Jump to content

GitHub otwiera oddział w Indiach, trzecim największym skupisku deweloperów


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_120220201734_509184.jpg

GitHub, Inc. ogłosił otwarcie nowego oddziału GitHub India Private Limited. Dlaczego akurat Indie? Region ten świetnie się rozwija i jest trzecim co do wielkości pod względem liczby deweloperów na GitHub. W zeszłym roku zaliczył wzrost rzędu 22%, zaczynając z i tak już niezłej bazy. Aby lepiej służyć deweloperom i klientom biznesowym, GitHub postanowił być bliżej nich. Namaste!

Nowo ogłoszonym General Managerem w GitHub India został Maneesh Sharma. Pokieruje on strategią wzrostu w tym kraju. Przez następne miesiące firma będzie tworzyć zespół odpowiedzialny za wszystkie funkcje — społeczność, inżynierię, sprzedaż, wsparcie, marketing i usługi. Ma to umożliwić klientom skalowalną adaptację najlepszych praktyk DevOps i współpracę z ponad 40 milionami deweloperów nad ponad 100 milionami projektów.

Jako trzecia największa grupa deweloperów na GitHub indyjscy programiści faktycznie budują przyszłość oprogramowania. Przez ostatni rok liczba publicznych repozytoriów w Indiach wzrosła o 75%, pokazując wyraźny rozrost współpracy w indyjskiej społeczności programistycznej. Budując nasz lokalny zespół w Indiach, naszym celem jest ustanowienie silnych więzów z deweloperami i wspieranie rozwoju open source wśród deweloperów, opiekunów i przedsiębiorstw.
— Erica Brescia, GitHub

GitHub brał pod uwagę również fakt, że Indie są domem jednej z największych na świecie społeczności deweloperskiej wśród studentów. Ich wspieranie firma postrzega jako dobrą inwestycję w przyszłość open source. W realizacji tego celu pomoże program GitHub Hackathon Grant, którego zasięg GitHub Education rozszerzył także na Indie. Program bezpośrednio wspiera studenckie hackathony i wypłaca granty dochodzące do 1000 dolarów.

Istotny jest również udział sekcji GitHub Enterprise. Rosnąca liczba lokalnych firm, takich jak Swiggy i ArisGlobal, rozwija na platformie swoje oprogramowanie, które napędza ich biznesy. GitHub współpracuje z firmami ze wszystkich sektorów, dostarczając im nowoczesny łańcuch dostaw oprogramowania i najlepsze w swojej klasie praktyki. GitHub Enterprise rozszerza też swój program partnerski dla klientów.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.