Jump to content

Zyski z Windowsa nie będą satysfakcjonujące z powodu koronawirusa i Microsoft o tym wie


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_270220200905_859998.jpg

"Wszyscy mają koronawirusa, mam i ja!" - powiedział Microsoft i ostrzegł wszystkich lojalnie przed tym, żeby się nie spodziewać cudów po wynikach finansowych za trzeci kwartał, który kończy się 31 marca. Publikując w styczniu wyniki za drugi kwartał, zwyczajowo gigant podzielił się prognozami na Q3. Przewidywał wóczas dochód mniej więcej na poziomie 10.75 - 11,15 miliardów dolarów w kategorii Personal Computing, na którą składa się między innymi Windows 10. Teraz musi skorygować te szacunki właśnie w związku z epidemią koronawirusa.

Microsoft już w styczniu bardzo ostrożnie podchodził do tych szacunków, ale przez ten ostatni miesiąc sytuacja drastycznie się zmieniła. Wirus spowodował między innymi odwołanie targów MWC i choć popyt nadal utrzymuje się w granicach normy, to epidemia znacznie wpłynęła na łańcuch dostaw. To po prostu musi się bezpośrednio odbić na sprzedaży licencji Windows 10.

Microsoft twierdzi jednocześnie, że w pozostałych kategoriach działalności sytuacja nadal jest stabilna i gigant nie zmienia swoich wytycznych w tym kontekście. Jednak rynek konsumencki jest nadal największym źródłem przychodów dla Microsoft, więc na pewno będzie to miało realny i jednoznacznie negatywny wpływ na wyniki finansowe. To kolejny dowód na to, że koronawirus COVID-19 ma nie tylko wpływ na ludzkie życie i zdrowie, ale również na stabilność światowych finansów i gospodarki. Można wiec śmiało powiedzieć, że rynek technologiczny też jest ofiarą epidemii.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.