Jump to content

Obszerny temat propozycji


FROZEN
 Share

Recommended Posts

Cześć. Przez kilka dni zbierałem informację na temat propozycji/bugów na serwerze. Analizując również dział propozycji na forum zauważyłem, że nie ma takiego tematu ogólnikowego aby składać tam propozycję nie tylko na temat dodania map czy perków, ale chodzi o całokształt (bugi z perkami, klasami, mapy i wiele innych). Chodzi głównie o to aby wszystko co tu napiszę zostało przeanalizowane i w razie akceptacji niektórych elementów dodać to wszystko na następny reset. Więc zaczynajmy. 

- Perk Skrzydła Archanioła. Konsultowałem tę sprawę z kilkoma osobami, między innymi z @ ACAB i @ CYNIU i kilkoma graczami na serwerze i wychodzę z taką propozycją aby perk ten został zablokowany na klasie "Cichy".

- Kod dający nagrodę w postaci chyba 500 expa i 50 monet. https://1shot2kill.pl/topic/47611-małe-uwagi/  Tutaj jest opisany problem, oczywiście do naprawy. Fajną opcją byłoby również może zwiększenie nagrody do 100 monet i 800 exp. Ta kwestia zostaje do przedyskutowania.

- Bug z wyrzucaniem perków. Chodzi o to, że gdy kupujemy w sklepie perk i gramy z nim kilka rund nagle się usuwa. Nie jest to kwestią klasy czy perku innego gracza tylko gdzieś musi coś się plątać, bo jest to denerwujące. Czasem spotykam się z krytyką w moją stronę, że to moja wina, żebym oddawał perk. Niektórym ciężko jest to przetłumaczyć.

- Perk Krytyczne naboje koliduje z atutem Pociskowiec tak jak wspomniał @xKuLA. Ja na klasie Gladiator (do której przejdę niżej) mając krytyczne naboje 1/3 + pociskowiec biję w klatkę z P90 po 190 jednym hitem.

*Atut, który jest podany wyżej również dodaje ogromnego boosta klasie "Morderca" gdzie sama klasa ma 1/8 na zadanie podwójnych obrażeń.

- To będzie coś w stylu pytania. Na klasie "Gladiator" mam 1/2 na natychmiastowe zabicie w głowę, ale zauważyłem, że gdy trafiam na zabijakę i ktoś odpali "E", to atut 1/2 hs przestaje działać. Nie wiem czy jest to również bug czy po prostu tak ma być. Jeżeli bug to do naprawy. 

- Z balansowanie klas dostępnych dla wszystkich. Balans klas nie jest zachowany, idealnym przykładem są dwie klasy: Oficer (Może natychmiastowo przeładować broń, 1/2 szansy na +20 doświadczenia), Szaleniec (wybucha po śmierci, moduł odrzutowy +50 obrażeń do HeadShota). To jest tylko jeden przykład z kilku. Jak widać, oficer nie ma podjazdu do Szaleńca. Imo pozamieniać klasy "useless" na jakieś nowsze, odświeżone. 

- Klasy Szaleniec i Medyk są zbyt mocne. Medyk ze scouta 1/2 zabija praktycznie 1/1, do tego posiada 3 apteczki + mp5. Atuty szaleńca podałem wyżej (zobaczcie wyżej, Oficer, a Medyk). Szaleniec jest na tyle irytujący, że znajdują się on w przeciągu kilku sekund na respie, a do tego wybuch, który on powoduję ma niewyobrażalnie duży zasięg. Kwestię znerfienia zostawiam d0naciakowi. W razie czego oferuję swoją pomoc.

- Klasa (Premium) Lodowy Samuraj - 1/8 na zamrożenie, odporny na strzały w nogi, za fraga 30 hp. Klasa (MEGA PREMIUM) Kapitan - 1/1 z AWP, ciche chodzenie, przebranie wroga. Nasuwa się pytanie, dlaczego zwykła klasa premium jest lepsza od Mega premium? Dodanie coś Kapitanowi jest według mnie niezbędne, klasa nie ma żadnych dodatkowych atutów. 

