Jump to content

Adobe Photoshop obchodzi 30 urodziny. Trafią do niego nowe funkcje AI


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_200220201325_901927.jpg

Photoshop obchodził wczoraj swoje 30 urodziny! Przez 10950 dni artyści, designerzy, fotografowie, profesjonaliści i amatorzy korzystali z magii Photoshopa, by przenosić obrazy z wyobraźni do grafiki komputerowej, obrabiać zdjęcia, malować, projektować, retuszować i składać grafiki.

Historia programu, jeszcze sprzed wersji 1.0, zaczęła się od stworzenia efektów do filmu Otchłań Jamesa Camerona. W 2005 roku, w Photoshop CS2 zadebiutowała magia pędzla korygującego, a później do programu trafiło więcej funkcji wykorzystujących sztuczną inteligencję, takich jak wypełnienie z uwzględnianiem zawartości (Content-Aware Fill). W 2016 roku wprowadzono Sense AI i machine learning, czego efektem była m.in. funkcja Zaznacz obiekt. W 2019 roku Photoshop otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej i stał się dostępny dla nowych urządzeń, takich jak iPad. Teraz, świętując 30-lecie aplikacji, Adobe prezentuje kolejne osiągnięcia:

  • Ulepszone wypełnienie z uwzględnianiem zawartości: można teraz robić wiele zaznaczeń i aplikować wiele wypełnień bez opuszczania przestrzeni roboczej.
  • Ulepszone rozmycie soczewkowe: rozmycie soczewkowe wykorzystuje teraz GPU (dawniej CPU), co poprawia jakość efektu, w tym jego realizm.
  • Wsparcie dla ciemnego UI: ciemny interfejs jest teraz wspierany na macOS.

Adobe jest dobrej myśli, wkraczając w nową dekadę, i w sumie trudno mu się dziwić. Jesteśmy ciekawi, jakie kamienie milowe zaliczy w niej Photoshop. Spodziewamy się, że zostaną wykorzystane osiągnięcia w sztucznej inteligencji, aby zautomatyzować kolejne zadania, które wcześniej wymagały żmudnej, na poły ręcznej roboty.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.