Jump to content

Microsoft uruchamia Drukowanie uniwersalne, chmurową usługę zastępującą serwer wydruku


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_260220201756_558873.jpg

Praktycznie wszystkie duże firmy korzystają z serwerów wydruku, które łączą drukarki z komputerami-klientami poprzez sieć. Serwery te zarządzają zadaniami zainicjowanymi przez użytkowników w oparciu o dostępność drukarek. Microsoft pracuje teraz nad nowym rozwiązaniem bezserwerowym, gdzie zadania te będą obsługiwane przez infrastrukturę chmurową. Jak dokładnie ma działać Universal Print i kto może z niego korzystać?

Drukowanie uniwersalne

Zainteresowane organizacje mogą już teraz zarejestrować się w testach wersji private preview. Do formularza rejestracji Microsoft dołączył krótki opis usługi, której tłumaczenie tu przytaczamy:

Drukowanie uniwersalne to oparta na chmurze infrastruktura drukowania [w ramach] Microsoft 365, która umożliwia proste, bogate i bezpieczne doświadczenie wydruku dla użytkowników oraz redukcję czasu i wysiłków dla IT. Szkoły i firmy, które chcą wdrożyć prywatną wersję zapoznawczą tej usługi muszą posiadać Windows 10 Enterprise lub Education w wersji 1903 lub nowszej, a także Azure Active Directory (dowolna edycja). Rozwiązanie nie wymaga Windows Server.

Drukowanie uniwersalne jest już dostępne na portalu Azure. W jego opisie możemy przeczytać, że:

Drukowanie uniwersalne to nowoczesne środowisko usług drukowania na platformie Azure przeznaczone dla firm i organizacji edukacyjnych o dowolnej wielkości. Ten portal umożliwia administratorom zarządzanie urządzeniami drukującymi bez potrzeby wdrażania serwerów wydruku:
  • Rejestruj drukarki w usłudze Azure Active Directory
  • Steruj właściwościami i konfiguracją drukarek z jednej centralnej lokalizacji
  • Zarządzaj dostępem użytkowników i grup do drukarek, które są prezentowane użytkownikom za pośrednictwem chmury, w całej organizacji
  • Użytkownicy bezproblemowo odnajdują drukarki i drukują, używając swoich poświadczeń usługi AAD

Na stronie usługi możemy zobaczyć jej przegląd, zarządzać drukarkami, łącznikami i konwersją dokumentów, a także monitorować raporty. Microsoft nie podał jeszcze planowanej daty ogólnej dostępności ani też nie poświęcił drukowaniu uniwersalnemu osobnego posta na blogu.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.