Jump to content

Microsoft Whiteboard z nową ikoną na iOS i Windows 10


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Manager

lead_100320201615_54020.jpg

Microsoft wprowadza nowe ikony swoich aplikacji w Windows 10, na Androidzie i iOS już od wielu miesięcy. Proces ciągle trwa i co jakiś czas docierają do nas kolejne aktualizacje. Ostatni duży rzut zapowiedziano w lutym, kiedy to gigant pokazał ponad 50 nowych ikon. Jedną z nich otrzymała właśnie aplikacja Whiteboard.

Nowe ikony w Windows 10 zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami Fluent Design System, który do znajomych symboli dodaje głębię, kolor, gradienty, podświetlenia i cienie. Ikony utrzymane w tym stylu są wizualnie spójne, co jest pewnym wyjściem z sytuacji, w której w jednym systemie, tuż obok siebie możemy zobaczyć ikony aplikacji jednego producenta w co najmniej czterech różnych stylach z różnych epok, począwszy od wczesnych lat 90.

Whiteboard

W przypadku Microsoft Whiteboard zmiana jest przede wszystkim odejściem od estetyki Flat, która była wyznacznikiem stylu Metro/Modern UI, zapoczątkowanego w Windows Phone i kontynuowanego w Windows 8. Płaskie, jednolite ikony, umieszczane zwykle na kafelkach, swoje lata "świetności" mają już za sobą i Microsoft konsekwentnie od nich odchodzi. Ową "świetność" umieszczam w cudzysłowie nie bez powodu. Windows 8 był bowiem najgorzej przyjętym systemem Microsoftu pod względem wizualnym. O ile w rankingach najgorszych "Okienek" często pierwsze miejsce okupuje Vista, to przynajmniej nie można jej było zarzucić jednego — braku urody.

Oprócz zmiany ikony ta wersja Whiteboard zawiera też zwykłe poprawki błędów i ulepszenia jakości. Aplikację można pobrać bezpłatnie z Microsoft Store oraz Apple App Store.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.