Jump to content

Valve planuje kolejne części Half-Life po wydaniu Alyx


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Manager

lead_040320201902_796001.jpg

Gdy po wielu latach milczenia Valve zapowiedział Half-Life: Alyx, wielu fanom serce zabiło mocniej. Pozornie zapomniana przez twórców seria okazała się wcale nie tak zapomniana. Zbliżająca się wielkimi krokami premiera to doskonały tytuł wykorzystujący możliwości VR, którego trzy gameplay'e ukazały się w ostatnich dniach. Co więcej, Valve nie zamierza na nim poprzestać. Innymi słowy... Half-Life 3 confirmed?

Na finał historii o Gordonie Freemanie, wojnie Ziemi z Kombinatem i kilku tajemniczych wydarzeniach gracze czekają od 2007 roku. Wtedy to ukazała się ostatnia do tej pory część cyklu, zakończona gigantycznym cliffhangerem. W międzyczasie, zamiast tworzyć nowe gry ze swej najbardziej płodnej franczyzy, Valve zajął się rozwijaniem i zarabianiem na Steamie, a ostatnio także wydawaniem... karcianek. Tak czy inaczej firma wraca na właściwe tory i zbiera się do premiery Half-Life: Alyx. Prawdopodobni nie będzie to jedynie wyskok po latach, lecz początek odrodzenia serii. Tak przynajmniej sugeruje Robin Walker, projektant gier z Valve:

Half-Life wiele dla nas znaczy i było dla nas szczególnie satysfakcjonujące ponowne oswajanie się z jego postaciami, settingiem i mechaniką. Są w zespole Half Life: Alyx członkowie, którzy byli w Valve od czasu Half-Life 2, a także kilku jeszcze z czasów oryginalnego Half-Life'a. W zespole są też ludzie, dla których Half-Life: Alyx jest pierwszym tytułem z serii, nad którym pracują — a wielu z nich ma z pewnością nadzieję, że nie ostatnim. (...) Absolutnie postrzegamy Half-Life: Alyx jako nasz powrót do tego świata, nie jako jego zakończenie.

Choć niestety nie można jeszcze z całą stanowczością powiedzieć "Half-Life 3 potwierdzony", to jednak nadzieje graczy (ale też samych twórców) zostały ponownie rozbudzone. Valve daje wyraźny znak, że nie zapomina o swym największym przeboju i nadal używa go do zaprezentowania najnowszych osiągnięć technologicznych (a może jest odwrotnie?). Przypomnijmy, że Alyx jest prequelem wydarzeń z Half-Life 2, a wielu graczy czeka również na ich sequel. Czy go otrzymają — tu decyzja należy do Valve.

Na koniec obiecane gameplay'e z nowego tytułu VR. Starsi gracze od razu zauważą wiele znajomych motywów, wliczając w to dźwięki. Wiele z nich zostało użytych ponownie, a część pochodzi jeszcze z 1998 roku!

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.