Jump to content

Nadchodzą desktopowe procesory Intel Core 10 generacji


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_030320201301_607979.jpg

Dziesiąta generacja procesorów Intela już się zadomowiła na laptopach, tymczasem na PC nadal króluje 9 generacja. Intel musi jednak zewrzeć szyki i przygotować się do sporej potyczki z AMD, które w ostatnich latach nadrabiało dystans, jaki dzielił go od Intela, który chyba poczuł się nieco zbyt pewnie na swojej pozycji monopolisty. Dziesiąta generacja deskotpowowych układów Intel Core pojawi się lada moment i sugeruje to Dell.

Jak wynika z nowej reklamy pecetów Dell XPS Tower, którą opublikowano na YouTube, procesory Comet Lake 10 generacji wydają się być tuż za rogiem i są gotowe zmierzyć się z procesorami AMD Ryzen. Można spodziewać się pełnej gamy układów od 10-rdzeniowego i9-10900K (zastępującego i9-9900k) przez 8-rdzeniowego i7-10700K, aż do układów Core i5 i i3 z odpowiednio sześcioma i czterema rdzeniami.

Aby pozostać konkurencyjnym, Intel podobno planuje obniżyć ceny i chce wprowadzić hyperthreading do modeli z całej oferty. Te procesory będą więc bezpośrednio konkurować z układami Ryzen 9 zarówno pod względem wydajności, jak i kosztów. Jednak według Wccftech będą prawdopodobnie znacznie bardziej energochłonne, pochłaniając do 300 watów przy maksymalnym obciążeniu.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.