Jump to content

WonderBar to jedna z najciekawszych innowacji w Windows 10X


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Manager

lead_110220202054_261686.jpg

Windows 10X w dużej mierze opiera się na dobrze znanych rozwiązaniach interfejsu Windows, jednocześnie wnosząc coś nowego. Jedną z takich rzeczy jest WonderBar, obszar na dolnym ekranie, znajdujący się nad klawiaturą sprzętową lub wirtualną. Pasek ten ma całe mnóstwo zastosowań — od panelu pisma odręcznego, wyświetlania sugestii podczas pisania, miejsca na miniatury wideo, skróty do narzędzi, po kontrolki aplikacji czy przeglądarkę emoji. Oczywiście aplikacje mogą korzystać z WonderBar na swój własny sposób. Obszar jest łatwo dostępny przy użyciu API oferowanych przez Microsoft.

WonderBar jest obszarem dostępnym w postawie [układzie] laptopa, który pomaga klientom być bardziej produktywnymi, oferując dodatkowe opcje wprowadzania, które rozszerzają klawiaturę. Oferuje też klientom możliwości wielozadaniowości poprzez narzędzia, informacje w tle i inne doświadczenia aplikacji, które są dopełnieniem ich zadań na wyciągnięcie ręki.
— Microsoft

Aplikacje mogą korzystać z istniejącego trybu Compact Overlay Mode, aby wyświetlać mini interfejs niektórych swoich funkcjonalności. Witryny mogą natomiast korzystać z trybu Picture in Picture, aby wyświetlać na pasku np. okienko wideo. Co ciekawe, Windows 10X będzie automatycznie przenosił na WonderBar kontrolki aplikacji, które są dostępne globalnie dla systemu (np. Spotify). Jest to jeszcze jeden sposób na wielozadaniowość, który nie odwraca uwagi od zawartości na głównym ekranie.

Więcej o interakcjach z WonderBar można przeczytać (niestety tylko po angielsku) w dokumentacji na portalu Microsoft Docs.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.