Jump to content

Aplikacja VPN Firefox Private Network dostępna w wersji beta ale tylko w USA i tylko na zaproszenie


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Manager

lead_190220201505_314250.jpg

We wrześniu zeszłego roku Mozilla uruchomiła Firefox Private Network dla swojej przeglądarki. Wbudowany VPN jest niestety dostępny tylko dla użytkowników z USA, dlatego nam lepiej znany jest ten z Opery, który działa bez problemu w Polsce. FPN przestaje być tymczasem jedynie rozszerzeniem Firefoksa i wchodzi w fazę beta jako aplikacja na Androida i Windows.

FPN jest jednym z ostatnich produktów Mozilli, które mają zapewnić większą prywatność przy korzystaniu z sieci. Firefox zyskał m.in. wbudowaną ochronę przed śledzeniem. Organizacja pracuje też nad wdrożeniem DNS over HTTPS (DoH), by szyfrować cały ruch przeglądarki. Dodatkowym zabezpieczeniem, np. gdy korzystamy z publicznego Wi-Fi lub chcemy ukryć adres IP, jest VPN. Teraz wychodzi on poza przeglądarkę.

Na stronie FPN dowiadujemy się, że jest on już dostępny w ramach testów beta na Windows 10, Androidzie i Chromebookach, a wkrótce też na iOS, Mac i Linuksie. Niestety, znów działa to tylko w USA, zaś do testów potrzebne jest zaproszenie. Pełna ochrona urządzenia ma być usługą płatną i kosztować 4,99 USD miesięcznie. W tej cenie można korzystać z serwerów z ponad 30 krajach na 5 urządzeniach.

Istnieje też ochrona na poziomie przeglądarki, którą użytkownicy (znów tylko z USA) mogą włączyć za darmo, jeśli używają konta Firefox. To darmowe rozszerzenie daje bezpłatny dostęp do usługi przez 12 godzin miesięcznie w pojedynczych okresach godzinnych. Istnieją jednak szanse, że FPN wyjdzie poza Stany Zjednoczone. Można zapisać się na listę oczekujących, by dostać powiadomienie, gdy usługa będzie dostępna również dla nas.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.