Jump to content

Windows 7 dalej traci udziały, choć już nie tak gwałtownie. Edge z rekordowym wynikiem


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_020320201252_608390.jpg

Najkrótszy miesiąc roku już za nami, więc przyszedł czas na jego podsumowanie. NetMarketShare jak zwykle opublikował statystyki obejmujące cały miesiąc, więc możemy się przyjrzeć, jak w lutym malowała się sytuacja na rynku systemów operacyjnych i przeglądarek. To dość ciekawy okres, bo poprzedziły go dwa ważne wydarzenia: odesłanie na emeryturę Windowsa 7 oraz premiera nowego Microsoft Edge.

Oba te wydarzenia miały miejsce w styczniu i już wtedy wywarły widoczny wpływ na rozkład sił w swoich kategoriach. Windows 7 stracił wtedy 4,01 pkt proc., a to spore wahanie, natomiast Edge osiągnął udział rzędu 7,02%, czyli najwyższy w swojej historii. W kolejnym miesiącu sytuacja się trochę uspokoiła. Zobaczmy, jak to wyglądało wśród systemów desktopowych.

NetMarketShare

Na pecetach nieprzerwanie króluje Dziesiątka, w lutym osiągnąwszy udział 57,39%, czyli tylko o 0,31 pkt proc. większy niż w styczniu. Równie nieznacznie spadł udział Siódemki — z 25,56% do 25,20%. Co ciekawe, drobny wzrost zaliczył w tym okresie Windows 8.1 — z 3,38% do 3,48%. Można to zinterpretować w ten sposób, że większa część użytkowników Windows 7, która wzięła sobie do serca ostrzeżenia o skutkach korzystania z niewspieranego systemu, błyskawicznie przeniosła się na nowszy system już w styczniu.

NetMarketShare

Wśród przeglądarek desktopowych również trwa kontynuacja zmian widocznych w styczniu. Chrome ponownie traci udział (z 66,93% do 67,27%), a zyskuje go Edge (z 7,02% do 7,39%), co jest ponownie jego życiowym rekordem. Microsoft Edge dogania powoli Firefoksa (z 8,12% do 7,57%), który już w marcu może spaść na ostatnie miejsce podium po tym, jak przez lata był przeglądarką numer 2.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.