Jump to content
  • Create New...

Skarga selfie - podwójne standardy na sieci / serwerze

Recommended Posts

Twój nick: besty

Nick gracza, na którego jest skarga: selfie - podwójne standardy na sieci / serwerze, nadużywanie uprawnień

SteamID gracz, na którego jest skarga:

Opis: Opiekun serwera jakiś czas temu sam rozpatrzył bana którego nałożył, nie dał rozpiski dema, nie wrzucił nawet dema i dał niesłusznego bana. Jakiś czas później ta sama osoba nie chce obejrzeć 3 minutowego dema bo żąda rozpisywania jednej rundy z dema, gdzie jest to logicznie bezsensowne, ponieważ admin dokładnie wskazał, że to krótkie demo i chodzi o pierwszą akcję / movement. Nie trzeba być Einsteinem aby zauważyć podwójne standardy w pracy administracji, ocenie adminów i tym za co się daje ostrzeżenia i jak się zachowują opiekunowie przy banach, które sami dają, a jak się zachowują przy banach, które dała inna osoba.

Dowody: link do tematu, gdzie selfie sam rozpatrywał bana danego przez siebie i jakie kryteria stosował w temacie.

tutaj jest porównanie, jakie kryteria stosuje ten sam człowiek gdy ban jest dany przez kogoś innego niż przez niego i jak bardzo mu się nie chce obejrzeć 2 rundowego dema bez rozpiski:

EDIT //

//

Demo 4.51 min https://ibb.co/DKT7hDm z tematu supra

bo różne teorie się pojawiają, ile ono trwa, słyszałem o ponad 6 minut i o ponad 10 minut, admin napisał 2-3 akcje z dema obejrzyj, w domyśle pierwsze, więc nawet całego nie trzeba było oglądać (do poświęcenia 1.5 minuty czasu na demo) , a przez zwykłe czepialstwo gracz musiał czekać dzień z jak mniemam niesłusznym banem.

Edited by besty
  • Administrator
2 godziny temu, besty napisał:

Dowody: link do tematu, gdzie selfie sam rozpatrywał bana danego przez siebie i jakie kryteria stosował w temacie.

Byłem i jestem póki co na randze "szefa ubt cs 1.6", a więc odbanowałem czystego gracza. Nie rozumiem dlaczego inni mieliby oglądać czyste demko? Widocznie nie wiesz jak działa nasze ubt :P Napisał do mnie wtedy Sotfly, czy rozpisze demko od razu. Napisałem mu, że nie, ale jak sprawdzę demko i będzie czyste dostanie ub ^^ 

tutaj jest porównanie, jakie kryteria stosuje ten sam człowiek gdy ban jest dany przez kogoś innego niż przez niego i jak bardzo mu się nie chce obejrzeć 2 rundowego dema bez rozpiski:

Widocznie ktoś tu ma problemy z czytaniem. Napisałem, że gracz skacze według regulaminu (logiczne, że obejrzałem demko). Czarna może potwierdzić, bo rozmawiałem z nią na ten temat :) Admin dostał ostrzeżenie, bo nie wykonał polecenia. Nawet jakby była jedna runda, to jego OBOWIĄZKIEM jest wskazać na demku gdzie według niego gracz łamie regulamin. Szczyt lenistwa Admina, że nie chciało mu się rozpisać 6-minutowego demka.

Banowałeś gracza jako admin dd2 i Twoim obowiązkiem jest podać 3 podejrzane akcje i demo przy skardze/banie, czego nie uczyniłeś, a jeżeli banuejsz czystych graczy, gdzie nie było podejrzanych akcji, to można zadać sobie pytanie jakie są twoje kompetencje na bycie w UBT, nie chcę być niegrzeczny i napisać na bycie adminem w ogóle.

Z kolei, tak jak wyżej powiedziałem, w temacie Pana Nikta stosujesz iście lekarskie podejście, w swoim temacie, gdzie Ciebie dotyczył niesłuszny ban, nic takiego nie miało miejsca.

Edited by besty
3 godziny temu, besty napisał:

Oj @besty Trochę zły przykład. Nie znasz tej sprawy od zaplecza, bana dostałem, bo podejrzenie było, że Apollo to Pasta, który moment przed moim wylondowaniem dostał perma za cheaty i grał na innym ipi. Katuz szepnął dla @ selfie, aby zareagował i dał bana instant. Nie wiem po co porównujesz bana gdzie swoje i tak odczekałem, tak jak @kaszel, a że admin ma problem rozpisać demko, gdzie jest to Jego obowiązek jako admina, to już Jego sprawa. Podejrzenie iście lekarskiego podejścia? Admin też człowiek, też się pomyli, albo mu się palec omsknie i da Ci bana, bo na amx jesteś obok jak @Str.

