Jump to content

Edge-Chromium działa o 10% wydajniej od poprzednika. Zobaczmy wyniki benchmarka PCMark


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Manager

lead_060220202033_371318.jpg

Już na pierwszej prezentacji nowego Edge wykazano, że jest to prawdziwy demon szybkości i produktywności. Nowa wersja działa ponad 2x szybciej i w ciągu minuty obsługuje 55,6 przebiegów renderowania testowej strony (z 27,1 w wersji poprzedniej), a w HTML5test osiąga taki sam wynik, jak Google Chrome. A jak nowy Edge radzi sobie z zadaniami testowymi PCMark 10 w porównaniu do swojej klasycznej wersji?

UL Benchmarks, firma stojąca za PCMark 10 Applications, oznajmiła dziś, że w benchmarku nowy Edge oferuje średnio przynajmniej 10% więcej wydajności w porównaniu do starego Edge. Modele testowe dla Edge obejmują typowe aktywności przeglądania sieci, takie jak media społecznościowe, zakupy online, oglądanie map, oglądanie wideo i przeglądanie stron internetowych.

Microsoft Edge - benchmark

Oparta na Chromium wersja przeglądarki osiągnęła całkowity wynik rzędu 9631, podczas gdy jej wersja klasyczna — 8435. Benchmark ten jest o tyle miarodajny, że wykorzystuje bardzo "życiowe" scenariusze użycia przeglądarki, a nie mało prawdopodobne, wręcz wymuszone w warunkach laboratoryjnych. W efekcie otrzymujemy bardzo praktyczne dane, które znajdują potwierdzenie w codziennym używaniu aplikacji.

PCMark 10 Applications pozwala każdemu samodzielnie przetestować nie tylko Edge, ale też aplikacje Office, w tym Word, Excel i PowerPoint. Polecane jest zwłaszcza przeprowadzenie testów dwóch przeglądarek — przed i po zainstalowaniu aktualizacji do nowego Edge. Szkopuł w tym, że benchmark nie należy do najtańszych, a jego cena dla nowych klientów (w ramach PCMark 10 Professional Edition) wynosi bagatela 1495 dolarów rocznie za pojedyncze stanowisko.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.