Jump to content

CEO LinkedIn odchodzi ze stanowiska. Kim będzie jego następca?


BOT 1shot2kill.pl
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

lead_050220201936_181616.jpg

Z początkiem tego roku zapowiedziano zmiany w strukturze organizacyjnej nie tylko samego Microsoft, który tworzy nową grupę Devices + Windows, ale również w podległym mu LinkedIn. Jego obecny CEO, Jeff Weiner, odejdzie ze stanowiska w tym roku. Pozostanie jednak w firmie jako Executive Chairman. Ryan Roslansky, aktualny Senior Vice President of Product, zostanie nowym CEO z dniem 1 czerwca 2020 roku, dołączy do zespołu Microsoft Senior Leadership i będzie odpowiadał bezpośrednio przed Satyą Nadellą.

Jeff Weiner dołączył do LinkedIn w grudniu 2008 roku, a funkcję CEO pełnił przez ostatnich 11 lat. Pod jego kierownictwem liczba pracowników firmy wzrosła z 338 do ponad 16 tysięcy w ponad 30 biurach na całym świecie. Liczba użytkowników powiększyła się natomiast z 33 milionów do blisko 675 milionów, a roczne przychody firmy — z 78 milionów do 7,5 miliarda. Weiner dowodził LinkedIn podczas pierwszej oferty publicznej w 2011 roku i przejęcia firmy przez Microsoft w roku 2016.

W swojej nowej roli Weiner nadal będzie pracował nad realizacją wizji stworzenia możliwości ekonomicznych dla każdego uczestnika globalnej siły roboczej, wspierał zespół kierowniczy itd. Ryan Roslansky, który w LinkedIn pracuje od ponad 10 lat, pełnił różne funkcje kierownicze. Rozwijał program Influencer i platformę publikacji, budował biznes Marketing Solutions, dowodził przejęciem Lynda.com i współtworzył framework integracji z Microsoft. W ostatnim czasie był kluczowym architektem w przekształcaniu konsumenckiej i biznesowej aplikacji LinkedIn w pojedynczy, holistyczny i globalny ekosystem. Jego dotychczasową rolę jako szefa produktu obejmie Tomer Cohen, obecnie CVP LinkedIn Marketing Solutions.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site you agree to Privacy Policy.