Jump to content

Windows 12 Lite istnieje. To dystrybucja Linuxa


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_110220201033_393971.jpg

Windows 7, 8, a potem nagle pojawiła się Dziesiątka. Microsoft postanowił pominąć numerek 9 i przeskoczyć wprost do Windows 10. Od tej pory jest to podstawowy system Microsoftu, który dominuje na rynku PC. Zmiany są na horyzoncie, a pierwszym krokiem ku ewolucji będzie Windows 10X. To jednak nadal Dziesiątka. Jeden z użytkowników portalu Reddit odkrył na pewnym targowisku zaskakującą rzecz. Można tak kupić płytę z Windows ... 12 Lite.

Windows 12 Lite

Czyżby w wielkiej tajemnicy Microsoft postanowił wydać kolejny system, ponownie przeskoczyć jeden numerek, a jako wyłącznego dystrybutora wybrać pewnego pana z najwidoczniej chińskiego targowiska? Oczywiście, że nie. Po szybkiej analizie okazało się, że jest to po prostu dystrybucja Linuksa oferowana z tapetą z Windows 10 w standardzie. Wedle zapewnień ma to być świetna opcja dla użytkowników Windows 7, którzy szukają alternatywy.

O tym, że Microsoft nie ma absolutnie nic wspólnego z tym niezwykle "ciekawym" pomysłem, raczej nie trzeba wspominać. Nie spodziewam się, że ten zacny projekt pożyje długo, bo dział prawny Microsoftu zostanie niezwłocznie uruchomiony i pewnie szybko ukróci ten ambitny proceder. Nie da się też ukryć, że korzystanie z takiej dystrybucji może się wiązać ze sporym ryzykiem i raczej nie warto jej ufać. Jeśli ktoś naprawdę chce zmienić system na Linuksa, to legalnych i godnych zaufania alternatywy jest naprawdę sporo. Od Ubuntu przez Mint aż po Zorin OS, który pod wieloma względami przypomina właśnie Windows 10.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.