Jump to content

Windows 7 nadal ma bardzo mocną pozycją w brytyjskich szpitalach


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_070220201156_67526.jpg

Windows 7 utracił wsparcie, ale to nie oznacza, że umarł. Microsoft oferuje nadal płatne wsparcie, bo w wielu przypadkach jest to wręcz niezbędne. Nie chodzi tutaj o zwyczajnych użytkowników, którzy po prostu lubią Siódemkę. Chodzi o firmy i instytucje, w których Windows 7 jest kluczowym elementem infrastruktury informatycznej i jego zmiana spowodowałaby sporo dodatkowych problemów. Jeśli taki organizacje do tej pory nie zdołały odpowiednio przygotować się do migracji, to mogą w ten sposób kupić sobie dodatkowy czas i funkcjonować bez obaw o bezpieczeństwo.

Jedną z takich organizacji jest NHS, czyli brytyjska służba zdrowia. Okazało się, że w brytyjskich szpitalach nadal 1/3 komputerów pracuje pod kontrolą Windows 7. Daje to prawie pół miliona komputerów (dokładnie 463 784 jednostek), ale co gorsze, kolejne 318000 nie ma rozszerzonego wsparcia, co stawia te komputery w obliczu sporego ryzyka. N

Microsoft wspiera urządzenia z systemem Windows 7 we wszystkich organizacjach NHS do 14 stycznia 2021 roku. Migracja do systemu Windows 10 jest procesem, który będzie się różnił w zależności od konkretnych potrzeb organizacji.

Z jednej strony nie jest to jedna instytucja lub firma, która została zaskoczona przez oficjalną śmierć Siódemki, ale z drugiej, od służby zdrowia należy oczekiwać stosowania podwyższonych standardów. Chodzi tutaj przecież o ludzkie zdrowie i życie.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.