Edited by Softly
Godzinę temu, Softly napisał:

Oj @besty Trochę zły przykład. Nie znasz tej sprawy od zaplecza, bana dostałem, bo podejrzenie było, że Apollo to Pasta, który moment przed moim wylondowaniem dostał perma za cheaty i grał na innym ipi. Katuz szepnął dla @ selfie, aby zareagował i dał bana instant. Nie wiem po co porównujesz bana gdzie swoje i tak odczekałem, tak jak @kaszel, a że admin ma problem rozpisać demko, gdzie jest to Jego obowiązek jako admina, to już Jego sprawa. Podejrzenie iście lekarskiego podejścia? Admin też człowiek, też się pomyli, albo mu się palec omsknie i da Ci bana, bo na amx jesteś obok jak @Str.

szczerze to lepiej byłoby gdybyś nic nie pisał bo to jest tylko na szkodę w tym wypadku, nie ma znaczenia czy cię podejrzewano o pastę czy o szczypior, jeżeli jest podejrzany gracz, wchodzisz na spekta i musisz byc przekonany, że gracz jest odpalony, zanim dasz bana, jeżeli nie, to wrzucasz demo na forum i czekasz na decyzję UBT, a jeżeli już się pomylisz, to przy skardze/niesłusznym banie o czita powinieneś dać na forum demo i rozpisać 3 podejrzane akcje. Selfie nie zrobił żadnej z tych rzeczy, a był to PERM ban a nie ban na 1 dzień (a dodatkowo sam rozpatrzył zgłoszenie, w którym dał bana). To, że "katuz" mu zgłosił i selfie od razu gracza zbanował (w tym wypadku ciebie) za czitowanie pokazuje, że sprawa wygląda jeszcze gorzej niż myślałem.

Edited by besty
  • Administrator

Banowałeś gracza jako admin dd2 i Twoim obowiązkiem jest podać 3 podejrzane akcje i demo przy skardze/banie, czego nie uczyniłeś, a jeżeli banuejsz czystych graczy, gdzie nie było podejrzanych akcji, to można zadać sobie pytanie jakie są twoje kompetencje na bycie w UBT, nie chcę być niegrzeczny i napisać na bycie adminem w ogóle.

Powiedz mi z czego miałem rozpisać 3 podejrzane akcje skoro demko było czyste? Mam wrażenie, że nie możesz się pogodzić z tym, że kaszel skacze według regulaminu. Wiadomo, że nie każdemu może się podobać werdykt, ale skoro nie łamie regulaminu, to po co mamy kogoś banować? :Thonk:

11 minut temu, selfie napisał:

Powiedz mi z czego miałem rozpisać 3 podejrzane akcje skoro demko było czyste? Mam wrażenie, że nie możesz się pogodzić z tym, że kaszel skacze według regulaminu. Wiadomo, że nie każdemu może się podobać werdykt, ale skoro nie łamie regulaminu, to po co mamy kogoś banować? :Thonk:

połowa serwa tak rashuje codziennie, więc z czym mam się nie móc pogodzić, gdybyś grał częściej niż 5 minut w miesiącu na serwie to byś to wiedział

Jeżeli nie miałeś z czego rozpisywać, to tak jak pisałem wyżej, na jakiej podstawie ban z powodem "czitowanie". Jak dla mnie to jest nadużywanie uprawnień i to jest powodem skargi. A wisienką na torcie jest rozpatrywanie przez Ciebie zgłoszenia w którym admin (Ty) byłeś osobą banującą.

Edited by besty
W dniu 23.09.2020 o 01:35, selfie napisał:

To teraz Ja i moje "trzy grosze" , a czemu wy nie musicie rozpisywać demka, a np. @ Pan Nikt musi ??? co to kurwa jest ??? demko 4 minutowe kazaliście chłopakowi rozpisywać a wy co ??? święte krowy ?? Powiem na koniec tyle gracze z którymi od rana grałem przechodzą na inne sieci i to widzę . Bawcie się dalej.

Pierdolnij sobie 5 pinesek do tabeli adminów sam i mi przy okazji pare warnów na podbudowanie ego chłopaszku. 

Edited by 150fps.

Nie rozumiem tego płaczu od trzech dni. Nie wiem czy to jakieś ograniczenie czy kompleks z Waszej strony, no ale w internecie to każdy kozak. Selfie jako szef UBT, gdy banuje typa to rozpiskę podsyła do działu UBT. Tak samo robi Roni czy inni członkowie UBT. Rzadko przy poście z banem tą rozpiskę widać. Admin dostępu do działu UBT nie ma, wiec musi rozpisac demko pod postem z banem. Tez często sie zdarza, że admin sie pomyli i rzuca magiczne „gracz czysty, proszę o UB”. W tamtym przypadku co admin dostał minusa i tak rzewnie o to płaczecie, admin został wywołany do rozpiski, ale napisał, że On rozpisywać nie będzie bo wszystko widać i elo. Czyli uwazal, że typ używa tych skoków, ale UBT/opiekun niech sie domyśli. Jakby napisał „gracz nie używał niedozwolonych skokow” to sprawa zamknięta bez żadnych kar. Ciężko coś takiego zrozumieć? Zacznijcie odróżniać niektóre rzeczy i dopiero potem róbcie afery. Miłego dzionka.

