Jump to content

Jak zwiększyć ilość fps w cs?

k4joj
 Share

Recommended Posts

Siemanko!

Spróbuję Wam wyjaśnić jak zwiększyć ilość fps w grze counter-strike. Zacznijmy od tego co to jest fps i do czego służy?

Frames Per Second  –  (miara prędkości wyświetlania ruchomych obrazów, ilość klatek na sekundę).

W wielu przypadkach kilka dodatkowych klatek może zadecydować o tym, czy będziemy mieli wrażenie płynności w grze.

Za pomocą takich komend jak: cl_showfps 1, net_graph 3 możemy sprawdzić naszą ilość fps w danym momencie.

A więc przejdźmy do powiększania ilości fps.

1. Pierwszym podstawowym krokiem jest syf na naszych komputerach. Zeskanujmy komputer, usuńmy zbędny programy.

2. Nasz drugi krok to są zbędne powłączane programy podczas naszej gry np. Internet, muzyka, gg, skype, ts itd... (Należy je wyłączyć)

3. Trzeci krok to zmniejszenie rozdzielczości ekranu, czasami ten krok daje bardzo dużo i pozwala nam na spokojną grę.

4. Ostatni krok to kilka przydatnych komend, które musimy wpisać do naszej konsoli. Dzięki tej czynności na pewno podskoczy nam fps.

- max_shells - ustawione na 0 powoduje brak łusek po pociskach.

- gl_clear - jakość textur najlepiej dać na 0.

- cl_shadows - Cienie.

- cl_corpsestay - Czas rozkładu ciał.

- voice_dsound - Jakość dźwięków.

- fastsprites - jakość dymu, wybuchów granatów, polecam na 2.

- gl_playermip 2 – Zmienia jakość modeli graczy w OpenGL.

- gl_cull 1 – Renderuje jedynie widoczne elementy.

- gl_lightholes 0 – wyłącza światło w zakamarkach

- r_mirroralpha 0 – Wyłącza refleksje światła.

- cl_weather 0 – Wyłącza efekty pogodowe (np. deszcz na aztec)

- cl_particlefx 0 – wyłącza efekty takie jak płomień z lufy , odłamki , itp

- cl_corpsestay 1 – Czas znikania leżących ciał.

- violence_ablood 0 – wyłączenie wyświetlania krwi.

Dziękuję za uwagę. Cieszę się, że mogłem jakoś pomóc.

Nie zgodzę się z Tobą kolego. Komendy są po to, żeby fps powiększyć i mieć płynną grę i w większości sytuacjach to pomaga. Tak jakbyś powiedział do Inwalidy, że nie ma sensu, żeby żył bo ma trudno.

22 minuty temu, Heteryk napisał:

Jeśli ktoś ma mało fps w cs'ie, to nie powinien w niego w ogóle grać, bo przy zmniejszaniu detali  nie ma żadnej przyjemności, a z lagami psujesz grę innym. 

Tym samym uważam poradnik za zbędny. ;)

Łee no wcale nie. Miałem kiedyś kompa 512MB RAM, ogólnie PC z pierwszej klasy podstawówki, czyt. z 2004 roku? Dlatego znalazłem takie cfg które grafę niszczyło mi doszczętnie prawie, pixeloza ogólnie i inne bajery, i to pomogło mi wtedy osiągnąć setkę na zegarze, od fpsów oczywichoo :D Poza tym jak kogoś loguje na serwie i innym ten ktoś też laguje, to wina bardziej neta a niżeli PCta, słabe łącze bardziej przeszkadza niż słaby komputer.

Dnia 11.10.2016 o 20:55, k4joj napisał:

Nie zgodzę się z Tobą kolego. Komendy są po to, żeby fps powiększyć i mieć płynną grę i w większości sytuacjach to pomaga. Tak jakbyś powiedział do Inwalidy, że nie ma sensu, żeby żył bo ma trudno.

Porównujesz grę do życia, sprzęt wymienisz, nerwów nie "kolego" :)

Dnia 11.10.2016 o 20:56, d0naciak napisał:

Łee no wcale nie. Miałem kiedyś kompa 512MB RAM, ogólnie PC z pierwszej klasy podstawówki, czyt. z 2004 roku? Dlatego znalazłem takie cfg które grafę niszczyło mi doszczętnie prawie, pixeloza ogólnie i inne bajery, i to pomogło mi wtedy osiągnąć setkę na zegarze, od fpsów oczywichoo :D Poza tym jak kogoś loguje na serwie i innym ten ktoś też laguje, to wina bardziej neta a niżeli PCta, słabe łącze bardziej przeszkadza niż słaby komputer.

Nie mówiłem o niszczeniu rozgrywki poprzez lagowanie innym tylko przez to, że sam nie jesteś w 100% zdolny do gry kiedy masz mniej jak 60fps. tym samym jesteś kulą u nogi w swojej drużynie :)

Guest don Erwin ҳ̸Ҳ̸ҳ
6 minut temu, Adus napisał:

a co w momencie kiedy mam monitor do 60Hz, czyli to nie monitor mi dyktuje jak szybko nadąży odświeżać ekran?

Wtedy nie zauważysz spadku, jeżeli monitor ma te 59/60 HZ.

• Technician
Dnia 11.10.2016 o 16:10, k4joj napisał:

2. Nasz drugi krok to są zbędne powłączane programy podczas naszej gry np. Internet

hahahahahahahahahhahahahahahaha GRAMY NA BOTACH XDD

PS: Komendy nie są przydatne, większość z tych opcji jest ważnych.

3 godziny temu, aXen napisał:

hahahahahahahahahhahahahahahaha GRAMY NA BOTACH XDD

PS: Komendy nie są przydatne, większość z tych opcji jest ważnych.

Chodziło tutaj o strony internetowe np facebook, youtube itd. No cóż ale nie wszyscy należą do inteligentnych i potrafią ruszyć mózgiem.

• 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.