Jump to content

Panos Panay o swojej nowej roli jako lider grupy Windows Experiences


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_060220201354_231690.jpg

Wczoraj pisaliśmy o sporych zmianach w grupie Experiences and Devices, z których najważniejszą jest scalenie grup Windows Experience (client) oraz sprzętowej. Nowy zespół nosi nazwę Devices + Windows, a kierować nim będzie Panos Panay jako Chief Product Officer. Do tej pory Panay zajmował się tylko sprzętowym działem Microsoft Devices, odpowiedzialnym za Xbox, Microsoft Band, HoloLens i Surface. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny również za system operacyjny Windows. Z tej okazji napisał wewnętrzny e-mail do pracowników. Dowiadujemy się z niego, czego spodziewać się w przyszłości.

Osobiście jestem bardzo podekscytowany, mogąc kierować Windows Client w Microsoft, co pomoże nam usprawnić nasz proces podejmowania decyzji, zyskać jasność w kwestii naszych priorytetów i dostarczyć najlepsze doświadczenia dla użytkownika końcowego, począwszy od krzemu, poprzez systemy operacyjne, kończąc na wszystkich aplikacjach i połączonych z usługami urządzeniach (OEM-y i Surface). Wierzymy, że ulepszy to doświadczenie Windows Client w całym ekosystemie PC. Wspólne projektowanie sprzętu i oprogramowania pozwoli nam pracować lepiej nad celami długoterminowymi (dwa ekrany, różnorodność krzemowa, łączność, platforma aplikacji etc.), a pojedyncze kierownictwo Windows Client Experience, wiedzione zgodnymi priorytetami i zasobami w obrębie całego klienta Windows, pomoże nam wszystkim przyspieszyć innowację i poprawić wykonanie. To niesamowity czas i szansa na wniesienie większej energii do Windows i dla naszych klientów używających Windows. Nie będzie to łatwe, ale rozszerzanie naszego wzrostu będzie kluczem do naszej firmowej strategii.
— Panos Panay, (wkrótce) Chief Product Officer w Devices + Windows

Zmiany te wydają się kolejnym krokiem w ewolucji organizacyjnej Microsoftu pod rządami Satyi Nadelli. Wspominał on kiedyś, że gdy zaczynał pracę w Redmond, w firmie panowała atmosfera niezdrowej rywalizacji, a poszczególne działy produktów były od siebie odizolowane, dlatego ekosystem Microsoftu był tak niespójny. Bliska współpraca między zespołami, a nawet ich łączenie w pojedyncze grupy, zaczęła wychodzić na dobre, dlatego gigant dalej idzie tą drogą.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.