Jump to content
  • Create New...

Recommended Posts

filmyseriale2.png.d175206504d50054edaafa65fba16788.png

Witam serdecznie.
Dzisiaj chciałbym przedstawić serial animowany, który być może nie każdemu przypadnie do gustu.
Wszystko dlatego, że serial ten jest szalony i nieschematyczny, gdzie nietrudno zauważyć czarny humor.
Ale z pewnością jest to produkcja dla osób z wypaczonym poczuciem humoru,

lubiących niekonwencjonalne i surrealistyczne elementy połączone z dawką śmiechu.
Twórcy serialu na bank mieli nierówno pod sufitem, jednakże z racji mojego zboczenia humorystycznego, serial jak najbardziej mnie zainteresował.
Nietrudno zauważyć fascynację i nawiązanie do "
Powrotu do przyszłości".

Przedstawiam Wam serial pt. "
Rick i Morty".

rick-morty-portal-i40514.jpg.a3472b82e152a852314d592f287a6c70.jpg

Serial opowiada o zwariowanych i odbiegających od normy przygodach oraz podróżach przez inne, alternatywne wymiary.
Głównymi bohaterami są Rick oraz jego wnuk Morty. W późniejszym czasie w podróżach towarzyszą im pozostali członkowie rodziny.
Rick jest uzależnionym od alkoholu, ekscentrycznym naukowcem, dla którego szkoła i normy nauczania to bzdury.
Morty to nastolatek z typowymi problemami emocjonalnymi, który jest odważny, lecz brak mu pewności siebie.
Razem podróżują po innych galaktykach, przeżywając masę dziwacznych przygód.
Połączenie rodzinnych problemów z masą co raz to nowszych pomysłów Rick'a, serwuje nam stos porąbanych akcji, pełnych czarnego humoru.

1249852234_rick-and-morty-porbana-sztuka-ksika-1180x541.thumb.jpg.2cf0d58a3b80814af98db50f051c6a3d.jpg

Kilka informacji nt. produkcji.

Twórcy: Justin Roiland, Dan Harmon
Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone
Gatunek: animowany, komedia, sci-fi 
Pierwsza emisja (świat): 2 grudnia 2013
Pierwsza emisja (Polska): 27 sierpnia 2016
Liczba sezonów/odcinków: 4/36

rick-morty-min142.png.bf6217e96c07b5303f41a245037e475c.png

Obsada głównych ról

Rick Sanchez- Justin Roiland (dubbing polski- Modest Ruciński)
Mortimer "Morty" Smith- Justin Roiland (dubbing polski- Michał Głowacki)
Beth Smith (Sanchez)- Sarah Chalke (dubbing polski- Klementyna Umer)
Jerry Smith- Chris Parnell (dubbing polski- Jacek Bończyk)
Summer Smith- Spencer Grammer (dubbing polski- Agnieszka Kudelska)

*dubbing polski na platformie Netflix

RickMorty-940x584.jpg.ba537a155edd99b28e962fa8f863ee18.jpg

Opis głównych postaci

Rick Sanchez- człowiek o nadludzkim umyśle, nietuzinkowy naukowiec, alkoholik. Jest ojcem Beth oraz dziadkiem Morty'ego i Summer.
Uważa wszystkich za gorszych od siebie, zdefiniowany w innych wymiarach jako C-137.

Mortimer "Morty" Smith- niestabilny emocjonalnie nastolatek o wielkiej odwadze i braku pewności siebie.
Beth Smith- córka Rick'a, matka Morty'ego i Summer oraz żona Jerry'ego. Pracuje jako chirurg zwierzęcy.
Ma kompleks na punkcie swojego zawodu bo pragnie być prawdziwym chirurgiem.

Summer Smith- siostra Morty'ego, zazdrosna o przygody brata 17-letnia dziewczyna. Wykazuje obojętność do otaczającego ją świata i zachowuje się jak typowa nastolatka.
Jerry Smith- ojciec Morty'ego i Summer, mąż Beth. Buntuje się przeciwko Rickowi i jego wpływom na rodzinę.
Fajtłapa, niespełniony zawodowo, który obwinia teścia za problemy rodzinne.

every-rick-ranked-split.jpg.12cccfd094844092b1d8709213808144.jpg

Nie będę przytaczał typowo recenzji z innych portali.
Napiszę tylko tyle, że produkcja ta podobała się prawie każdemu, kto ją obejrzał, a średnia ocena wynosi 9/10.
Ja osobiście jestem fanem takiego contentu i takiego humoru.
Oglądając kolejne odcinki, nie byłem w stanie przewidzieć co dokładnie się wydarzy.
Pewne było tylko jedno: kolejna, porąbana przygoda!
Trzeba przyznać, że twórcy mimo zafascynowania "Powrotem do przyszłości" wykazali się ogromną kreatywnością.
Uważam, że mają nieźle porobione pod kopułami, ale oczywiście w pozytywnym tych słów znaczeniu.
W serialu nie znalazłem nudy, cały czas się coś działo.
Kolejne odcinki ciągle zaskakiwały mnie czymś niesamowicie pokręconym i fantastycznym.
Ponadto przez wszystkie odcinki towarzyszył mi śmiech, pełno tam elementów komedii i nietuzinkowego humoru.
Mogę przyczepić się jedynie do ostatniego sezonu, który serwuje nutkę przymusu w jego produkcji.
Będąc w stu procentach szczerym i podsumowując powyższe myśli, śmiało mogę dać ze swojej strony 9/10.
Jest to jedna z niewielu produkcji, które tak niesamowicie przypadły mi do gustu i zaraziły "zajawką".
Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą animowaną gratką.
Dla ludzi z dziwacznym i nieszablonowym poczuciem humoru jest to pozycja obowiązkowa. 

See ya!

Źródła: Wikipedia, Filmweb

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.