejsza szanse serwera na powodzenie.

Edited by besty

@besty wydaje mi się , że przy 32 graczach będzie po prostu zwykła jechanka na pamięć bez większej ambicji-25 jest w sam raz i jeżeli od początku nauczymy ludzi gry na TP to potem oni sami będą grali TP. Kwestia naszego wkładu w ten serwer i zarażenia graczy tym czego tak na prawdę na naszej scenie nie ma czyli klasyczna rozgrywka TP (poza mixami i fc), Nie ilość a jakość! :D

5 minutes ago, MAJKMALONE said:

@besty wydaje mi się , że przy 32 graczach będzie po prostu zwykła jechanka na pamięć bez większej ambicji-25 jest w sam raz i jeżeli od początku nauczymy ludzi gry na TP to potem oni sami będą grali TP. Kwestia naszego wkładu w ten serwer i zarażenia graczy tym czego tak na prawdę na naszej scenie nie ma czyli klasyczna rozgrywka TP (poza mixami i fc), Nie ilość a jakość! :D

wszystko to brzmi wzniośle i dumnie, janse- ja jestem realistą i zaproponowałem przemyślenia - co robić aby serwer nie stał pusty albo aby nie grało na nim 10 osób w godzinach szczytu, jaki jest plan właścicieli - nie wiem, równie dobrze może mają pieniądze i chcą to sobie trzymać hobbystycznie, więc może od początku przyjąłem zły punkt widzenia.

czasem TP to jest i na only dd2, ale jeżeli serwer ma być pełny przez większą część dnia - oznacza to że baza i rotacja graczy musi być duża, więc częściej siłą rzeczy i tak tego nie będzie niż będzie.  Plan alternatywny to serwer pusty przez większość część doby.

Odpowiadam:

32 sloty - nie chu chu. Po co? Najlepsza zabawa jest przy 14-16 osobach. Dlatego 25, a właściwie 26 + hltv (ukryte sloty), to max.

VIP - rozpiszę w innym temacie co daje VIP.

Mapcycek - dwie mapy delta się sprawdzały, ale na razie od tego odeszliśmy. Zostaje 6 map na początek.

Admini, regulaminy etc. - u nas to zawsze działało troszkę inaczej. Regulamin był prosty, tak jak i teraz. Raz czy dwa wzięliśmy admina z łapanki i to był błąd. Każdy chętny na admina, jest dość długo obserwowany, głównie to my proponujemy sprawdzonym graczom admina :> I to się sprawdza.

Tak dla jasności - ten serwer działa od lat kilku. Nie jesteśmy nowym tworem, nie startujemy od zera. Mamy zgraną ekipę adminów i stałych graczy.

Wyszło tak, że brak czasu wielu osób, zaniedbał ten serwer. Do tego upadająca sieć, na której nie było żadnych perspektyw. 

Wiadomo, że jak robi się pusto, to i stali gracze idą gdzie indziej....

Zebraliśmy się kilka dni temu znowu, i stwierdziliśmy, że ratujemy te wieczory dobrej zabawy. Dlatego jesteśmy na 1s2k.

Tak, wieczory. Głównie wieczory. Nie jest naszą ambicją, żeby serwer był cały dzień pełny bo to nie te czasy. Jeśli uda się to rozbujać go do takiego stanu - super. Jak nie, to dalej będziemy strzelać i śmiać się wieczorami. My stare konie jesteśmy, w dzień to się pracuje, żeby na reklamę i hosting było :D

Najlepsze jest to, że w styczniu czy lutym planowaliśmy zlot serwera, nie sieci, a serwera. Dobiło do 30 chętnych, musiałem rezerwację miejscówki odwołać bo była za mała. 

Ale przyszło to ścierwo z koroną i nam popsuło wszystko. 

Tak więc plan jest taki, żeby była dobra zabawa. Nie szukamy toksycznych jełopów, które będą siały ferment ;)

Zapraszamy! :)

@ ennn jestem pod wrażeniem że ktoś mnie jeszcze tu pamięta ;)  oj piękne czasy, możliwe że zagram tylko czy ktoś jest jeszcze tutaj z tak starej ekipy? Kinetica bota kojarze, zawsze dostawał autoszmatą przez ściane haha

By Kinetic,

Wejdź na serwer a flashami będę Cię zabijał  :D

Edited

10 godzin temu, YABADABADOOO napisał:

Ja to mam propozycje usunięcia pokazującego się hp przy zadawaniu dmg. Jeśli już ma być taki classic, że classic to myślę, że to byłoby spoko. 

HP pokazuje tylko jak masz VIPa.

10 godzin temu, DawnoNieGralem. napisał:

Ja bym dodał milite i kabula do mapcyklu

Na tę chwilę nie ma szans na takie mapy w mapcycku, ale admin zawsze może dać vota ;)

4 godziny temu, fauster napisał:

Fajnie, że coś z pato jeszcze pozostało. Od siebie dodam train i cpl_mill koniecznie a w przypadku, gdy mało ludzi na serwie jakiś aim_map do momentu, aż ludzie wbiją.

Zapominamy o pato :) Train pewnie wróci. Albo cpl__mill albo tuscan ;) Możemy dać to pod głosowanie.

3 godziny temu, Bracket napisał:

Weszłem zagrałem klasy nie znalazłem XD

Spoko server tylko szkoda że adminów nie ma, koło 11-12 jakiś dzban z aimem latał jak go namierzę to podam demko.

Wszedłem, a nie weszłem :)

Z adminami w dzień na razie jest ciężko bo stara ekipa gra głównie wieczorami. Dlatego też, zrobiliśmy "promocję" z wymogami dla adminów.