Jump to content
  • Create New...
  • 0

Kod źródłowy Windows XP

Question

Od jakiegoś czasu w necie huczy o wycieku kodu źródłowego poczciwego Windowsa XP:
https://sekurak.pl/wyciekl-kod-zrodlowy-windows-xp-windows-2003-42-9-gb-torrent/

Linki są do znalezienia w sieci, dlatego też nie podaję - jak ktoś wie co zrobić z plikami to jednocześnie nie będzie miał problemu z ich odnalezieniem ;)

Mocno w to wątpię, ale jeśli ktoś z Was dalej korzysta z tej wersji systemu bardzo mocno sugeruję przejście min. na Windows 7 (któremu też skończyło się już wsparcie, ale ma swoje zalety), a najlepiej na Windows 10.

To kolejny strzał w Microsoft po tym, jak wypuścił awaryjnie łatkę dla XP w zeszłym roku - sprawa tyczyła się luki w RDP:
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/bezpieczenstwo/windows-xp-mial-umrzec-a-wlasnie-dostal-nowa-aktualizacje-powodem-ogromna-luka-w/e45tbyn

Stay safe :)

Edited by Krepel.

2 answers to this question

Recommended Posts

• 0
1 minutę temu, PlejsyBabciJadzi napisał:

Sam byłem zwolennikiem XP, ale po przesiadce na 10 PRO jest mi o wiele lepiej. Tym bardziej, że tak jak piszesz - nie ma wsparcia, a większość programów nie zainstaluje się na XP.

Z instalacją to jeszcze można kombinować, kwestia sprawdzania wersji przez instalator i aktualnych bibliotek, ale mimo wszystko...
Ja bardzo ciepło wspominam XP, dla mnie w porównaniu do Win 10 był jak Fiat 125p do jakiegoś obecnego samochodu. Tam wsadziłeś łapy, klucz 13, płaski śrubokręt, trytytki i wszystko naprawiłeś sam w 5 min. A w nowych to panie... Żarówki w ASO wymieniać :lol4:

Ja nie lubię Win 10, będę uparcie trzymał się swojej 7-ki dopóki nie wyjdą jakieś poważniejsze luki, które go wykluczą z użytkowania. A do pracy na co dzień - Linux, też polecam, nie taki diabeł straszny jak się go oswoi :D

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.