- Opis perków. Fajnie by było gdyby zostały zaktualizowane opisy perków jakie mają zalety. Przykładem jest Molotov (Dostajesz 2 granaty Molotova). Wszystko fajnie, ale co z tego. Opis mógłby wyglądać tak: Dostajesz 2 granaty molotova, które zadają x obrażen (+int). Dużo lepiej, jest to podejrzewam kwestia kilku sekund aby coś takiego dopisać. 

- Naprawa komendy rtv. Poniżej dziesięciu graczy po wspianiu RTV pokazuję się votemap, ale nie są to małe mapy, tylko normalne grywane w dzień. Można wprowadzić komendę "mala mapa".

- Dodanie jakiegoś fajnego konkursu, bo wbicie 401 lvla jest ciężkie. Można dodać coś typu nagrody dla top5 serwera na koniec resetu czy coś w tym stylu. Sprawdzaniem demek czy ktoś sobie nie nabija w nocy z kolegą mogę się zająć :)

 

Na razie to chyba tyle ode mnie. Prosiłbym o nie zamykanie tematu żeby gracze mogli dodać coś od siebie lub wyrażali swoją opinię. Wyżej przedstawione przeze mnie propozycję pisałem z pamięci, możliwa jest aktualizacja tematu po wykryciu czegoś niezbędnego do dodania. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wypowiedzi. PRZYPOMINAM: Te zmiany niech wejdą po resecie, żeby zaskoczyć stałych i nowych graczy. 

 

Pozdrawiam, hot coffee

 

Edited by FROZEN
Link to comment
Share on other sites

Ja pamiętam o tych skrzydłach nie musicie w każdym temacie o nich pisać bo nie zapomniałem. Bug z perkami zgłaszałem Donkowi, problem z kodem też. O RTV też wspominałem, nie musicie tworzyć kolejnych tematów z tym. O szaleńcu też pamiętam-mam to zapisane. Jakbyśmy mieli robić konkurs to było by za Top3 (chodzi o ranking Top15) i 401 nie jest jakoś ciężko wbić wystarczy grać jedna klasa a nie pięcioma.

Poczekam do wypowiedzi Donka 

@ d0naciak

Link to comment
Share on other sites

Generalnie możemy to rozwiązać w ten sposób że na reset poinformujemy Was o tym co zostało z tych propozycji wykorzystane - odpowiedź damy w tym temacie.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś ale to zapraszam do wypowiedzi :D 

Co do ogólnego tematu z propozycjami to też tuż przed resetem zrobimy przegląd forum i poukładamy tam pewne sprawy ;)  Także z czasem myślę wiele się wyjaśni ^^ 

Link to comment
Share on other sites

Tak jak i  @ FROZEN proponuję osłabienie Szaleńca, sam nim gram i zgadzam się, że jest za mocny. Medyka bym zostawił, bo pomimo 1/2 scouta i mp5, rzadko widuję żeby nim ktoś grał (wyjątek to dust2_long), więcej osób gra już Rakietnikiem czy Pyro.

 

Jednak co do osłabienia Skrzydeł, bardziej byłbym za czymś w stylu zmienienia na rzadszy drop/ dmg+int, ponieważ nawet nie będąc Cichym możemy one shotować małe lvl.

 

Rtv. Fajnie byłoby gdyby wymuszone rtv dawało małe mapy <=11 osób na serwerze, albo dodać komendę "mala mapa" działającą w ten sam sposób.

 

 

Ode mnie to tak:

1.Naprawa pluginu do nie blokowania w minach, na początku było super, ale ostatnimi czasy często zdarza, że plugin nie działa i gracze się blokują.

2.Usunięcie/ulepszenie/złączenie klas którymi nikt nie gra:

-Wyrzutnik (Może jakaś fuzja z *Oficerem?)

-Wsparcie Medyczne (Może jakaś fuzja z Medykiem, ale z mniejszym leczeniem za strzał)

-Wampir (Tak jak wyżej, ale mniej kradzieży za strzał)

-Torpediusz

-Tajniak

-Pompownik  (Może fuzja z kompetenciakiem, typu też szansa 1/x)

-Partyzant

-Oficer*

3.Jak już wcześniej pisałem, zabrania dla graczy 300/3x0 możliwości posiadania perku, ewentualnie perk niszczący się z czasem upływu rund.

Gracze na tym poziomie mają bardzo dobre staty + atut + staty z klanu, nawet bez perku są ciężcy do zabicia dla małych lvl.