(Jeżeli post będzie przeszkadzał opiekunom/moderacji to możecie usunąć)

• Junior Administrator

W dniu 22.09.2020 o 19:44, besty napisał:

tutaj jest porównanie, jakie kryteria stosuje ten sam człowiek gdy ban jest dany przez kogoś innego niż przez niego

Podobny temat, wina admina taka sama i kara taka sama - tyle, że w tym przypadku pojawiła się proszona rozpiska od admina i temat został rozwiązany przeze mnie, nie przez selfiego.

Kryteria powiedziałabym, że standardowe.

Za niesłuszne zbanowanie z powodem "czitujesz" admini nie dostają ostrzeżeń. Za napisanie "sprawdziłem demko, pomyliłem się, jednak czyste" też jeszcze nikt ostrzeżenia nie dostał. Wystarczy troszkę poszperać w tematach w archiwum i upewnić się jak tutaj działamy.

Nic w tym nadzwyczajnego, że jeżeli administrator sieci i szef ubt analizując demo widzi, że zbanował czystego gracza i nie ma na demku wątpliwych akcji, które nadałyby się do rozpisania, daje mu UB i nie czeka, aż inny członek ubt uczyni to za niego, tak jak musi robić to admin serwera - nie jest to nadużywanie, a po prostu używanie uprawnień.

Porównanie niezbyt trafne.

Nie trzeba być Einsteinem aby zauważyć podwójne standardy w pracy administracji, ocenie adminów i tym za co się daje ostrzeżenia i jak się zachowują opiekunowie przy banach, które sami dają, a jak się zachowują przy banach, które dała inna osoba.

Dobrze by było zobaczyć jakieś sensowniejsze przykłady niż ten, który zaprezentowałeś powyżej, tym bardziej, że piszesz tu nagle o opiekunach w liczbie mnogiej, a skarga oraz dowody dotyczą tylko jednego opiekuna.

Z tego co można zaobserwować w skargach na #2 (z których większość i tak jest niesłuszna), to naprawdę rzadko kiedy sypiemy ostrzeżeniami - wszystkie obecne ostrzeżenia adminów ze skarg zostały zaprezentowane w tym temacie. Tak więc chyba nie do końca wiesz o czym mówisz ^^.

Jeżeli masz jednak ochotę zarzucić również mi coś konkretnego i poprzeć to dowodami, zapraszam Cię z osobnym tematem, którym zajmie się już ktoś inny.

admin napisał 2-3 akcje z dema obejrzyj, w domyśle pierwsze, więc nawet całego nie trzeba było oglądać (do poświęcenia 1.5 minuty czasu na demo) , a przez zwykłe czepialstwo gracz musiał czekać dzień z jak mniemam niesłusznym banem.

To jest to - w domyśle.

Gracz musiał czekać z niesłusznym banem głównie dlatego, że admin mu tego bana nadał, a następnie nie wskazał dokładnych akcji, które jego zdaniem były niezgodne z regulaminem w wyznaczonym do tego czasie i pozostawił domysły. Skoro kogoś banujemy, to wskazanie czasówek osobom, które mają za zadanie dokładną analizę i podejmowanie decyzji w takich sprawach (nie mówiąc już o ogólnej kontroli pracy adminów), nie jest chyba jakimś wygórowanym czy "logicznie bezsensownym" wymogiem, prawda? Krótkie demko = mało roboty przy rozpisce :).

Dla małego porównania - w poniższym temacie ten sam admin rozpisał dokładnie każdą sytuację, która jego zdaniem była rażąco podejrzana w przeciągu również niecałych 5 minut. Nie napisał obejrzyj sobie 4-5 ostatnich minut pierwszego dema i wybierz sobie sam za co zbanowałem na tzw. odwal się. Nie rozumiem dlaczego teraz, kiedy został ponownie poproszony przez opiekuna praktycznie o to samo, jesteście tym faktem zbulwersowani.

Podsumowując

W obu przypadkach selfie wykonał swoją robotę, a mieszanie działu ubt z działem skarg serwera nie do końca w tym przypadku współgra, tematy nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Może miałoby to ciut większy sens, gdyby Pan Nikt był męczony o rozpiskę/otrzymał ostrzeżenie mimo napisania, że jednak się pomylił i prosi o ub dla gracza, ale przecież nie tak sprawa wyglądała ^^.

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.