Jump to content

Najpierw MWC 2020, a teraz GDC 2020. Kolejne technologiczne ofiary koronawirusa


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_250220201017_523595.jpg

O tym, że koronawirus COVID-19 ma destrukcyjny wpływ nie tylko na ludzkie zdrowie, ale również na gospodarkę, nie trzeba nikogo przekonywać. Zamykane są fabryki, pustki w sklepach i kosmiczne windowanie cen spowodowane paniką mieszkańców tych regionów, gdzie pojawiły się pierwsze przypadki choroby.

Świat nowych technologii również mocno oberwał - targi MWC 2020 w Barcelonie musiały zostać odwołane, bo praktycznie każdy z dużych producentów wycofał się z udziału w obawie przed wirusem. Nie jest to zaskakujące - tak duże skupisko ludzi z całego świata to aż proszenie się o kłopoty.

MWC to nie jedyne duże wydarzenie, które może paść ofiarą COVID-19. Targi Game Developers Conference 2020, które odbywają się co roku w San Francisco, również mogą zostać odwołane. Fala rezygnacji powoli się rozpędza, bo swój udział najpierw odwołało Sony, Facebook, a teraz o wycofaniu swojego udziału poinformowało Kojima Productions. Twórcy serii "Metal Gear" i jednej z najciekawszych gier ostatnich miesięcy, czyli "Death Stranding" nie pojawią się na targach i tyczy się to rzecz jasna samego Hideo Kojimy. Jest to tym bardziej niefortunne, że miał on wygłosić wykład na temat tworzenia "Death Stranding"

Podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu naszego udziału w konferencji Game Developers Conference 2020 ze względu na rosnące obawy związane z nowym koronawirusem. Niestety, choć było to bardzo oczekiwane przez fanów, niestety nasza decyzja obejmuje także sesję Hideo Kojimy i sesję Erica Johnsona.

To może być początek większej lawiny i targi GDC również mogą zostać całkowicie odwołane, jeśli kolejni producenci pójdą śladem Kojimy, Sony i Facebooka. Z jednej strony naprawdę żal, z drugiej jednak instynkt samozachowawczy sugeruje, że to naprawdę dobra i odpowiedzialna decyzja.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.