To może być bardzo duża zmiana, aż za duża, więc alternatywnie brak atutu.

4.Może jakieś powiadomienie na czacie, gdy zostaje nam 5% skina, a my dalej go używamy, widziałem już trochę reakcji gdzie jest mój skin :).

 

Jak coś mi jeszcze przyjdzie do łba, to edytuję.

 

EDIT:

5.Jeżeli byłoby to technicznie możliwe, są takie asy, co mimo kicków i pisania do nich, ciągle wchodzą i grają na braku(x dzień z rzędu), może wprowadzić taką opcję, że jak gracz rozegra 2 rundy na braku to wybiera mu jakąś losową darmową klasę lub nawet Wyborowego? (m4 i ak).

 

Edited by MudzineK
Link to comment
Share on other sites

Osłabienie szaleńca? nie no nie widzę tego tak szczerze no sami wymieniacie klasy którymi nikt nie gra no nie sa one jakies super ale jednak taki szaleniec no radzi sobie z innym klasami. 

Myślę ze to wyjdze na - bo jednak duzo  osob gra ta klasa i zmienianie czego w niej no nie ma dla mnie sensu, jedynie może odstraszyć/ zniechęcić do gry, ale to tylko moje zdanie Pozdrawiam cieplutko :D 

By xPtaku,

Na obecną chwilę szaleniec jest zbyt mocna klasa nawet bym powiedział że jest mocniejszy od niektórych klas premium

Link to comment
Share on other sites

Co do szaleńca, myślę że wystarczy mu osłabić wybuch po śmierci albo zastąpić to czymś innym, mega irytuje jak gość cie nie trafi ani razu ale wybuchnie ci na twarzy za 120 dmg, i gdy szaleńców biega po 8 na raz to chociaż byś sie starał któryś cie dobije tym wybuchem i nic z tym nie możesz zrobić, a uniknąć bliskiego kontaktu z nim też ciężko jak leci w ciebie tym modułem odrzutowym. Szaleniec sam w sobie jest fajny i inne zmiany by go zabiły :frog_sad:

 

Imo fajnym rozwiązaniem byłoby zwiększenie zdobywanego expa ale osłabienie 250/300 lvli + w sposób jaki przedstawił  @ MudzineK . Resety i tak są co miesiąc a ostatnio nawet nikt tego 401 nie dobija lub jest to 1 osoba męcząca po 10h dziennie :rofl:. Dodatkowo ciężko dogonić gości którzy kupują w 1 dzień po resecie 150/250 lvl  i sobie tak śmigają z betonem na 175 kondycji i 240 hp.

 

Wyrzutnik to bardzo fajna klasa (lubie czasami się nim pobawić) mimo że nikt nim nie gra ,  myślę że gdyby dostał jakiś ciekawy dodatkowy bonus na pewno ktoś by nim zaczął grać.

Link to comment
Share on other sites

A ja z szaleńca bym usunął moduł nic więcej, wybuch by został tak jak jest. Natomiast do skrzydeł się nie zgodzę, każda klasa ma perk który pomaga, można obniżyć dmg albo Inta ale nie blokowac bo równie dobrze można zablokować wtedy 3/4 perkow dla jakieś innej klasy np eliminator na lodowym, scout/awp na komandosie, uważam że cichy ma już dość blokad a po 120lvl i tak jest słabszy od innych klas ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak już szaleńca zmieniać to z chęcią oddam wybuch po śmierci za +100% obrażeń w głowę :)

Co do cichego i skrzydel to koniecznie trzeba coś z tym zrobić. Nie może być tak że gość sobie lata niewidzialny i wali po 200dmg nie wiadomo skąd i kiedy. Najlepiej w ogóle usunąć cichego, od razu przyjemniej będzie się grało. Zastąpić jakąś normalną klasą. A jak nie to chociaż zablokować żeby nie dało się mieć skrzydeł na cichym. 

Lodowego podniósł bym do mega premium. 

Z zabijaki zdjął bym te obrażenia w głowę do - 50% a nie - 80% bo w heada dostaje mniej niż w ramię. 

Co do reszty klas to też przydało by się odświeżenie. Może mniej klas ale lepiej zbalansowane. 

Koniecznie wprowadzić opcje mała mapa i może dodać kilka nowych map

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.