Jump to content

Microsoft szykuje wiosenny event sprzętowy. Zobaczymy na nim Surface Book 3 i Surface Go 2


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_140220202007_92216.jpg

Microsoft planuje poprowadzić wiosenny event sprzętowy Surface w Nowym Jorku. Według plotek gigant przedstawić ma co najmniej dwa nowe urządzenia: Surface Book 3 oraz Surface Go 2. Ich wstępną (ale ciągle domniemaną) specyfikację znamy już od dwóch tygodni. Słowem — jest dużo lepiej. Jako że urządzenia mogą zostać wypuszczone w różnych wariantach, na podanych wcześniej konfiguracjach może się nie skończyć.

Dość szczegółowy raport na ten temat opublikował znany dziennikarz Brad Sams z portalu Petri. Według jego informacji nadchodzący Surface Book 3 nie ograniczy się do GeForce GTX 16xx, ale opcjonalnie będzie też oferował grafikę Nvidia Quadro. Układy te są zaprojektowane dla mobilnych stacji roboczych. I choć nie przekraczają one pod względem możliwości GTX 16xx, to różnica polega na ich optymalizacji pod kątem innych obciążeń. Jest więc możliwe, że w edycji konsumenckiej notebooka znajdzie się GTX, a klienci Surface Book 3 for Business będą mogli wybrać Quadro.

Sams pisze również, że Surface Book 3 będzie wyposażony w procesor Intel 10. generacji, co również nie jest zaskoczeniem. Raport nie określa jednak, czy Microsoft użyje Ice Lake, czy Comet Lake, chociaż zgodnie z wcześniejszymi przeciekami spodziewana jest raczej ta pierwsza opcja. Możliwe nawet, że wybór padnie na 28-watowy model Core i7-1068G7. Według autora wygląd i konstrukcja notebooka pozostaną niezmienione.

No i jest też Surface Go 2. Według autora raportu prawdopodobnie zobaczymy w nim kolejny procesor Intel. Niektórzy spekulowali, że Microsoft może użyć układu Qualcomm Snapdragon, chociaż nie znalazło to jakiegoś bardziej oficjalnego potwierdzenia. Takim nowszym (a właściwie to jedynym nowszym) procesorem Pentium Gold, z którego Microsoft mógłby korzystać, jest 4425Y z rodziny Amber Lake. Mogłaby to być także lepsza wersja Core m3, także z tej samej rodziny i ósmej generacji. Podczas gdy Snapdragon prawdopodobnie nie jest rozważany jako alternatywa, to mogłaby nią być seria AMD Athlon 3000, ogłoszona na CES i rywalizująca bezpośrednio z linią Intel Pentium Gold. Również w jego przypadku wygląd i konstrukcja powinny pozostać takie same.

Ceny nowych modeli również powinny być podobne, jak po premierze poprzedników, a więc od 399 USD dla Surface Go 2 i od 1400 USD dla Surface Book 3. Co do samego wiosennego eventu, nadal czekamy na jakieś wieści od Microsoft. Gdy będzie już wiadomo coś więcej, na pewno przeczytacie o tym na CentrumXP.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.